28 Червня, 2021

Україна. Вчора, сьогодні, завжди

Від ЛІТавиця

Ми усі – разом із нашою країною – пройшли великий шлях. Але почався він далеко не 30 років тому, а набагато раніше. Й, можливо, саме від нас залежить, як довго він триватиме надалі!

На плечах яких неймовірних людей та історій ми стоїмо?

Що фантастичного відбувається в Україні саме зараз?

Які несподіванки несе нам майбутнє?

Давайте поміркуємо про це!

ЛІТавиця оголошує новий конкурс коротких фантастичних оповідань. Жодних обмежень за темою чи піджанром фантастики: від фентезі до горору та містики, від наукової фантастики до альтісторії – головне, щоби в кадрі була Україна та українці.

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові  твори українською мовою, обсягом від 3 до 10 тисяч знаків із пробілами.

На конкурс приймаються оповідання, які раніше не публікувалися і не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами. Обов’язкова відповідність темі і наявність фантастичного припущення.

 

Прийом творів з 25 липня 2021 року.

Закінчення прийому оповідань (початок конкурсу) – 1 серпня 0 20:00 за Київським часом.

Перший тур голосування 02-11 серпня.

У 2 тур з кожної групи вийшли 5 оповідань, які всередині групи набрали найбільшу кількість “так”. У групах, де п’яте місце у групі посіли кілька оповідань із рівною кількістю балів, вони усі разом вийшли з групи до фіналу.
Оповідання, автори яких не проголосували у першому турі, дискваліфіковано, і у фінал вони не пройшли навіть, якщо за набраними балами посіли прохідні місця у групах.

Другий тур (фінал)  12-22 серпня.

Бюлетені для голосування знаходяться на вкладці “ГОЛОСУВАННЯ“.
Кожен учасник і учасниця мусять проголосувати за УСІ оповідання виданої їм групи за десятибальною шкалою. Оцінку 10 слід виставити оповіданню(або оповіданням), що сподобалося найбільше, відповідно, 1 отримають оповідання, які прийшлися до душі найменше. Використати необхідно усі оцінки від 10 до 1, кількість оцінок кожного номіналу не обмежена, але не менше однієї.
Зробити це треба до 20:00 22 серпня!
Змінити свою думку ви можете до закінчення фінального туру.
Увага! Учасники, що не повністю проголосують, або використають не всі оцінки, будуть дискваліфіковані.
Власному оповіданню (оповіданням) оцінка не виставляється!
У фіналі оповідання змагаються загальним списком.

Оголошення результатів – 23 серпня, напередодні Дня Незалежності.

 

За результатами конкурсу буде видана електронна збірка, а також паперова, спільна з переможцями конкурсу “Фантастична Леся”.

 

В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного автора приймаються максимум три твори, рахуючи співавторські.

Натхнення і успіхів!

 

Додаткові пояснення щодо процесу схвалення поданих робіт та їх редагування:

Роботи з’являються у списку поданих одразу, але стануть доступними для читання лише після схвалення преномінаторами.

Якщо автор відредагує вже прийняту роботу, то вона знову відправиться на перевірку. Технічний координатор перевірить кількість змін, якщо вона незначна, то одразу опублікує. Якщо кількість змін виявиться істотною, або зміни будуть значущими (такими, що змінюють сюжет/ідею твору), то оповідання буде направлене на повторну преномінацію.

Редагувати роботи можна лише на етапі подання робіт. Коли почнеться голосування кнопка редагувати зникне.

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсах оповідань-мініатюр Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 3.000 до 10.000 знаків із пробілами (не рахуючи теги).

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 2 (два) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Залежно від кількості поданих оповідань Конкурси можуть проводитись в один або два тури.

