18 Грудня, 2023

Операція “Санта”

Микола Миколайович час від часу поправляв пояс на животі та затикав у нього бороду, яка заважала тягати мішки зі складу.

– Цьогоріч важкі подарунки. Я аж упрів. Але що ж зробиш: кожен має отримати свій подаруночок! Нікого не забудемо, правда ж? – він почухав білого оленя, що тикався червоним носом йому в долоні. – Вибач, Рудольфе, але сьогодні я полечу без вас.

Рудольф Червоний Ніс ображено заревів, йому відповіли ще восьмеро оленів, що блукали навколо великих саней, розписаних «петриківськими» синьо-жовтими квітами.

Коли сани заповнилися вщент красивими червоними мішками з золотими та срібними зірками, Микола Миколайович сів за пульт керування, щільніше запахнув кожуха, поправив шапку і тихо мовив: «Час починати операцію». На пульті заблимали лампочки. Сани набрали висоту, розігналися та зникли за хмарами. Далекою луною видзвонювала мелодія «Щедрика».

Олені розчаровано дивилися в нічне небо та сердито пихкали.

***

Семирічна Марічка лежала на трухлявому дивані з відламаними ніжками, куталася у старі пухові хустини, що їх ще її прабабця в’язала, і вдивлялася у темне небо. Трохи праворуч від дивану у стелі підвалу, де вони з мамою ховалися від бомбардувань, зяяла дірка. Марічка любила спостерігати за зірками, місяцем у повні та за снігом, що падав у їхній підвал.

– Мамо, а Санта Клаус існує?

Оксана намагалася хоч якось зігрітися, але у дірявому пальті та без шапки це було вельми важко зробити. Вона вмостилася на дивані біля доньчиних ніжок, сховала руки в рукави і замислено мовила:

– Не Санта Клаус, а Святий Миколай.

– То він існує? – не вгамовувалася доця.

– Існує, не існує – яка різниця? Ти вже завелика, щоб вірити у подібні казочки.

Марічка не образилася. Знала, що матуся дуже нещасна, відколи татусь з братчиком пішли у засвіти.

Раптом дівчинка припіднялася на ручках і крикнула:

– Летить! Дивись, мамо, летить!

Оксана з переляку підстрибнула з дивану і кинулася до дірки у стелі. На свій превеликий подив побачила, як на тлі повного місяця пролетіли сани, в яких ніби хтось рухався. Сани були обвішані великими мішками з подарунками.

– А він справді святий? – спитала Марічка.

Невідомий об’єкт пролетів у бік військового складу боєприпасів ворога. За кілька секунд «подарунки» попадали на голови окупантам. Почулися вибухи, спрацювала вторинна детонація і все небо яскраво засяяло.

– Салют! – прориваючись крізь шалений гуркіт та зриваючи голос, кричала дівчинка.

– Так, доню, він справді Святий! – утираючи сльози, прошепотіла Оксана.