– Ківаруеа, я дещо привіз для твоєї колекції.
– Справді? – зацікавилася архіваріус. – І що ж це?
Фаернхзу подобалася Ківаруеа, і з кожної розвідувальної місії він привозив для неї щось цікаве. Якусь приємну дрібничку, яка допомагала йому завоювати прихильність красуні з галактичного архіву, по крихтах вибудовуючи їхні стосунки.
– G3-874-XJ-175.
– Виглядає гарненько, – вона розгорнула перед собою проєкцію планети, ввівши в систему код, – Але нічого особливого, щоб додати до моєї колекції.
– Зажди, – Продовжив розвідник. – Місцева розумна форма життя відзначає свято, присвячене кожному новому циклу обертання планети навколо зірки.
Ківаруеа здійняла свист і писк:
– Який безглуздий варварський ритуал! Але це мило, твоя правда. Залишу у своїй колекції.
– Цього достатньо, щоб запросити тебе на вечерю? – підняв ставки Фаернхз.
– Цього достатньо для моєї вдячності, – ухилилася архіваріус.
– У вигляді вечері?
– Навіть не знаю. Святкувати обертання своєї планети навколо зірки – це досить нудно.
– Зовсім ні, – схопився за свій шанс розвідник, – Ти не уявляєш, як творчо вони до цього підходять. Вони вбирають місцеві форми рослин різноманітними предметами й танцюють навколо них.
– Якими саме предметами?
– Раніше вони розвішували там нутрощі нерозумних форм життя, та й розумних теж.
– Огидно! – обурилася Ківаруеа. – І ти ще питаєш про вечерю? Ти жахливий, Фаернхз. Мабуть, варто виключити G3-874-XJ-175 з моєї колекції милих речей у цьому Всесвіті.
– Не поспішай, Ківаруеа, – голосно засвистів Фаернхз, – Це було давно. А зараз вони прикрашають ці рослини смачними їстівними речами та красивими дрібницями. І вірять, що один старий самець їхньої раси літає на примітивному транспортному засобі, що його тягнуть летючі нелетючі представники місцевої фауни.
– То летючі чи нелетючі, я заплуталася.
– Усе складно, – зніяковів Фаернхз. – Але справа не в тому. Вони вірять, що в ніч свята повного обертання навколо зірки він розвозить подарунки всім на планеті.
– А він розвозить?
– Ми нічого такого не зафіксували. Радше, це міф, і вони самі кладуть подарунки під рослину. Та мені здалося, це милий ритуал. І я теж вирішив привезти тобі з G3-874-XJ-175 дещо смачненьке.
Фаернхз зсунувся вбік, демонструючи дещо пожмакану прикрашену ялинку. Ківаруеа обережно відламала з верхівки зірку і з хрускотом її прожувала, а потім кинула всю ялинку до харчового відсіку і з насолодою зашипіла.
– Це чудово.
– Може, я таки заслуговую на вечерю? – ніжно проричав розвідник.
– О, любий, за такий смачний подарунок ти заслуговуєш не лише на вечерю, а й на сніданок.
Я щось хвилююсь за Фаернхза. Така ненажерлива Ківаруеа і його самого потім на обід проковтне )
Оця думка і мене мучить )))
Так, була й у мене думка про стосунки у павучому стилі, але все ж таки свято, настрій має бути позитивним )))
Чудово! Мені дуже сподобалося!
Летючий нелетючий класно!
А про “нутрощі нерозумних форм життя” (ги-ги!) можна детальніше в коментах?
Успіхів у конкурсі!
Мабуть це відсилка до стародавніх язичницьких ритуалів жертвоприношення, коли на ялинку вішали нутрощі людей і тварин, щоб задобрити лісових духів.
Саме так, як і написала в дописі Iva, в стародавні часи ялинку прикрашали внутрощами людей та тварин, а також смаколиками, це було паганське жертвоприношення, яке поступово (завдяки Мартіну Лютеру у 16 сторіччі) переросло у більш цивілізовану та християнізовану традицію.