Якщо оповідань багато (понад 40), для оцінювання вони поділяються на групи.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 95 Грають в турі 29 Не грають 66Всього авторів 69
МісцеНазва роботиАвторГолоси
Бачити драконів Христя ХмизГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 189 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13) Публікант
ДНК характерника Балацька ВіраГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 162 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12) Публікант
Термінатор ПанасГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 161 ) Голосів ( 23 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13) Публікант
4Дрібничка Марія ВеликановаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 159 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (13) Ні (2) Голосів (15) Публікант
5Змій AsperusГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 154 ) Голосів ( 23 )Група "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13) Публікант
6Спливе за водою СокираГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 152 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
7Я і мої роботи ЗлийГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 152 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (12) Ні (0) Голосів (12)
8Зроблено в Україні Птиця СірінГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 151 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
9Кольорові сни Марина МарксГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 149 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
10Плетиво AeshnaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 149 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
11Початок Анастасія ГетманськаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 148 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
12Червоне зілля АннаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 147 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
13Найсильніше коріння Olga777Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 143 ) Голосів ( 23 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
14ЙОСИП НеяГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 141 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
15Привид конструкторського бюро ТетянаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 141 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (12) Ні (3) Голосів (15)
16Відьма Вічна пройдаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 136 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
17Непозбувна Бентега Марія ВеликановаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 135 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (13) Ні (2) Голосів (15)
18In hoc signo vinces Зорян КостюкГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 131 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13)
19Кав’ярня «Поріг» ShinnorГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 131 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
20Сотня ЛукаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 127 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (11) Ні (4) Голосів (15)
21Ніч перед незалежністю MilaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 124 ) Голосів ( 23 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
22ІМПЕРБАТЯР smulhulГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 123 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
23КОМА НеяГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 120 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
24РіднаЛукаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 111 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (10) Ні (5) Голосів (15)
25До зупинки СокираГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 108 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
26На варті[Андрій]Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 108 ) Голосів ( 23 )Група "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13)
27Де тебе нема La ZorraГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 107 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
28Повітробус Марія ВеликановаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 100 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (10) Ні (5) Голосів (15)
29Підземка NanaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 96 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
Не беруть участь
Вечір на Івана Купала Пан ЛедарГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Індекс щастя ОленкаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (2) Ні (13) Голосів (15)
Ангел України ІринаГрупа "Група 5"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Стратегія Егрегора Юлес СкелаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Блогерка була права Балацька ВіраГрупа "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
М’ясні жнива Балацька ВіраГрупа "Група 5"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
