18 Грудня, 2022

Треті двері

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022

     Солдат Григорій зупинився на хвильку, щоб віддихатися. Важкі думки змушували смертельно втомлене тіло ще глибше вгрузати в сніг. “Вже майже прий…”, — фраза кригою застигла в вимороженому повітрі, вуха раптом заклало від сильного звуку вибуху, полум’яно-яскравий світ потьмянів та вимкнувся, як телефон, у якого сіла батарейка.

     Григорій, як і кожного ранку в лікарняній палаті, сів на ліжку й автоматично поглянув на двері — можливо, знову бойові друзі прийшли його навідати, — проте палата сьогодні виглядала дивно: на ідеально білій стіні було аж троє дверей. Над одними було написано “Вихід до міста”, на інших — “Рай”, а над третіми висіла табличка зі знаком запитання.

“Що за маячня!” — роздратовано подумав Григорій, бажаючи протерти очі, але раптом спам’ятався: у нього вже не було обидвох рук. Він підвівся з ліжка, підійшов до перших дверей і, не маючи сумніву, що його вирішили розіграти, все ж обережно прислухався до перших дверей. За ними явно був проспект. Гуділи мотори вантажівок, бібікали нетерплячі таксі… Чутно було навіть голоси людей, але розібрати, про що вони говорять, було неможливо.

Григорій подався до других дверей, прислухався. Там співали пташки, плескіт води змішувався з шумом крон дерев. “Водоспад”, — подумав замріяно Григорій.

За третіми дверми була тиша. Жодного звуку, лише ледь-ледь вловиме ритмічне постукування.

Григорій зненацька усе збагнув. Він уже ні з чого не дивувався, не боявся і не гнівався. Він знав, де він знаходився, й розумів, що має неодмінно зробити вибір: прокинутися з коми, щоб продовжити жити в метушливому місті нікому не потрібним інвалідом, вирушити до раю, на який він навряд чи мав право, коли друзі його саме зараз проходять через справжнє пекло, чи обрати треті двері, за якими була невідомість…

Григорій востаннє подивився на своє лікарняне ліжко та впевнено штовхнув ногою треті двері. Вони легко відчинилися і його затягнуло в темряву. Так, навколо була цілковита темрява, хоч в око стрель, але відчувалося тепло й безпека. З тіла Григорія раптом зник одяг, а далі поспадали бинти і перестали боліти рани. Він знову відчув руки й поволі, ніби боячись прокинутись від солодкого сну, поворушив ними. Руки робили плавні рухи, як у басейні. Ноги підхопили ритм і теж почали рухатися, але більш хаотично.

І тут йому раптом стало тісно, а тоді знову з’явилося світло.
— Хлопчик! — почув він знайомий голос медсестри.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022