12 Грудня, 2022

Від Миколки з Миколаєва

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022

Листів цього року багато – здається, більше, ніж в попередні: кабінет завалений до самої стелі. Конверти до небесної канцелярії прямують з-від усіх усюд. Ці прохання приурочені до Нового року – ночі, коли збуваються мрії. Як би Янгола не називали, які б імена люди не вигадували, а виконувати бажання саме йому. Тяжка праця!.. Кожен лист уважно прочитати і здійснити дитячу мрію. Тут і починається найскладніше: спробуй-но, вгадай – наскільки вона щира!..

Ще й стажера Боженька підкинув – сотий рік заважає.

Янгол дістає рожевий конверт із щільного паперу з намальованими сердечками:

«Любий Йоулупуккі! Весь рік я була хорошою дівчинкою. Подаруй мені, будь ласочка, велику ляльку. Ми бачили з мамою таку на вітрині магазина старого Олаві. Лемпі з Хельсінкі».

Янгол ставить печатку «виконано» і перекладає листа у велику теку. Завтра її мама поїде волонтером до сиротинця, де зіткнеться із ровесницею Лемпі – Мар’яттою, чиї батьки загинули в аварії. У дівчинки, нарешті, з’явиться сестричка і справжня найкраща подружка.

Янгол відкриває конверт з яскравими наліпками супер-героїв:

«Привіт, Санто! Це Уільям з міста Кент. Я дуже хочу приставку соні-плейстейшн. Мої батьки не заробляють стільки, щоб купити її. Але я сподіваюсь на тебе. Тоді друзі будуть прийдуть до мене в гості і ми будемо гратися».

«Виконано!» – залишає червоний слід печатка. Насправді у маленького Уільяма немає друзів і він хоче привернути увагу однолітків новенькою забавкою. Янгол знає, що дружбу не купиш. Тому посилає малому брудне щеня по дорозі додому. Завдяки йому Уілл не відчуватиме себе самотнім і дізнається про справжню безкорисливу любов.

Наступний лист без конверта. Він написаний на зім’ятому, вирваному із зошитка листку в клітинку.

«Добридень, тезко! Пише тобі Миколка з Миколаєва. Не знаю, чи дійсно ти існуєш, але спробувати варто. Я дуже хочу, щоб Україна скоріше перемогла, і мій тато повернуся з війни».

Янгол заносить печатку, але відкладає. Задуманий, крокує кабінетом. Скоса поглядає на стажера.

«Привіт, Зюзя! Це Алєся з Мозиря…» «Шановний, Вайнахтсман! Пише тобі Торстен з Нюрнберга…» «Пер Ноель! Вітання з Парижу від Франсуази», «Конічіва, Одзі-Сан! Я – Харукі з Осаки»…

Стажер плутається під ногами не перший рік – хай врешті вчиться справлятися сам. Тим паче, що листів залишилось менше п’ятдесяти мільйонів – тьху! – на пару днів роботи!.. А Янгол мусить здійснити одну щиру дитячу мірю.

Він лишає листи і печатку, ховає крила.

Янгол вдягає піксельну форму.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022