Крок Olga777Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Янголи Olga777Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Помилка богині або боже провидіння HelgaГрупа "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Старі дворики Olya RybkaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Загублені душі Olya RybkaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
Лиса гора Olya RybkaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
ПрезидентMallowГрупа "Група 3"1 Тур: Так (3) Ні (9) Голосів (12)
Прокляття ValentinBГрупа "Група 5"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Оповідання "Паланкове кохання"ВеселковіПорожньо :'(
Квартира Артем ХвойнийГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
Жекарі Патріотер і Демільям ШтяпекспірОлександраПорожньо :'(
В печері Змія. EchoГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
Мирний договip Галина СамойленкоГрупа "Група 5"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
Ізоляція Зорян КостюкГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
Космiчнi топирiки iз сузip'я "Z" Галина СамойленкоГрупа "Група 5"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Потяг Si_do_reГрупа "Група 2"1 Тур: Так (1) Ні (12) Голосів (13)
Баблкет Si_do_reГрупа "Група 2"1 Тур: Так (1) Ні (12) Голосів (13)
Сім кроків до життя ЛугоГрупа "Група 4"1 Тур: Так (8) Ні (7) Голосів (15)
Русалонька з Богуславу Ірина РуденкоГрупа "Група 3"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Перше Вересня Igor DarovskyiГрупа "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (6) Голосів (15)
Махаон khmaraГрупа "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
Час минає Андрій БаранякГрупа "Група 5"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Катерина AsperusГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (6) Голосів (13)
Зиновій AsperusГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Приборкання кріпака Поціновувач дьогтюГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Батькове слово лине вільною птахою YuliaГрупа "Група 5"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Жертва страхуАнна Молодцова1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Берегині Валерія МалаховаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (6) Голосів (15)
Всі бажання berg73Група "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
Журавлина воля YuliaГрупа "Група 5"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Обирай! Эли ЛехаимГрупа "Група 5"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
На даху EchoГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Екскурсія Пан ЛедарГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Така робота Эли ЛехаимГрупа "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
"АУДІЄНЦІЯ НА МАЙДАНІ" UKRAINEГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Система, таблетка і банан МихайлоГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Транзитна земля (фантастика) КізанГрупа "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Остання подорож ЗакоханаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (6) Голосів (15)
Хоробрі душіОлександр БондарчукГрупа "Група 4"1 Тур: Так (8) Ні (7) Голосів (15)
День, який змінив усе... Shamal VitaliiГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Найтемніший час... Зорян КостюкГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
Яга і Покровитель добровольців Надія СеньовськаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (6) Голосів (13)
Серце Мар*яни Юлія КовальчукГрупа "Група 4"1 Тур: Так (2) Ні (13) Голосів (15)
Голка ОленаГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
ЯК ОБИРАЮТЬ ШЛЯХИ SmithГрупа "Група 3"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Реінкарнація Bert_EroaIncaNaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (3) Ні (9) Голосів (12)
Білими квітами, теплими мріями Inna ZrayenkoГрупа "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
[Out of Time] Юлія ЛапушанськаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (2) Ні (13) Голосів (15)
Політ Запорожця МішаГрупа "Група 5"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Бадабум ЛесяГрупа "Група 4"1 Тур: Так (10) Ні (5) Голосів (15)
Помста борщем Bert_EroaIncaNaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Ефір SvenOlГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Коли є в серці те, що не вмирає… ВербаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (0) Ні (12) Голосів (12)
Медуза ТетянаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (6) Ні (9) Голосів (15)
Ніч, що змінила життя ЛітописецьГрупа "Група 2"1 Тур: Так (2) Ні (11) Голосів (13)
Згадати КвіткаГрупа "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
Плагіат МурмурандоГрупа "Група 1"1 Тур: Так (2) Ні (11) Голосів (13)
Корабель "Без повернення" SakeaГрупа "Група 4"1 Тур: Так (4) Ні (11) Голосів (15)
МагнатTor4Група "Група 4"1 Тур: Так (6) Ні (9) Голосів (15)
Дім з Зеленими Дверима Марія КазійГрупа "Група 1"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)

