18 Грудня, 2022

Двобій

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022

На передноворічну вулицю вийшов гігант-сніговик: кількаповерховий зріст, антропоморфний тулуб. Замість округлостей – тверді лінії прямокутників-квадратів. Всередині сидів хлопчик у комбінезоні, з водними окулярами. Він керував, подумки згинаючи свої ноги чи гойдаючи руками. Він – пілот.

Діставшись джерела неймовірного шуму на околиці міста – спинився. Помітив іншого гіганта – вогнистого. Язики полум’я ковзали його ступнями та передпліччями, мов шипасті захисні пластини древніх самураїв. А очі – жарини вогню. Знавіснілі.

Червоний нещадно кришив коробку ТРЦ, мов сплющував консервну банку. Повалені плити утворювали хаотичну піраміду з брухту. Ось він помітив синього суперника. Аквамарин його очей. І помчав нападати.

Їхні дебелі руки схрестилися. Сталева крига і полум’яна лава. Вони почали гамселити одне одного. Шпурляти якнайдалі. Розмахувати вирваними з землі стовпами, що іскрили обірваними проводами.

А тоді – покотилися асфальтом стоянки, зціпившись мов дикі коти. Синій помітив як його крижані м’язи розтоплювалися від жару: зацебеніла вода. Фізично вони були рівні, але вогонь ранив лід. Всівшись на синьому зверху, червоний просто чекав, коли суперник обернеться калюжею.

Зараз або ніколи. Волога рука синього висковзнула з червоної, а тоді враз! – і тепер на спині лежить полум’яний. А синій зверху, притримує на асфальті його розхристані руки. Заглянув у очі: згустки ненависті. Його не перемогти. Не у двобої.

І він – розтанув. Цистерна води линули на червоного: полум’я згасло, лава вихолола й потріскалася, обернувшись на купу попелу. В якій лежав інший хлопчик. Пілот.

— Ти зіпсував мій підгін від Святого Миколая!

— Ти зіпсував увесь ТРЦ! Наші гіганти – для добрих справ, а не злих!

— А я злий! Батько втік із якоюсь хвойдою, кинувши нас із мамою як відро помиїв. Обіцяв мені подарунок – і зрадив! Зрадив! – він забив кулаками по грудях і розплакався.

— Співчуваю… це… несправедливо.

— Авжеж несправедливо! – говорив у проміжках між риданнями. – Я просив Миколая про робота – і він дав мені іграшку, почув. Але я просив і Бога – щоб повернув мені тата, а Бог – ГЛУХИЙ! Йому байдуже! Йому плювати на мене!

— Мама каже, що Бог чує тільки наші молитви щодо себе. Проси, щоб ти став сильнішим і мудрішим, дорослим. Щоб мав сили й змогу сам допомогти іншим. Щоб 18-літнім прийшов до старого, а той – надзюрив од страху й каяття.

— Ага, як отут – калюжу, – він засміявся, уриваючи сльози.

— Слухай, ходімо до мене, в «Ratchet & Clank» пограємо? – запросив синій.

— А можна я за лиса?

— Можна.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022