18 Грудня, 2022

Мій тато знає Миколая

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022

Мій тато знає Миколая. Часом вони разом гуляють, часом Миколай їздить з ним у метро, ходить на закупи або читає поряд газету; часом вони разом працюють і тоді татко приходить додому раніше, бо Миколай не дає йому зосередитись; часом Він з’являється таткові, коли ми ходимо в кіно чи на виставу… і дуже, дуже часто вони розмовляють. Тобто, говорить зазвичай Миколай, а татко лише слухає. Їхні розмови довгі, „болючі“ для татка і прикрі – для мами. Вона з Миколаєм ніколи не розмовляла і часом дуже дратується, коли Миколай навідується до тата. 

А часом Миколай не з’являється навіть два тижні і тоді ми вже разом його чекаємо.

Мама каже, що розуміє татка, але не вірить. Тато показує фото, читає свої спогади-записи в грубих зошитах і злиться. Мама – теж. Мама не забороняє таткові говорити з Миколаєм, але просить щось пояснити. Вона не знає, що, але каже, що далі так не можна. Далі так не можна. Далі ТАК не можна. “Мені треба з ним поговорити”, – тихо каже татко і виходить. Мама плаче. Потім ми йдемо в кафе на какао з помаранчевим бісквітом, бо Миколай насправді добрий і не може зіпсувати нам гарного дня.

Хоч минулого літа Він забрав тата на цілий тиждень – мама пояснювала, що так треба, бо найкращі подарунки готують від літа. Миколай подарував тоді таткові трохи свободи, а нам – трохи татка.

…Мама знову злиться: “Клятий духмяний перець!” Мабуть, татко знову з’їв той перець – англійське зілля, як називають його поляки, що постійно ховається десь поряд з морквою у страві. Вони завжди готуть разом і мама намагається непомітно витягнути ту пряність, бо перець, навіть духмяний, – то до невдачі, перець – то до біди, а бідним, розгубленим і загубленим завжди допомагає Миколай. І він приходить. Татко каже, що він його не кличе, не думає про нього і не думає про те, щоб про нього не думати, але старий бородань і так приходить – охороняти, бо ж він Охоронець.

– Де татко?
– Святкує з Миколаєм. 

Мама перевіряє щось в телефоні – там якась мапа і фото татка: “Бахмут. Миколай не пояснив вашому татку про маскування”.

– Татко знову повернеться десь за тиждень? Чому йому не можна возити подарунки? Кого він обманює?

Мама знову перевіряє телефон: “Завтра зранку у вас теж будуть подарунки. А потім ми підемо в кафе. На какао”.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022