28 Червня, 2021

Україна. Вчора, сьогодні, завжди

Від ЛІТавиця

Ми усі – разом із нашою країною – пройшли великий шлях. Але почався він далеко не 30 років тому, а набагато раніше. Й, можливо, саме від нас залежить, як довго він триватиме надалі!

На плечах яких неймовірних людей та історій ми стоїмо?

Що фантастичного відбувається в Україні саме зараз?

Які несподіванки несе нам майбутнє?

Давайте поміркуємо про це!

ЛІТавиця оголошує новий конкурс коротких фантастичних оповідань. Жодних обмежень за темою чи піджанром фантастики: від фентезі до горору та містики, від наукової фантастики до альтісторії – головне, щоби в кадрі була Україна та українці.

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові  твори українською мовою, обсягом від 3 до 10 тисяч знаків із пробілами.

На конкурс приймаються оповідання, які раніше не публікувалися і не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами. Обов’язкова відповідність темі і наявність фантастичного припущення.

 

Прийом творів з 25 липня 2021 року.

Закінчення прийому оповідань (початок конкурсу) – 1 серпня 0 20:00 за Київським часом.

Перший тур голосування 02-11 серпня.

У 2 тур з кожної групи вийшли 5 оповідань, які всередині групи набрали найбільшу кількість “так”. У групах, де п’яте місце у групі посіли кілька оповідань із рівною кількістю балів, вони усі разом вийшли з групи до фіналу.
Оповідання, автори яких не проголосували у першому турі, дискваліфіковано, і у фінал вони не пройшли навіть, якщо за набраними балами посіли прохідні місця у групах.

Другий тур (фінал)  12-22 серпня.

Бюлетені для голосування знаходяться на вкладці “ГОЛОСУВАННЯ“.
Кожен учасник і учасниця мусять проголосувати за УСІ оповідання виданої їм групи за десятибальною шкалою. Оцінку 10 слід виставити оповіданню(або оповіданням), що сподобалося найбільше, відповідно, 1 отримають оповідання, які прийшлися до душі найменше. Використати необхідно усі оцінки від 10 до 1, кількість оцінок кожного номіналу не обмежена, але не менше однієї.
Зробити це треба до 20:00 22 серпня!
Змінити свою думку ви можете до закінчення фінального туру.
Увага! Учасники, що не повністю проголосують, або використають не всі оцінки, будуть дискваліфіковані.
Власному оповіданню (оповіданням) оцінка не виставляється!
У фіналі оповідання змагаються загальним списком.

Оголошення результатів – 23 серпня, напередодні Дня Незалежності.

 

За результатами конкурсу буде видана електронна збірка, а також паперова, спільна з переможцями конкурсу “Фантастична Леся”.

 

В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного автора приймаються максимум три твори, рахуючи співавторські.

Натхнення і успіхів!

 

Додаткові пояснення щодо процесу схвалення поданих робіт та їх редагування:

Роботи з’являються у списку поданих одразу, але стануть доступними для читання лише після схвалення преномінаторами.

Якщо автор відредагує вже прийняту роботу, то вона знову відправиться на перевірку. Технічний координатор перевірить кількість змін, якщо вона незначна, то одразу опублікує. Якщо кількість змін виявиться істотною, або зміни будуть значущими (такими, що змінюють сюжет/ідею твору), то оповідання буде направлене на повторну преномінацію.

Редагувати роботи можна лише на етапі подання робіт. Коли почнеться голосування кнопка редагувати зникне.

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсах оповідань-мініатюр Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 3.000 до 10.000 знаків із пробілами (не рахуючи теги).

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 2 (два) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Залежно від кількості поданих оповідань Конкурси можуть проводитись в один або два тури.

