18 Грудня, 2022

Гай злітає

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022

Гай прокинувся у четвер вранці .Він залишив собі дві доби до Нового року, щоб встигнути принести подарунок, який обіцяв дітям сусіда Олекси. Для багатьох вже стало традицією на Новий рік вловити орченя. Їх показували дітям, лякали, що може статися з неслухами та розбишаками. Того, що він спіймав минулого року та після свят подарував у лабораторію генетиків, вже навчили посміхатися. Те орченя було з одним оком, мало по два пальці на кожній руці, з жовтою шкірою та  рудим підшорстком. Воно вміло тільки гемселити все навколо, сичати та сіпатись. Перед мандрівкою на кордон з Оркостаном треба було поїсти, але у коморі лежала набридла грона синьої солодкої калини.

–          Го, друже, твої неслися сьогодні? – Гай крикнув сусідові з паркану. Олекса, як завжди, ремонтував дах.

–         Зараз подивлюсь, – сусід спритно стрибнув з даху, відчинив двері сараю. Декілька рожевих свинобройлерів кинулись йому під ноги.  Гомін та рохкання розлетілись по вулиці. Виніс, обтираючі об штани, невеличкий білий м’яч.

–         Дякую!  – Гай відкусив великий шмат. Ніжне, ще тепле, соковите сало розлилось у роті. Серце застукало швидше, тепло побігло по кінцівкам. Очі почали сяяти фосфором.

–          Прибор нічного бачення увімкнувся, – реготнув сусід. – На кордон зібрався?

Після війни, яку розв’язали орки у 2022 році, що закінчилась вибухом невідомої психотронної бомби, почалася  Ера Позитивних Мутацій. Вона торкнулася всього живого, але найбільш цікаві метеморфози відбулись з людиною. Мутації підсилювали якості фізичного стану, психіки, свідомості  та навіть прагнень особистості. Те, що скоїлось з Оркостаном стало моральним повчанням для всього світу.

Гай поклав у поясну сумку половину від з’їденого яйцесала, увімкнув нагрудний Тризуб. Це був пропуск у повітряний простір. Символ не змінювався з початку Незалежності й досі використовувався у контенинтальних  та острівних Українах.

–          Мар’яні моє вітаннячко!

Олекса зітхнув і мовчки кивнув головою. Його дружина мала народити вже четверту дитину з крилами. Олекса не мав крил. Він високо стрибав, але коли малюки починали злітати, потрібна була стороння допомога.

Гай зосередився. Поворушив лопатками і почав розгін. Він біг по дорозі до лісу, вирівнюючи подих і поступово розправляючи триметрові сині крила. Глибоко  зітхнув, потім затамував подих і  сильно відштовхнувся правою ногою від землі. Трохи хрустіли, нили суглоби, але він швидко набирав висоту. Спіймавши потік, розслабився, подивився униз на рідне село, ліс, річку. Попереду сяяв смарагдовий обрій.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022