4 Грудня, 2022

365 новорічних слів. Версія 2022

Від ЛІТавиця

Рік видався непростий! Це завжди кажуть за святковим столом, але цього разу рік направду важкий. Як почався, так і тримав марку. Та хіба ми не знайдемо в собі сил гарно зустріти Різдво і рік 2023-й: хай навіть ялинка у нас буде дуже умовна, а з вогнів – лише наші очі?

Ми стійкі та вміємо перемагати. Ми влаштовуємо затишок і свято навіть там, де цього не чекають. Ми нахабні і вперті. Коли комусь важко і боляче, і та людина більше не може стояти – ми вміємо підтримати. А коли й не вміємо – то вчимося.

Тож давайте напишемо наші короткі новорічні історії: про дива, перемоги і надії. Про головне диво (насправді ні, не диво, а результат великої роботи!), на яке всі чекають, заради якого всі працюють – про перемогу у війні. Або й просто про новорічні чари, про річний цикл свят, українські (чи й вигадані, чи й інопланетні) новорічні традиції!

Нехай це будуть історії, які розрадять та підтримають тих, хто цього потребує.

Пам’ятаємо, що вони мають бути фантастичними! 

 

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом до 365 слів.

Оповідання мають бути присвячені новорічно-різдвяній тематиці, настанню Нового року, новорічним традиціям, звичаям тощо; вітається, хоча й не є обов’язковою, прив’язка до сучасних подій в Україні.

Жодних обмежень щодо фантастичних жанрів!

На конкурс приймаються оповідання, які раніше не публікувалися та/або не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами. Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений з мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком, і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

Обов’язкова відповідність темі та наявність фантастичного припущення!

 

Прийом творів розпочнеться о 00:00 12 грудня 2022 року (понеділок).

Закінчення прийому оповідань – о 20:00 18 грудня 2022 року (неділя).

Голосування в першому турі з ранку 19 грудня (понеділок) до 20:00 23 грудня (п’ятниця). – продовжили на 1 день!

(по кожному з прочитаних творів слід відповісти Так чи Ні на запитання:”Чи бажаєте ви бачити цей твір в фіналі?”)

Фінал з ранку 24 грудня (понеділок) до 20:00 28 грудня (середа).

(за десятибальною системою)

Оголошення результатів – 29 грудня 2022 року.

 

У разі форс-мажорних обставин (блекаут тощо) терміни можуть бути подовжені.

 

Переможець отримає подарунок: комплект з 8-х книжок, виданих ТО ЛІТавиця у 2022 році (“Корчма “Чумацький шлях”, “За виднокраєм”, “Все буде паляниця”, “Ключ від всіх дверей”, “Спливе за водою”, “Пісня з орбіти”, “Серце міста”, “Одного Різдва у місті”)!

Якщо у вас уже є якісь з цих книжок, ви зможете, приміром, подарувати дублікати бібліотекам, що постраждали під час окупації, або лишити на подарунки друзям. Адже у книжках ніколи не сідають батарейки!

 

В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного автора приймаються максимум три твори, рахуючи співавторські.

Натхнення, успіхів і гарних свят! 

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсі новорічних оповідань-мініатюр Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 1 до 365 слів.

