5 Грудня, 2023

365 новорічних слів. Маленькі дива людей (2023)

Від ЛІТавиця

Нині ми всі дуже втомлені, правда? Часто бракне гарних новин – а от сумнівів достатньо. Хоча у багатьох відкрилося і друге, і третє, і вже невідомо яке дихання – і ми всі продовжуємо робити своє. Бо знаємо, що дива творяться руками людей, їхнім розумом, їхньою співпрацєю. Те, що часом здається фантастикою, має шанс втілитися, якщо ми рухатимемося до мети. До перемоги, до відбудови, до зустрічей, до знахідок, до маленьких див, за якими стоять великі серцем люди. 

Гадаємо, на свята варто поговорити про це. Про подолання труднощів, про надії та страхи, про втілення мрій (попри всі перешкоди), про те, як одні герої допомагають іншим. А також – як завжди! – про річний цикл свят та новорічні традиції (необов’язково наші)!

Нехай це будуть історії, які розрадять та підтримають тих, хто цього потребує.

Пам’ятаємо, що вони мають бути фантастичними! 

 

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом до 365 слів.

Оповідання, крім безпосередньої теми, мають бути присвячені новорічно-різдвяній тематиці, або настанню Нового року, або новорічним традиціям, звичаям тощо; вітається, хоча й не є обов’язковою, прив’язка до подій в Україні.

Жодних обмежень щодо фантастичних жанрів!

На конкурс приймаються оповідання, які раніше не публікувалися та/або не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами. Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений з мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком, і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

Обов’язкова відповідність темі та наявність фантастичного припущення!

 

Прийом творів розпочнеться о 00:00 12 грудня 2023 року (вівторок).

Закінчення прийому оповідань – о 20:00 18 грудня 2023 року (понеділок).

Голосування з ранку 19 грудня (вівторок) до 20:00 28 грудня (четвер).

Тур 1 (з 19 грудня до 20:00 23 грудня)

В першому турі слід оцінити кожну з робіт, які ви бачите у себе в вкладці “Голосування”, відповівши на питання: “Чи хочете ви бачити цю роботу в фіналі?” (Так/Ні). Слід виставити щонайменше одну Так і одну Ні.
До фіналу пройдуть по 15+ робіт з кожної групи, які наберуть найбільшу кількість “Так” всередині групи (тобто, 15 перших місць + усі роботи, що матимуть однакову кількість “Так” із 15 місцем)

Роботи, які пройшли до фіналу:

Тур 2 (фінал) з 24 грудня до 20:00 28 грудня

В другому турі треба прочитати й оцінити всі оповідання, які пройшли до фіналу (окрім своїх). Оцінюємо по 10-ти бальній системі, де 10 отримують оповідання, що спободобалися найбільше, а 1 – найменше. Використати необхідно ВСІ оцінки діапазону 10-1, без винятку. Однакові оцінки можна використовувати по кілька разів.

 

Оголошення результатів – 29 грудня 2023 року.

 

У разі подачі дуже великої кількості оповідань конкурс може бути розбитий на 2 тури. У разі форс-мажорних обставин терміни можуть бути подовжені.

 

Переможець отримає подарунок: комплект з 8-х книжок, виданих ТО ЛІТавиця у 2023 році (“Crime-fi. Фентезійний детектив”, “Crime-fi. Детективна фантастика”, “Найкращий кінь у світі/Третя клямка”, “Рожевий светрик”, “Вода, вогонь і сталеві труби”, “Чумацькими шляхами”, “Діалоги з мумією”, “Кришталеве сонце”)! Можливо, і не тільки вони 😉

Якщо у вас уже є якісь з цих книжок, ви зможете, приміром, подарувати дублікати бібліотекам або лишити на подарунки друзям.

За результатами конкурсу буде також видано електронну збірку.

 

В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного автора приймаються максимум три твори, рахуючи співавторські.

Натхнення, успіхів і гарних свят! 

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсі новорічних оповідань-мініатюр Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 1 до 365 слів.

