19 Грудня, 2023

Усі бажання світу

Скриня бажань знову була забита вщент. Величезна купа кульок сяяла усіма полярними вогнями. Яскраво і невблаганно. Аж очі різало.

Гавітаві ще трохи подивився на це жалюгідне видовище, а тоді зачинив скриньку і вийшов на двір. Із таким плином справ він сидітиме на цій планеті до судного дня.

Гавітаві щільніше запнув кожух і натягнув шапку на посинілі від холоду вуха. Бісів холод. Пробирає до самого іхору, що тече в його жилах. Він – безсмертна сутність, старіший за цю планету та кілька галактик, але однаково мерзне наче цуценя. Он, навіть пінгвіни не мерзнуть! А вони ж звичайнісінькі птахи. Кубляються собі у снігу, висиджують яйця, гуртуються разом, щоб було тепліше. Гавітаві ображено шморгнув носом і сховався назад у свою крижану печеру.

Це ж треба було так втрапити. Гавітаві – Руйнівник світів! Він же лише хотів знищити кілька планет у нападі люті. Отих смішних кульок, що їх ліпить знічев’я матінка Космос. Але мати ніколи не велася на його істерики. Натомість вона відправила його на одну з цих самих планет і наказала заради спокути зробити усіх істот, що там живуть, щасливими.

А це нереально! Він вже все перепробував. І вогонь їм подарував, і медицину. І каналізацію, як на вулицях вже не можна було продихнути. Він підказав їм ідеї двигуна та струму. Він століттями намагався покращити їхнє життя, а їм усе мало. Те хочуть, це хочуть… Маленькі ненаситні істоти. Вони відкинули віру в дива та приписали усі заслуги собі. А його – ЙОГО! Гавітаві, Руйнівника світів! – назвали чи то Йоулупуккі, чи то Святим Миколаєм і записали у казочки. Понавигадували різних дурощів про ялинки та ельфів (це ж треба було так із пінгвінами засвітитися) і святкують бозна що, поки він в Антарктиці зад морозить.

Гавітаві знову відкрив скриню і втупився у купу людських бажань. Хочу цуценятко… Хочу новий телефон… Хочу, щоб рососія вигоріла вщент… щоб земля під нею розійшлася… щоб ху… (написано нерозбірливо) нарешті вмер… Знову цуценятко…

Але Гавітаві далі не читав. Нарешті бажання, які він може виконати. Ні, які він ХОЧЕ виконати. Гавітаві взяв до рук молот, яким кілька епох тому випадково розколов один континент, і, наче спалах, злетів у морозне повітря.

Ну після цього люди вже точно стануть щасливими. Щонайменше в одній країні. А потім іще кількасот цуценят і Гавітаві нарешті повернеться додому.