18 Грудня, 2022

Різдвяні бажання

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022

У різьблені двері загубленої в лісі хатинки постукали вкриті снігом фігури.

— Вітаю, Миколаю! — стукнув посохом перший.

— І я, і я! — загудів клаксоном другий.

— Що привело вас у такий час до мене? Адже зовсім скоро мені вирушати в дорогу з вуглецями та подарунками, а списки добрих і поганих дітей усе ще не складені!

— Цього року ми з ним, — Санта кивнув на дух вантажівки Coca-Cola, — стикнулися з величезною проблемою. — Справа в тому, що всі діти України загадали, щоби путін хммм… щез.

— Я теж чув такі прохання, втім… я не можу виконати їх. Розумію, розумію, ціла країна може перестати вірити в дива але ж…

Двоє гостей аж підстрибнули.

— У нас є ідея, є! — прогула вантажівка, — Треба лише виконати бажання маленького духа різдвяної гірлянди, що народився в Україні цього року. — Дверцята його кабіни відчинилися, звідки вистрибнув сяючий вогник.

— Вітаю! Вітаю! — застрибав навколо він, — я б хотів бути сильним і дорослим! Я був хорошим хлопчиком!

Святий Миколай почухав бороду та махнув рукою: «Хай буде по-твоєму!».

Раптом вогник засяяв яскравіше, зарухався швидше й розсипався на безліч іскорок, що вкрили все навколо, наче сніжинки. За мить вони розтанули.

— Ой-ой, що ж ми наробили, — пробурмотів Санта.

— Облиш, — махнув рукою Миколай, — ну що ця дитина зробить? Тим більше, кожна легенда повинна десь починатися…

Тим часом, рій іскорок розлетівся в різні боки. Його частинки набиралися сил у святкових ялинок, прикрашених гірляндами по всьому світу, на широких проспектах, освітлених святковою ілюмінацією та від зірок, сяючих на небі. Він прямував у місце, де був по-справжньому потрібен — в Україну. Майже всі крихітні цяточки розлетілися по всій країні, оселяючись у кожній сніжинці — щоб освітлювати автомобілям шлях, у кожній лампі, щоб вона працювала без електрики, у кімнаті кожної дитини, що боїться темряви.

Зрештою, останній вогник, бережучись ППО, прослизнув на росію. Тишком-нишком пробрався він у бункер, та залетів головному злодію прямо в ніздрю. Розігнавшись до субсвітлової швидкості, він виштовхнув чоловіка по той бік заселеного всесвіту і швиденько повернувся — його чекали довгі та щасливі зимові свята.

Дух гірлянди полетів далі — йому ще багато чого треба було зробити.

В Україні з’явився дух-покровитель, і хоч він і був малим, проте — любимим усіма!

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022