Якщо оповідань багато (понад 40), для оцінювання вони поділяються на групи.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 95 Грають в турі 29 Не грають 66Всього авторів 69
МісцеНазва роботиАвторГолоси
Бачити драконів Христя ХмизГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 189 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13) Публікант
ДНК характерника Балацька ВіраГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 162 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12) Публікант
Термінатор ПанасГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 161 ) Голосів ( 23 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13) Публікант
4Дрібничка Марія ВеликановаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 159 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (13) Ні (2) Голосів (15) Публікант
5Змій AsperusГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 154 ) Голосів ( 23 )Група "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13) Публікант
6Спливе за водою СокираГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 152 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
7Я і мої роботи ЗлийГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 152 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (12) Ні (0) Голосів (12)
8Зроблено в Україні Птиця СірінГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 151 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
9Кольорові сни Марина МарксГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 149 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
10Плетиво AeshnaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 149 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
11Початок Анастасія ГетманськаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 148 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
12Червоне зілля АннаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 147 ) Голосів ( 23 )Група "Група 5"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
13Найсильніше коріння Olga777Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 143 ) Голосів ( 23 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
14ЙОСИП НеяГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 141 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
15Привид конструкторського бюро ТетянаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 141 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (12) Ні (3) Голосів (15)
16Відьма Вічна пройдаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 136 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
17Непозбувна Бентега Марія ВеликановаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 135 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (13) Ні (2) Голосів (15)
18In hoc signo vinces Зорян КостюкГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 131 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13)
19Кав’ярня «Поріг» ShinnorГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 131 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
20Сотня ЛукаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 127 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (11) Ні (4) Голосів (15)
21Ніч перед незалежністю MilaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 124 ) Голосів ( 23 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
22ІМПЕРБАТЯР smulhulГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 123 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
23КОМА НеяГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 120 ) Голосів ( 23 )Група "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
24РіднаЛукаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 111 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (10) Ні (5) Голосів (15)
25До зупинки СокираГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 108 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
26На варті[Андрій]Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 108 ) Голосів ( 23 )Група "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13)
27Де тебе нема La ZorraГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 107 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
28Повітробус Марія ВеликановаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 100 ) Голосів ( 23 )Група "Група 4"1 Тур: Так (10) Ні (5) Голосів (15)
29Підземка NanaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 96 ) Голосів ( 23 )Група "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
Не беруть участь
Вечір на Івана Купала Пан ЛедарГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Індекс щастя ОленкаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (2) Ні (13) Голосів (15)
Ангел України ІринаГрупа "Група 5"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Стратегія Егрегора Юлес СкелаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Блогерка була права Балацька ВіраГрупа "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
М’ясні жнива Балацька ВіраГрупа "Група 5"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
Крок Olga777Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Янголи Olga777Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Помилка богині або боже провидіння HelgaГрупа "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Старі дворики Olya RybkaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Загублені душі Olya RybkaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
Лиса гора Olya RybkaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
ПрезидентMallowГрупа "Група 3"1 Тур: Так (3) Ні (9) Голосів (12)
Прокляття ValentinBГрупа "Група 5"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Оповідання "Паланкове кохання"ВеселковіПорожньо :'(
Квартира Артем ХвойнийГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
Жекарі Патріотер і Демільям ШтяпекспірОлександраПорожньо :'(
В печері Змія. EchoГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
Мирний договip Галина СамойленкоГрупа "Група 5"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
Ізоляція Зорян КостюкГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
Космiчнi топирiки iз сузip'я "Z" Галина СамойленкоГрупа "Група 5"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Потяг Si_do_reГрупа "Група 2"1 Тур: Так (1) Ні (12) Голосів (13)
Баблкет Si_do_reГрупа "Група 2"1 Тур: Так (1) Ні (12) Голосів (13)
Сім кроків до життя ЛугоГрупа "Група 4"1 Тур: Так (8) Ні (7) Голосів (15)
Русалонька з Богуславу Ірина РуденкоГрупа "Група 3"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Перше Вересня Igor DarovskyiГрупа "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (6) Голосів (15)
Махаон khmaraГрупа "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
Час минає Андрій БаранякГрупа "Група 5"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Катерина AsperusГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (6) Голосів (13)
Зиновій AsperusГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Приборкання кріпака Поціновувач дьогтюГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Батькове слово лине вільною птахою YuliaГрупа "Група 5"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Жертва страхуАнна Молодцова1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Берегині Валерія МалаховаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (6) Голосів (15)
Всі бажання berg73Група "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
Журавлина воля YuliaГрупа "Група 5"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Обирай! Эли ЛехаимГрупа "Група 5"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
На даху EchoГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Екскурсія Пан ЛедарГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Така робота Эли ЛехаимГрупа "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
"АУДІЄНЦІЯ НА МАЙДАНІ" UKRAINEГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Система, таблетка і банан МихайлоГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Транзитна земля (фантастика) КізанГрупа "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Остання подорож ЗакоханаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (6) Голосів (15)
Хоробрі душіОлександр БондарчукГрупа "Група 4"1 Тур: Так (8) Ні (7) Голосів (15)
День, який змінив усе... Shamal VitaliiГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Найтемніший час... Зорян КостюкГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
Яга і Покровитель добровольців Надія СеньовськаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (6) Голосів (13)
Серце Мар*яни Юлія КовальчукГрупа "Група 4"1 Тур: Так (2) Ні (13) Голосів (15)
Голка ОленаГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
ЯК ОБИРАЮТЬ ШЛЯХИ SmithГрупа "Група 3"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Реінкарнація Bert_EroaIncaNaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (3) Ні (9) Голосів (12)
Білими квітами, теплими мріями Inna ZrayenkoГрупа "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
[Out of Time] Юлія ЛапушанськаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (2) Ні (13) Голосів (15)
Політ Запорожця МішаГрупа "Група 5"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Бадабум ЛесяГрупа "Група 4"1 Тур: Так (10) Ні (5) Голосів (15)
Помста борщем Bert_EroaIncaNaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Ефір SvenOlГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Коли є в серці те, що не вмирає… ВербаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (0) Ні (12) Голосів (12)
Медуза ТетянаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (6) Ні (9) Голосів (15)
Ніч, що змінила життя ЛітописецьГрупа "Група 2"1 Тур: Так (2) Ні (11) Голосів (13)
Згадати КвіткаГрупа "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
Плагіат МурмурандоГрупа "Група 1"1 Тур: Так (2) Ні (11) Голосів (13)
Корабель "Без повернення" SakeaГрупа "Група 4"1 Тур: Так (4) Ні (11) Голосів (15)
МагнатTor4Група "Група 4"1 Тур: Так (6) Ні (9) Голосів (15)
Дім з Зеленими Дверима Марія КазійГрупа "Група 1"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)