Україна. Вчора, сьогодні, завжди: 176 коментарів

 • Мурмурандо :

  Вітаю публікантів, учасників та організаторів із Днем Незалежності України!

  3
 • [Андрій] :

  Вітання переможцям !
  Питання організаторам – всі оповідання залишаться на сайті, чи будуть видалені?

  0
 • Вічна пройда :

  Щиро вітаю переможців! Прекрасні твори в топі) Дякую за чудову можливість організаторам) Учасникам та читачам дякую за оцінки та теплі слова <3

  3
 • Увага!
  Шановні автори творів, які увійшли до обох збірок – паперової та електронної!
  Не розслабляємось!
  Протягом двох тижнів вам потрібно надіслати відредаговані версії оповідань на пошту litavytsia@gmail.com у форматі .doc чи .docx.
  “В небі літає птах… Він не спить недарма” (с)
  Птиця стежить за вами! 😉

  3
 • Злий :

  Вітаю переможців та публікантів! Гарний був конкурс! Хоча моя участь в ньому, вочевидь, була помилкою) яка не повториться)

  1
  • Тетяна :

   А я вам 10 поставила. Хоча не впевнена, що така оцінка від автора з 15 місця змінить вашу думку.

   0
  • Mila :

   Злий, думаю не варто розчаровуватися 😉 Оповідань було дууууже багато і найрізноманітніших. Уважно читала твори і коментарі. Інколи була згодна з коментаторами, інколи мені подобалося оповідання, під яким було мало коментарів, або хтось писав критику….Цікаво яке Ваше оповідання?

   1
   • Злий :

    Я і мої роботи, Зовсім не надихає, що розділивши 6-7 місце до збірки не беруть. Практично єдиного з першої десятки. виникають питання до компетентності чи неупередженості організаторів.

    -1
   • Хочу пояснити позицію адміністрації щодо різниці між запрошеними до друку в електронній та паперовій збірках.
    Підхід такий: в електронці демократія, ми покладаємось на смак більшості голосуючих. Відбір оповідань на папір ми довіряємо редколегії, яка судить, що краще продалося би на папері. Голосування відбувається за допомогою голосувалки у фейсбуці (поки що, скоро вона переїде на наш сайт, і результати цього голосування ми також оприлюднюватимемо по завершенні конкурсів), авторство робіт знаю тільки я, редколегії я його не повідомляю.
    Поки що такий підхід триватиме протягом найближчих декількох конкурсів, потім, коли в нас буде статистика результатів читацької зацікавленості та відгуки читачів по збірках, ми вирішимо, чи зберігати цей підхід, чи синхронізувати зміст електронної та паперової версій подальших збірок.

    2
   • Злий, у чому ви бачите “компетентність чи неупередженість організаторів”?
    Усе вирішує голосування.
    Перші 15 творів увійшли до складу електронної збірки, зокрема й ваше оповідання “Я і мої роботи”. Якби ваш твір посів одне з перших п’яті місць, то потрапив би й до паперової збірки.
    Щодо вибору редколегії – там також було голосування, але приватне.

    3
  • Tor4 :

   Ваші Роботи – в числі кількох найкращих речей, які я тут прочитав

   0
 • Mr.Andreius :

  Вітаю переможців!

  На вкладці “Голосування” достуні для огляду ваші оцінки в турах.
  На вкладці “Всі роботи” під кожною роботою з’явилася кнопка “Показати статистику голосування” яка виводить голоси за цю роботу. Наразі, в цьому конкурсі Ім’я автора в результатах приховано.

  2
 • Вітаю переможців і всіх учасників!
  Як обіцяла – за цим посиланням можна подивитися мої оцінки у першому і другому турі.
  Пропоную іншим учасникам додавати в коментарях до мого допису на фейсбуці власні суддівські бюлетені, принаймні другого туру.
  https://www.facebook.com/tetjana.levchenko/posts/3805337932901609

  3
 • Пекур Катерина :

  Отже, голосування на конкурсі достроково завершене! Результати відкриються протягом завтрашнього дня (22 серпня).
  А зараз важливе оголошення!
  Учасники конкурсу мініатюр «Україна. Вчора, сьогодні, завжди» будуть запрошені до друку в двох збірках.
  Одна з них – електронна, придбати яку всі бажаючі зможуть через Google Play Books. Інша збірка — паперова (спільна з публікантами конкурсу «Фантастична Леся»).
  До участі в електронній збірці будуть запрошені оповідання, які посядуть перші 15 місць за результатами конкурсного голосування.
  До участі у паперовому виданні будуть запрошені перші 5 місць за результатами конкурсного голосування + 14 оповідань за вибором редколегії (за результатами внутрішнього голосування, яке тривало протягом конкурсу; тут вказані у довільному порядку). Це такі твори:

  Зроблено в Україні
  Термінатор
  Непозбувна бентега
  Бадабум**
  Спливе за водою
  Бачити драконів
  Найсильніше коріння
  До зупинки
  Йосип
  Ніч перед незалежністю
  Червоне зілля
  Плетиво
  Сотня
  ДНК характерника
  ______
  **Як ви знаєте, оповідання «Бадабум», яке виявилося фіналістом 1-го туру конкурсу, було дискваліфіковано (автор не проголосував). Редколегія провела пошукові роботи, зв’язалася з автором і з’ясувала, що автор мав поважні причини пропустити голосування. Тому ми вирішили зробити виняток і запросити даний твір до друку, враховуючи його рівень і відповідність темі. Проте надалі ми наполегливо просимо всіх дотримуватися правил.
  Кількість запрошених до паперової збірки може змінитися.
  Прохання до авторів – відкоригувати тексти оповідань (якщо це потрібно, внести необхідні виправлення, доповнення тощо) і надіслати на litavytsia@gmail.com у форматі .doc чи .docx протягом 2 тижнів.
  Увага! Вкрай небажано суттєво збільшувати розмір свого оповідання при редагуванні. У разі, якщо автор все ж хоче значно розширити свою історію, її буде відкладено до редакційного портфелю і надруковано в одній з наступних збірок.
  _____
  Чекаємо на відкриття результатів – але пам’ятаємо, що #Україна_завжди!

  Ваша Дракотик, з нетерпінням
  Хто ж виграв, а?

  4
 • Тетяна :

  Перший раз я беру участь у голосуванні другого туру і навіть не знаю, що робити – усі оповідання так подобаються, що я б усім ставила 10. 🙂 Усі автори такі талановиті!

  3
  • Тетяна :

   Доповнення. Дочиталась у правилах, що треба використати усі оцінки, включно з 1. Та ну блін. Мені завжди все подобається, я навчилась знаходити хороші сторони у всьому. А в оповіданнях фіналу їх навіть не треба вишукувати – створені світи неймовірні. А мені комусь треба поставити 1 чи 2. Це такий стрес насправді.

   3
   • Aeshna :

    Я довго думала, використала всі, але поза лімітом відірвалася на позитивних оцінках, бо твори неймовірні ^_^

    4
   • Зорян Костюк :

    я вже проголосував. важко було визначитися. довелося довіритися “вкусовщині”. те що особисто не сподобалося, поставив нижче. те що сподобалося – вище. Всі хто пройшов у фінал написали якісні твори . Але крім якості має бути ще ІДЕЯ та відповідність темі конкурсу.

    2
 • Панове, аби розставити крапки над “і”:
  Публічна дискусія під творами для того і є публічною, щоби своїми думками, як щодо самого твору, так і щодо думок інших критиків могли обмінюватися усі користувачі сайту.
  Обмежувати право користувачів брати участь у публічній дискусії ми не можемо, якщо користувачі при цьому не порушують правила (тобто, іхні вислови не містять образ в бік учасників тощо).
  Все просто: якщо автор не хоче чути думки інших про свій твір, то він твір нікому не показує і пише в стіл. Якшо критик не щоче, щоби його думку щодо твору обговорювали (погоджувалися з нею або сперечалися) – він пише свою думку в особисті повідомлення авторові твору після відкриття авторства.
  Право користувачів обговорювати будь-що, опубліковане на цьому сайті, є їхнім невід’ємним правом.

  7
 • Анна Молодцова :

  Хтось тут розмірковував про поганий тон? А приходити під чуже оповідання та розповідати критику який він неправий – це як? Гарний тон? Коли автор питає про критику, він повинен розуміти, що вона суб’єктивна. А третім особам взагалі лізти у цю розмову – дивно. Ще більше переконуюся у тому, що критикувати та відкривати оцінки – погана ідея. Завжди знайдеться той, хто захоче без спросу затоптати критика ногами за його суб’єктивну думку. Всі тут кричать, що треба залишати критику, що треба сприймати оцінки, як привід подумати над оповіданням. Але при тому приходять ще й не під своє оповідання та починають сперечатися. Дякую, панове, за те, що підтвердили моюю думку. Всім успіху

  1
  • Анна Молодцова,
   Велике прохання – заспокойтеся. По-перше, вас ніхто не примушував писати коментарі в тому оповіданні. Це була ваша пропозиція:
   “12 Серпня, 2021 о 12:22 (Редагувати)
   Якщо прагнете критики, напишіть назву оповідання, я (якщо не читала), почитаю та напишу свою думку. Впевнена, що знайдуться ще люди, які готові будуть його покритикувати, щоб Ви могли зробити його кращім”.

