18 Грудня, 2022

Різдво

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022

– Здається, я знайшла ідеальний самоочисник для скла… – Міа розглядала дзеркало у ванній кімнаті прискіпливо, наче свекруха у домі нелюбої невістки. – Жодної тобі порошинки чи плямки. Красота. Правда, Байка?

   Її кішці було абсолютно байдуже до дзеркала, вона солодко спала у своєму будиночку, обіймаючи улюблену іграшку. 

– Інколи сама дивуюся, скільки всього ми винайшли за останні десять років. – Міа дістала з машинки пальто. – Де я могла колись про таке мріяти? Треба було віднести у хімчистку і чекати тиждень, щоб забрати. А зараз? Повісила на вішачок, запхала у машинку, натиснула ґудзик і… красота. Правда, Байка?

   Кішка вийшла на кухню. Її життя також полегшало останнім часом: не потрібно було нагадувати господині, щоб додала корму. Тепер щоразу, коли Байка підходила до мисок, ті наповнювались декількома видами їжі. Поряд завжди була свіжа вода та вітаміни. Та найбільше їй подобалось, що з квартири зник величезний монстр, котрий гудів та ганяв повітря. Хоч його й називали пилосмоком, але він шумів набагато більше, ніж пилюки збирав.

– Моя ж ти красуня. Наїлась, Байка-Чорнобайка?

   «Господи, ми навчились продовжувати життя, відрощувати кінцівки та омолоджуватись, читати думки, телепортуватись. Але ми й досі спілкуємось з нашими котами. – Міа задумливо гладила чорну спину кішки. – Хоча ні. Не спілкуємось. Прислуговуємо.»

– Мам, привіт – донеслося з коридору.

– Сина мамина! Ти приїхав! – Міа підскочила від радості. Байка також побігла до гостя отримати порцію погладжувань. 

– Сьогодні ж Різдво, я не хочу залишитись без вечері. Дивись, що я тобі привіз. – він простягнув невеличку коробочку. – Випробування всі пройшли, з лютого запускаємо у масове виробництво, але ти, як завжди, одна з перших.

– Що це? – Міа роздивлялась шматок пластику з двома кнопками, які вона любила називати ґудзиками, та невеличким дисплеєм. Таких дивних штук у неї було вже кільканадцять, відколи син влаштувався на роботу в Інститут Винаходів та Інновацій. – Це якийсь пульт? Знову якась машина? 

– Так, мам. Машина. Машина часу. – його очі світились від щастя – Ось дивись, тут вибираємо, тут натискаємо…скажімо… в який день ти б хотіла повернутись? 

– Перемоги! Нашої Перемоги! – Міа радісно сплеснула в долоні, а потім різко змінила тон. – Сина, але спершу – вечеря. Всі дванадцять страв приготувала руками, як в старі добрі часи. 

– Так. Спершу вечеря, але дивись. Ось. Показую. Вибираємо дату. 2023 рік…

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022