Україна. Вчора, сьогодні, завжди: 176 коментарів

 • Марія Великанова :

  Марія Казій, без проблем, якщо таке ваше бажання, я вам після деанону напишу 🙂 Як і будь-кому, хто захоче.

  1
 • Анна Молодцова :

  Якщо адміністрація збирається оприлюднити хто як голосував, то я прошу одразу зняти моє оповідання з конкурсу. Я дуже добре знаю, що люди собі самі напридумують причини, чому я саме так проголосувала за їхнє оповідання. Причини, які не матимуть з істиною нічого спільного. Це буде суцільний негатив, і я не хочу брати у ньому участь, в мене здоров’я занадто слабке для цього

  0
  • На цьому конкурсі така фіча ще не готова, коли вона буде, то ми в стартових умовах конкурсу про це повідомимо.

   1
  • Якщо до закінчення конкурсу не з’явиться така технічна можливість, оцінки оприлюднені не будуть. Але прозора система голосування – норма для літературних конкурсів. Тож на наступному конкурсі, імовірніше, оцінки будуть доступні всім.
   З мого власного досвіду, учасники тактовно ставляться до того, хто яку оцінку їм поставив, і через це не трапляється жодного конфлікту.
   Згідно з правилами, ви можете в будь-який момент зняти оповідання з конкурсу. Але це потребує додаткових зусиль організаторів. Також не варто забувати, що інші учасники читали ваш твір, оцінювали, витратили на це час.
   І хоч ви кажете, що хочете уникнути негативних вражень, але ви їх отримаєте, якщо зараз зійдете з дистанції. Тож не раджу цього робити. Конкурс – це спортивне змагання, і він потребує довгого дихання.

   7
  • Анна Молодцова :

   Шановна Птиця Сірін, я дуже погано ставлюся до змін умов після початку конкурсу. Не моя буде в тому провина, що я піду з конкурсу, а організаторів, які не оголосили всі умови участі в ньому одразу, як то кажуть “на березі”. Що це за дрібний текст у конктракті, який з’явиться вже після його підписання обома сторонами? Я ще раз кажу, що якщо організатори вирішать ввести відкрите голосування після того, як конкурс розпочався, після того як я прочитала наявні умови участі, обдумала та прийняла їх, то я з конкурсу піду. Хай краще до мене буде негатив з цього приводу, ніж з приводу виставлених мною оцінок. До того ж я сама не хочу знати хто як голосував за моє оповідання.

