18 Грудня, 2022

Не те, чим здається

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022

Новорічний ярмарок бурлив внизу яскравими вогнями, різнокольоровими наметами і гучною музикою. Будинки ринкової площі дивилися на це буйство засліпленими від сяючих гірлянд вікнами. На димарі одного з будинків зручно вмостилася вже немолода відьма і втомлений сажотрус, спостерігаючи за танцями навколо штучної ялинки посеред площі.
– Граємо, як завжди? – першим порушив мовчанку сажотрус.
– Звісно, розважимося трохи, – посміхнулася відьма. – Обирай першим.
– Ось той високий чоловік у яскравій куртці, який купляє іграшку дівчинці, – вказав сажотрус. –       Гадаю, відпочиває тут з родиною, а на Новий рік поїде кудись в гори на лижний курорт тринькати гроші та насолоджуватися життям.
– Прийнято! А тепер перевіримо.
Відьма накреслила у повітрі знак, і з’явилася картинка. Новорічна ніч. Той самий чоловік протягує прикордоннику документи і вказує на мікроавтобус: «Десять генераторів. На ЗСУ. Ось документи».
Картинка зникла. Сажотрус прийняв поразку спокійно.
– Тепер ти обирай!
Відьма придивлялася до людського натовпу довго. Нарешті угледіла молоду жінку в колі подруг, гарно вбрану і привабливу. Жінки голосно сміялися, привертаючи увагу.
– Думаю, та панянка в новорічні свята буде роздавати поради в якомусь блогу щодо гламурних посиденьок і європейських кав’ярень. Ну що, подивимось?
І відьма, не чекаючи відповіді, провела рукою в повітрі. Картинка заблимала спалахами гірлянди на ялинці в затишній кімнаті. Та сама жінка голосно кричала в слухавку: «Коханий, зі світом! Не уявляєш, який подарунок тобі приготувала! Наплела вовняних шкарпеток тобі і всім хлопцям, щоб не мерзли в окопах! Посилка вже прямує до вас».
Сажотрус посміхнувся.
– Щось цього року в нас обох не вийшло. Будемо ще пробувати?
– Ні, мені набридло, – відьма натягнула рукавички. – І холодно стало. Бувай, до наступної зустрічі!
Вона повільно злізла з димаря, скочила на мітлу і розчинилися в темряві. Відьма поспішала: вдома на неї чекала недоплетена маскувальна сітка.
Сажотрус, лишившись один, двічі свиснув. За мить перед ним з’явилися запряжені в санчата олені. На ходу змінюючи циліндр і чорний плащ на червоно-білий хутряний халат, колишній сажотрус кинув оком в бік завантажених санчат. Стоси коробок з надписами «Patriot» чекали на адресатів. Потрібно встигнути до Нового року!

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022