15 Грудня, 2022

Товариство з відповідальною обмежуваністю

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022

Товариство з відповідальною обмежуваністю (майже як ТРО, тільки ТВО, і його члени та членкині дуже цим хизувалися) було дуже зайняте. Воно обмежувало.

Обмежувало радість та співи — нема чому радіти, коли бійці на фронті гинуть! Обмежувало вимикання світла, нещадно дратуючи працівників ДТЕКу та пишучи на їхніх сторінках довгі і розлогі відгуки, сповнені гніву й журби. Втім, споживання електрики у власних хатах воно обмежувало теж, бо аякже? Нещадний сум доводилося обмежувати теж — як працюватимеш, коли сльози ллються?

Але коли усім членам та членкиням Товариства наприкінці року уві сні прийшов Святий Миколай, його обмежити не вдалося. Тож довелося сприйняти, як є.

Святий Миколай багато говорив. Головним чином про те, як необмежено почувається русня у світовому — та й українському! — просторі. Які москалі безкарні. І все через те, що ТВО обмежує свою діяльність виключно теренами України. В деяких випадках, казав Миколай, обмеження треба навіть — о, безумні часи та безумні слова! — обмежити.

І Товариство дослухалося до слів святого — бо святий же! Не обмежиш. Тож треба обмежувати русню, адже доволі швидко виявилося, що русня діє на всіх фронтах, навіть у затишній Європі. Розмови із Європою поклали на тітку Ніну як на фахівчиню, що колись навчила студентів з Африки командам «Струнко!» та «Кроком руш!» Дід Архип заповзявся наводити лад в Інтернеті, а з руснею розмовляти поставили Костянтин Палича як колишнього військового та чоловіка тітки Ніни, тобто заради злагоджених дій на всіх фронтах. Ще залишилися Байден та Конгрес США, але ними вирішили займатися усім гуртом та на відповідних засіданнях ТВО.

Дивлячись на заповзятих обмежувачів, що швидко почали наводити лад та розповідати пані Урсулі фон дер Ляєн, як їй треба обмежити примхи деяких проросійських політиків з певних країн, Господь обережно запитав:

— Послухай, а коли війна скінчиться, як ти обмежиш оцих… переможців?

— Тю, — відмахнувся Святий Миколай, — чи в них замало буде роботи? Треба ж якось ООН переформатувати, та й у Латинській Америці вистачає диктаторів… А взагалі-то не хвилюйся, українці все одно якийсь уряд та й оберуть у свій час.

— То що?

— А те, що його теж буде потрібно обмежувати як не в себе! Ото й стануть у нагоді.

І Святий Миколай клацнув кнопкою на хмаринці у вигляді клавіатури, посилаючи Костянтин Паличу посилання на чергового тимчасово необмеженого москаля.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022