16 Грудня, 2022

«КВАРКА»

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022

Консультант велетенської технозали «Кварка» помітив вагання зацікавленого покупця:

— Добридень! Бачу придивляєтеся до наших свічо-ліхтариків. Хороша модель, ергономічна.

— А як вона працює?

— Свічо-ліхтарики світяться від теплого слова. Тобто від енергії тепла вашого подиху та звукових вібрацій голосу. Проте це довго, нудно й непотрібно пояснювати. Тож я всім кажу просто: сяють від мови людського добра.

— Ем, я скільки не надихаю. Нас всього троє: я, дружина й син-школяр. Та й ми неговіркі, інтровертні, знаєте.

— Тоді пропоную вам поглянути на ось цей відділ поруч – хихогенератори. Діють поглинаючи іскристий сміх дітлахів і дорослих, оптимістів і сангвініків, жартівників і закоханих. Інтровертів, – продавець хвацько підморгнув. – Є різні моделі, але особливо цінний саме дитячий «Світелик»: хвилина сміху – це день його роботи. Це освітлена доба, що стала можливою тільки завдяки тому, що якийсь малюк не злякався мороку, не закляк від холоду, а напружив щічки й життєрадісно пирскнув. І розбризкав довкола флюїди свого світла – світлячків дитячої душі, що посмішкою переборює загрози й обертає виживання на життя. На гру. На свято.

— Звучить чудово. Але ціна кусається, – скривився покупець.

— Ваша правда, модель не бюджетна. Та хіба мороз в кімнаті гризне не сильніше? Особливо дітлахів.

— Так, ви праві. Ніщо не варте застуди твоєї дитини. Беру.

Оформляючи замовлення на касі, покупець прочитав на упаковці приладу, що «Автором технології є вітчизняний винахідник-дідусь – Морозило П.І., котрий розробив альтернативні джерела для двигуна заради свого онука, що обожнював Різдво».

— То значить – фізичні закони, квантові формули і схема приладу? Це й усе що треба, виявляється? – запитав продавця, дивлячись на коробку, що за мить стане його покупкою.

— А ще – дрібка дива.

— А де ж її взяти?

— У власному серці. Вона є в кожного. Треба тільки правильно її направити й задіяти.

— Надихнути?

— Так. А що ж є більш натхненним, ніж ідея чистого аркуша? Нова доба опівночі проб’є – й пиши свою сторінку як тільки забажаєш. До речі, вам подарунок: персональна 30% знижка.

— Отакої! Дякую! Це, певно, ви постаралися. Чи не своїм службовим посвідченням пробили мені бонус?

— Це все – святкова магія й нічого більше. Ось ваш чек. З прийдешнім!

Чоловік з коробкою дістався авто й поклав покупку на заднє сидіння. Сів за кермо, дістав з кишені чек і пробігся поглядом. Час та дата, адреса й назва магазину… Стривай-но! ПІБ продавця: «Морозило Д.М». Невже той самий? Невже… Онук?

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022