   0
  • Анна Молодцова :

   Утім, в першому турі я вже проголосувала, тож поздняк мєтаться, а у другий я може ще не вийду, і тоді взагалі не буде про шо перейматися

   0
 • Mr.Andreius :

  Мотиватор 10 з 70 авторів вже повністтю проголосували
  ( але ж ще можуть змінити свій голос до кінця туру )

  За рахунок цього почали формуватися списки “лідерів” у групах.

  n.b. проголосував повністтю не дорівнює лідер в групі

  0
 • Синій промінь :

  Після завершення голосування в обох турах, усі оцінки (хто, як голосував) буде оприлюднено, правильно?

  0
  • Хто які оцінки кому ставив, розшифровувати не будемо, щоби не було образ. Але які бали отримав кожен зі творів, буде видно.

   0
   • Я вважаю, що всі оцінки мають бути відкриті після завершення конкурсу – хто, що, кому поставив. Лише прозорість системи оцінювання забезпечує довіру організаторам і втримує учасників від “колометання”.

    6
    • Синій промінь :

     Шкода, що не буде деталізації ((. Оприлюднення оцінок стримує від зловживань. Якщо людина поставила низьку оцінку, вона має на це причину, тож не повинна боятися оприлюднення. Крім того, усі дійсно бачать, що система прозора.

     5
    • Марія Великанова :

     Я теж погоджуюсь. Якщо людина здатна образитися на мінус – ну що ж, нехай образиться на мене якнайскоріше. Зате всі будуть певні, що жодних зловживань тут немає. І учасники будуть мотивовані не ставити необґрунтованих оцінок, бо ж потім автор може прийти і запитати: а чому саме така оцінка, що тобі не сподобалося? Я, якщо що, готова відповідати на такі питання.

     4
    • Ну, може, в мене це фантомна гикалка від участі у румовних конках… ми подумаємо над цим. але без залізобетонних обіцянок, згода? Якщо встигнеться – то зробимо, як ні, то вже на наступний конкурс

     2
     • Марія Великанова :

      Подумайте, будь ласочка. В мене якраз від румовних конкурсів залишилася тверда впевненість, що прозорі результати – наше все, бо організаторів багато, й не всім довіряєш. Та й не дуже воно добре – на довірі такі речі робити.

      0
    • Mr.Andreius :

     треба знати хто наклав у капці

     0
  • Mr.Andreius :

   “на зараз” Вам буде показано як ви персонально голосували в кожному турі.
   Хто як проголосував за вас та ваші роботи ( якщо їх більше 1 ) показувати ( автору ) поки що не передбачено хоча і реалізовано в адмінці.

   -1
 • Котики! Голосування в першому турі відкрито, прохання до всіх перевірити, що у вас у вкладці “голосування” є список оповідань, і у тому списку немає вашого оповідання. У разі, якогось негаразда, прохання писати мені в особисті повідомлення.
  Увага!
  Не лякайтеся червоного надпису “під загрозою дискваліфікації” на вкладці голосування! Коли проголосуєте за всі твори зі списку, він зникне. Нагадую, що ви маєте використати щонайменше одне “так” і одне “ні”. Не можна поставити усім підсудним роботам “так” чи усім “ні”. У цьому разі ваше голосування не буде зараховане, а ваш твір/твори будуть дискваліфіковані.

  2
  • Марія Великанова :

   Хочу зауважити, що особисто в мене після того, як я виставила всі оцінки в своїй групі, все одно загальний підрахунок нарахував, що в мене аж 0 голосів. Після F5 він усе побачив. Тож не лякайтеся, якщо раптом що.

   2
   • Поціновувач дьогтю :

    “…після того, як я виставила всі оцінки в своїй групі…” – Ви вже всі твори своєї групи прочитали???

    0
    • Марія Великанова :

     Я взагалі всі твори конкурсу прочитала, всі 93. Бо почала їх читати, щойно перші були опубліковані. Ще й нотатки робила по ходу читання. Тому мені не було складно виставити оцінки в своїй групі.