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 3 (три) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Новорічний конкурс мініатюр проводиться в один тур.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 92 Грають в турі 43 Не грають 49Всього авторів 49
МісцеНазва роботиАвторГолоси
На дорозі в Лебедин IlariyaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 247 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (16) Ні (0) Голосів (16)
Вузлики мовчання Химерна втечаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 227 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (15) Ні (2) Голосів (17)
Генератор TakesobiГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 211 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (14) Ні (3) Голосів (17)
4Новорічна дупа СокираГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 207 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (13) Ні (3) Голосів (16)
5Від Миколки з Миколаєва Gala GradivaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 204 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (13) Ні (3) Голосів (16)
6Мужогін Gala GradivaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 203 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (15) Ні (1) Голосів (16)
7Переноска IvaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 201 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (13) Ні (4) Голосів (17)
8Феєрверк ФантомГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 200 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (14) Ні (3) Голосів (17)
9Сірко Little_lady_SunnybugГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 199 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (13) Ні (3) Голосів (16)
10Мороз Марія ВеликановаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 197 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (15) Ні (2) Голосів (17)
11Не те, чим здається Христя ХмизГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 196 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
12Дороговказ БунтаркаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 194 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (13) Ні (4) Голосів (17)
13Остання мамина казка IvaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 193 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (16) Ні (1) Голосів (17)
14Розвідник DjachenkoSГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 192 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (15) Ні (1) Голосів (16)
15КЛУБ. ДОЖИВЕМО НеяГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 184 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
16Сусідський город Христя ХмизГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 179 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (8) Голосів (17)
17Світло для Барабашки LobzikГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 178 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (8) Голосів (17)
18Бо зірку на сході бачили ми ХімераГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 178 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (6) Голосів (16)
19Генератор бажань Христя ХмизГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 172 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (12) Ні (5) Голосів (17)
20Шлях Миколая ДоннаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 170 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
21Треті двері TakesobiГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 165 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (15) Ні (2) Голосів (17)
22Вірус-2023 Little_lady_SunnybugГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 165 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (6) Голосів (16)
23Падав новорічний сніг DjachenkoSГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 164 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (12) Ні (4) Голосів (16)
24Із Японії з любов’ю Olexandr M.Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 163 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
25Місячна соната ІндігоГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 161 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (14) Ні (3) Голосів (17)
26Якось у пеклі МурмурандоГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 161 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
27Небесна школа пані Булочки tinaswitГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 158 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (12) Ні (5) Голосів (17)
28Вам послання, шановний командире! АделінаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 158 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (12) Ні (5) Голосів (17)
29Епізод у лікарняній палаті ВемьюнГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 158 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (12) Ні (5) Голосів (17)
30Солдат SiГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 156 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (12) Ні (5) Голосів (17)
31Місія Євгенія ПетріковаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 156 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (10) Ні (7) Голосів (17)
32Різдво TarasivnaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 155 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (14) Ні (3) Голосів (17)
33Кур'єрська доставка IvaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 154 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
34Головко DjachenkoSГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 150 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (13) Ні (3) Голосів (16)
35Розширення клепсидри (казка до Вепроночі) HannaSheliahГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 149 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (6) Голосів (16)
36Звичайні дива Олександр БондарчукГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 146 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (10) Ні (7) Голосів (17)
37Миколайка 2022 Валерія МалаховаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 144 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (11) Ні (5) Голосів (16)
38«КВАРКА» EndiГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 140 ) Голосів ( 30 )Група "Група 2"1 Тур: Так (13) Ні (4) Голосів (17)
39ІСКРА VilchinГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 140 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (11) Ні (5) Голосів (16)
40Щастинка LobzikГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 140 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (10) Ні (7) Голосів (17)
41Мандаринки й зомбаки HannaSheliahГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 137 ) Голосів ( 30 )Група "Група 1"1 Тур: Так (13) Ні (3) Голосів (16)
42Місячний заєць Птиця СірінГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 126 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (8) Голосів (17)
43Особливий подарунок Євгенія ПетріковаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 119 ) Голосів ( 30 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (8) Голосів (17)
Не беруть участь
Реліквія ФантомГрупа "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (8) Голосів (17)
Вермішелька ФантомГрупа "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (8) Голосів (17)
Без русні Марія ВеликановаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (9) Голосів (17)
Подарунок на пам’ять Olexandr M.Група "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (8) Голосів (17)
Волонтери HelgaГрупа "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (10) Голосів (16)
На порозі Року HelgaГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (12) Голосів (16)
Толока HelgaГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (12) Голосів (16)
Енергія Різдва AlligatorГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (13) Голосів (17)
Найкраща присвята ВемьюнГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Щасливого Різдва, пілоте Джокер! ВемьюнГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Казка "Рецепт сили". Iryna GarmashГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (12) Голосів (16)
Турбулентність TakesobiГрупа "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (7) Голосів (17)
Герой МурмурандоГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (12) Голосів (17)
Шоу має тривати OrachГрупа "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (10) Голосів (17)
Зима без снігу dreamerавторГрупа "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (8) Голосів (16)
Мамо, я скоро помру? dreamerавторГрупа "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (10) Голосів (16)
Щедрий вечір vitamanГрупа "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (7) Голосів (17)
Русні пі*да ІндігоГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (12) Голосів (17)
Товариство з відповідальною обмежуваністю Валерія МалаховаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (7) Голосів (16)
І спалахнуло небо ІндігоГрупа "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (9) Голосів (17)
ІСКРАVilchinПорожньо :'(
Пригоди принцеси Азель у чарівному лісі Marija TelitchenkoГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (12) Голосів (17)
Сніжний кінь Marija TelitchenkoГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (12) Голосів (17)
Кристал ДоннаГрупа "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (9) Голосів (17)
Різдвяні бажання Anna SynelnikovaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Двобій EndiГрупа "Група 2"1 Тур: Так (4) Ні (13) Голосів (17)
Дружня оповідь напередодні EndiГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Дядько Джек і троянда бажань Anna SynelnikovaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (15) Голосів (17)
Чиста робота ElenГрупа "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (7) Голосів (17)
Безглузді забобони Рудий ЛоГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Полюби ворога свого AlligatorГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Як я зустрів Хохомена LobzikГрупа "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (10) Голосів (17)
Не фантастична історя EchoГрупа "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (8) Голосів (16)
Мрія EchoГрупа "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (8) Голосів (16)
Гай злітає MillaГрупа "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (10) Голосів (16)
Берегиня Марія ВеликановаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (9) Голосів (17)
Хто врятує планету? dreamerавторГрупа "Група 1"1 Тур: Так (3) Ні (13) Голосів (16)
Подруга Євгенія ПетріковаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (9) Голосів (17)
Прилетіла щедрівочка MilaГрупа "Група 1"1 Тур: Так (0) Ні (16) Голосів (16)
НовинКАРКА MilaГрупа "Група 1"1 Тур: Так (3) Ні (13) Голосів (16)
Корона Зими Леся АрдаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (13) Голосів (17)
РіздвоTarasivnaПорожньо :'(
Музей КатеринаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Раз, два, три, ялинко -- гори! СновидаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (10) Голосів (16)
Найкращий подарунок Little_lady_SunnybugГрупа "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (8) Голосів (16)
Як Іван-дурак від Смерті тікав ЗакоханаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Не за графіком AeshnaГрупа "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (7) Голосів (16)
Мій тато знає Миколая М. ЮзинаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (12) Голосів (17)
Ділитися Химерна втечаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (9) Голосів (17)