   По-друге, тут ніхто нікого не “топче ногами”. Кожен має право висловити власну думку. Ви це зробили, тож не відмовляйте іншим у цьому. Обговорення творів – загальна дискусія, а не особисті повідомлення.

   ОГОЛОШУЮ ВАМ ПОПЕРЕДЖЕННЯ. НАСТУПНИМ КРОКОМ БУДЕ ТИМЧАСОВИЙ БАН.
   Ще раз наполягаю – шануймося, панове!

   5
   • Анна Молодцова :

    Дякую! Зрозуміла свою помилку! Буду писати тільки у особисті. Але можете банити. Хоч це дивно, бо я правил сайту не порушувала

    0
 • До речі, вже зникла таблиця розподілу по групах першого туру. Це теж дивно. Я не брала участі в попередньому конкурсі, і для мене це новина. Можливо, програмісти знайдуть можливість відновити таблицю за якимось додатковим посиланням. Тож якщо учасники ту сторінку заздалегідь не скопіювали, оприлюднити власні оцінки в першому турі буде важко.
  Щодо мене, я завжди, на всіх конкурсах, роблю з сайту скрін і копіюю відомості оцінок у ворді. 🙂

  1
 • Михайло :

  Тим, хто не пройшов далі і кому не вистачило коментарів з критикою, напишіть назви своїх оповідань під цим коментарем, я прочитаю і прокоментую.

  Також покритикуйте, будь-ласка, моє оповідання “Система, таблетка і банан”.

  2
 • Михайло :

  Як щодо виставлення оцінок на загал лише для нефіналістів? Мені б самому було цікаво дізнатись, чому моє оповідання не пройшло далі.

  2
  • Михайло :

   Маю на увазі, ті, хто хоче це зробити і в коментарях.

   1
  • Я трохи нижче написала про обидва варіанти, продублюю.

   Кому саме поставлено “так” чи “ні” – це може вплинути на голосування у другому турі.
   Якщо ж учасник, який відкриє свої “так-ні”, теж потрапив до другого туру і десь (на ФБ, тобто) про це радісно всім розповів, його легко вичислити – бо ж видно буде, за яку групу голосував. Звісно, не деанон, але суперники зможуть скористатися.

   Якщо ви питаєте про власне оповідання, напишіть його назву. )))
   Але все, що ми можемо зробити – це додати до нього нові коментарі.
   Ті, хто його оцінював у першому турі, не зобов’язані обґрунтовувати оцінку, це зрозуміло.

   Щодо того, чи можна технічно відкрити оцінки лише нефіналістів – не знаю, чи можливо це. Ймовірніше, цього разу ми “централізовано” оцінки не побачимо через “антиоціночників” (блін, і тут свої антиваксери 🙂 ).

   0
  • Helga :

   Теж цікаво дізнатися, але, гадаю, 12 днів до завершення голосування погоди не зроблять. Тим, хто вибув із гри, вже нема куди поспішати

   1
  • Анна Молодцова :

   Якщо прагнете критики, напишіть назву оповідання, я (якщо не читала), почитаю та напишу свою думку. Впевнена, що знайдуться ще люди, які готові будуть його покритикувати, щоб Ви могли зробити його кращім

   0
   • Михайло :

    Оповідання “Система, таблетка і банан”. Буду вдячний за критику.

    1
   • Зорян Костюк :

    “Найтемніший Час” “Ізоляція”
    моєї дружини “Лиса Гора”, “Старі дворики”, “Загублені душі”
    Дякую!

    0
 • 1 2 3

Залишити відповідь