     3
     • Поціновувач дьогтю :

      Прикольно було б почитати ці нотатки))

      1
     • Марія Великанова :

      Боже борони, вони дуже злі. Авторам це абсолютно не треба бачити. Можу показати приклади: “фінал відрізано від іншої казки, він тут як рибі парасоля. […] Рояль вульгаріс. По суті, просто переповідається непозбувна бентега нашої історії зі сподіванням на хоч якесь майбутнє”; “потік непозбувно бентежної свідомості”; “формат настільки замалий для твору, що важко взагалі зрозуміти, що відбувається”; “гарна історія, але їй тісно в цьому форматі, тут потрібна щонайменше повість”; “класична історія про […]. Написана нормально, тільки надто уривчасто, поспіхом”; “якісно зроблено, мораль нечітка, кожен читач може відповісти на питання, як вважає за потрібне. Цілком імовірна історія”.
      Осьо, ви їх побачили. Правда ж, ви небагато втратили від того, що у вас неповна версія?

      2
     • Поціновувач дьогтю :

      Я вірю, що автор має знати реакцію публіки)) Без діалогу тут розвитку не буде

      1
     • Марія Великанова :

      А я не вірю, що автору потрібна аж кожна реакція. Моє глибоке переконання полягає в тому, що кожен розвивається за своїм особистим графіком. Є періоди, коли людині потрібна критика, є періоди, коли вона дуже заважає, а потрібна лише підтримка. І ніколи не знаєш, на якому саме етапі знаходиться кожен автор.
      До того ж, саме на цьому конкурсі – це видно – дуже багато особистих текстів, які написані від душі. Критикувати особисте, навіть якщо в нього є недоліки… Ну, я вважаю, що це тільки завдасть болю, і все.

      2
     • Поціновувач дьогтю :

      А якщо після деанону попрошу чесні враження про мій твір, то поділетеся?))

      0
     • Марія Великанова :

      Безперечно.

      2
     • Валерія Малахова :

      Вибачте, що втручаюся, проте я особисто знаю декількох талановитих авторів, котрі після отримання будь-яких зауважень (саме “будь-яких”, висловлених найввічливішим чином) переставали писати взагалі, на дуже довгий час. Повторюю: цих авторів я вважаю дуже талановитими. Проте вони не були готові в цей самий момент. Отже, задля себе я постановила: критика – це така річ, яку я (особисто я, за інших не відповідаю) надаю лишень за запитом, причому за запитом саме автора. Бо просто не хочу, щоб людина перестала писати взагалі через якесь моє слово.

      3
     • Марія Великанова :

      О, я сформулювала зрештою.
      Ви праві, розвиток потребує діалогу. Але я не вважаю, що діалог можна вести в такому тоні, в якому написані ці нотатки, які я створювала для себе, щоб швидко згадати оповідання та свої враження від нього. Це враження “не на експорт”. Діалог ведуть дещо по-іншому. І найперше, що необхідно для діалогу, – це добровільна участь у ньому обидвох сторін. Тоді як, давайте чесно, значна частина авторів творів на будь-якому конкурсі згодні чути про свій твір лише хороше, а від зауважень журяться.

      1
  • Закохана :

   А чому в мене на сторінці для голосування жирним червоним шрифтом написано: “Під загрозою дискваліфікації!”? Що це означає?

   0
 • Mr.Andreius :

  Додано показувати лічильник переглядів і коментарів. У кого переглядів 0 не лякайтеся, воно рахує з моменту додавання лічильника, а не роботи на сайт. Тож наберіться терпіння, будуть читати вашу роботу, буде і кількість переглядів збільшуватися.