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 3 (три) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Новорічний конкурс мініатюр проводиться в один тур.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 59 Грають в турі 33 Не грають 26Всього авторів 35
МісцеНазва роботиАвторГолоси
Майстерня див HelgaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 172 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (16) Ні (1) Голосів (17)
Одвічні обереги OlhaTГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 171 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (18) Ні (0) Голосів (18)
Свято наближається Антон ЕйнеГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 165 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (14) Ні (3) Голосів (17)
4Чистий листок TakesobiГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 157 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (13) Ні (4) Голосів (17)
5Усі бажання світу Юлія Шум'ятаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 154 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (13) Ні (4) Голосів (17)
6Летімо! Христя ХмизГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 154 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (13) Ні (4) Голосів (17)
7Дев’яте життя Шалапута ElenГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 153 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (14) Ні (3) Голосів (17)
8Грибочки Морська зірочкаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 151 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (16) Ні (1) Голосів (17)
9Кулька в подарунок OlhaTГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 150 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (14) Ні (4) Голосів (18)
10Дідухів подарунок ТетянаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 146 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (13) Ні (4) Голосів (17)
11Манікюр DjachenkoSГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 145 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (16) Ні (2) Голосів (18)
12Дивотворці Морська зірочкаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 144 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (14) Ні (3) Голосів (17)
13Пожирач ковдр IvaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 141 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (14) Ні (4) Голосів (18)
14Новорічна чудасія ElenГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 141 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (12) Ні (5) Голосів (17)
15Пенсія Devona_ShadeГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 138 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (14) Ні (4) Голосів (18)
16Бусик МавкаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 136 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (14) Ні (4) Голосів (18)
17Найголовніше бажання Оксана ПасічникГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 136 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (15) Ні (2) Голосів (17)
18Диво-подарунок Olga777Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 135 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (14) Ні (4) Голосів (18)
19Варта Михайло БовкунГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 134 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (13) Ні (4) Голосів (17)
20Новорічна пташка Анастасія ВовкГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 134 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (13) Ні (5) Голосів (18)
21Підзарядка ShinnorГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 129 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (16) Ні (2) Голосів (18)
22Операція "Санта" ЗакоханаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 127 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
23Трапунок EndiГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 127 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (15) Ні (3) Голосів (18)
24Сувенір Антон ЕйнеГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 123 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (13) Ні (4) Голосів (17)
25Буденні справи LarysaBondГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 122 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (13) Ні (5) Голосів (18)
26Жив-був Чарівник DjachenkoSГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 116 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (12) Ні (6) Голосів (18)
27Різдвяна зміна ФантомГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 109 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
28Перукарка TakesobiГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 109 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
29Кориця Крісс ХартсГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 105 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (12) Ні (6) Голосів (18)
30Хмара ФантомГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 100 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
31Канони краси LarysaBondГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 95 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (14) Ні (4) Голосів (18)
32Кур'єр уже в дорозі, помічнику Святого Миколая! Крісс ХартсГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 88 ) Голосів ( 22 )Група "Група 1"1 Тур: Так (12) Ні (6) Голосів (18)
33Корпорація новорічних забіяк ElenГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 86 ) Голосів ( 22 )Група "Група 2"1 Тур: Так (11) Ні (6) Голосів (17)
Не беруть участь
Керрінгтон OrachГрупа "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (10) Голосів (17)
Прибиральниця Olexandr M.Група "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Останнє бажання Крісс ХартсГрупа "Група 1"1 Тур: Так (11) Ні (7) Голосів (18)
Хрещата стежка HelgaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (7) Голосів (17)
Змієві вали ДоннаГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (12) Голосів (17)
Армагедон нікому не вигідний HannaSheliahГрупа "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (10) Голосів (18)
Ніч ЗмійГрупа "Група 1"1 Тур: Так (11) Ні (7) Голосів (18)
Промаслений пакунок ФантомГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Зразковий хлопчик Olexandr M.Група "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (11) Голосів (17)
Справа честі TakesobiГрупа "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (8) Голосів (17)
- Свято ЗмійГрупа "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (9) Голосів (18)
Різдво, яке було svmarchenkoГрупа "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (7) Голосів (17)
Різдво на Юпітері KaterynaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (10) Голосів (17)
Зізнайся в коханні! LarysaBondГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (11) Голосів (18)
Солоденького тобі під подушку Балацька ВіраГрупа "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (10) Голосів (18)
Міленіали IvaГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (11) Голосів (18)
Два останні бажання EndiГрупа "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (12) Голосів (18)
Чай з лимоном та імбирне печіво Devona_ShadeГрупа "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (8) Голосів (18)
Під сузір’ям Дракона DjachenkoSГрупа "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (9) Голосів (18)
На позиції. ОлегГрупа "Група 1"1 Тур: Так (3) Ні (15) Голосів (18)
Сон у зимову ніч. ОлегГрупа "Група 1"1 Тур: Так (0) Ні (18) Голосів (18)
Мрії DGulvisГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (12) Голосів (17)
І сни стають дійсністю ІндігоГрупа "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (8) Голосів (18)
І ластівка прилетить під Новий рік DGulvisГрупа "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (10) Голосів (17)
Маленьке диво людини для великих драконів МурмурандоГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (14) Голосів (18)
Новорічний сюрприз МурмурандоГрупа "Група 1"1 Тур: Так (3) Ні (15) Голосів (18)