  5
  • Марія Казій :

   Марія Великанова, що до ваших нотаток – вони справді часом жорсткі, але відверті і смішні, теж після закінчення конкурсу хотілося б знати що ж там у вас на мій твір )

   0
 • Пекур Катерина :

  Ну, що, конкурс фантастичних мініатюр до 30-ї річниці Незалежності “Україна вчора, сьогодні, завжди!” розпочався!
  У грі 93 оповідання!
  Бюлетені для голосування усі учасники зможуть побачити за деякий час: сторінка конкурсу, вкладка “ГОЛОСУВАННЯ”.
  Зараз преномінатори і техадмін продовжують свою роботу і формуватимуть групи.
  _
  Далі кожен учасник і учасниця мусять проголосувати за УСІ оповідання виданої їм групи за принципом “так чи ні”, тобто хочете чи не хочете ви бачити цей твір у 2 турі?
  Зробити це треба до 20:00 11 серпня!
  Змінити свою думку ви можете до закінчення 1 туру.
  Увага! Учасники, що не повністю проголосують, будуть дискваліфіковані.
  _
  У 2 тур з кожної групи вийдуть 5 оповідань, які всередині групи наберуть найбільшу кількість “так”. Якщо кілька оповідань матимуть рівну кількість голосів в групі, то вони разом виходять з групи до фіналу.
  Увага! У першому турі оповідання змагаються всередині групи, а не загальним списком!
  _
  Коментувати оповідання бажано, але виключно чемно, коректно і конструктивно!

  Усім удачі на конкурсі!
  Ваша Дракотик

  4
 • Андрій Бараняк :

  Добрий день. Як відповідати на коментарі свого конкурсного твору з урахуванням привил самого конкурсу? Буду вдячним за допомогою.

  0
 • SvenOl :

  В умовах конкурсу відзначено, що я маю оцінювати роботи інших учасників. Як це правильно зробити?

  0
  • Завтра, коли прийом робіт завершиться, і ми сформуємо групи та відкриємо перший тур голосування, на конкурсній сторінці у кожного учасника з’явиться вкладка зі списком оповідань, цсі з яких треба буде прочитати та оцінити. В першому турі все просто: ви кажете кожному з прочитаних оповідань “так” або “ні” – залежно від того, чи хочете ви бачити оповідання в другому турі.
   В другому турі (фіналі) оцінювати вже доведеться по десятибальній шкалі, розподіляючи оповідання за “рейтингом”, у якому 10 отримують оповідання, які сподобалися найбільше, а одиниці – ті, що найменше.
   Докладні інструкції з голосування у кожному з турів ми додамо до опису конкурса при старті голосування, також на вкладці голосування будуть підказки.

   3
 • Юлія Ковальчук :

  Як надіслати роботу? Готовий документ не можна завантажити, треба писати цілий текст в поле?

  0
 • Панове, нагадую для новачків на сайті: якщо ви залишаєта ваш найперший коментар, то він не з’являється одразу, а йде на апрув до мене. Я не завжди можу відреагувати миттєво, тому не лякайтеся, якщо воно так годинку-дві зависне. Ви можете продовжити коментувати. Як тільки я зайзирну і побачу, що ви не спамер якийсь, то усі коменти з’являться, і надалі вже затримок не буде (хіба що ви – злісний порушник, якому включена персональна премодерація коментів, але таких в нас ще не було 😉 )

  2
 • Панас :

  Куди зникають абзаци?

  0
 • sio_tyan :

  Добрий день!
  А чи можна подавати на конкурс робити з графічними матеріалами?

  0
  • Доброго!
   В принципі, спеціальної заборони на це не існує, але майте на увазі, що у нас конкурс саме оповідань – тобто ТЕКСТОВИХ прозових творів. Тому ми навіть не передбачали технічної можливості вставляти картинки в подання. Якщо дуже хочеться, то можете вставити посилання на картинку… Але у випадку, якщо графіка буде не просто для прикрашання, а являтиметься невід’ємною частиною тексту, твір преномінацію не пройде, бо не являтиметься прозовим літературним твором.

   1
 • Зорян Костюк :

  Доброго дня, а як до початку конкурсу дізнатися, якщо ваша робота відхилена? Все ще непокоюся чи достатньо фантастична в мене розповідь, і чи не замало там фантастичного елементу?

  0
 • Михайло :

  Давно хочу спробувати написати твір в співавторстві. Якщо хтось теж хоче, то напишіть мені на пошту dzgamech@gmail.com. За рівнем майстерності я новачок, віддаю перевагу “похмурим” жанрам – кіберпанк, постапокаліпсис, антиутопія/дистопія.

  0
 • 1 2 3

Залишити відповідь