Коли є в серці те, що не вмирає…
– Я хочу знову спробувати знайти щастя між людьми,- сказала твердо і спокійно; чекала реакції Лісовика. Щось у ній змінилося, якась рішучість, непохитність і в словах, і в погляді… Це вже не та наївна дівчина, яка дивувалася: «Ну, як-таки, щоб воля – та пропала? Се так колись і вітер пропаде!» Її впертість, рішучість до душі Лісовику.
– Добре, але спершу хочу тобі дещо показати.
Повів до лісового озера. Це мальовниче місце було їхнім улюбленим. Тихе дзеркало води, здається, вже спало… Ба, ні – милувалося повним місяцем, навколо якого яскраво миготіли міріади зірочок.
Цвіркуни весело розкошували у пахучих травах. Мабуть, теревенили з вербами (люблять нічні розмови)…
– Є одна жінка. Її чоловік помер. Більше двох наче й не жила (так, як і ти, коли була в Марища). Але зуміла відродитися до нового життя. Вона мені тебе нагадує. Читав у коментарях, що багато людей припускає: вона могла бути Мавкою в минулому житті. Не заперечує, бо так і сама відчуває. Думаю: то найкраща особа для втілення твоєї мрії, бо вона, мрія, у вас спільна.
Але спершу подивись це…
Лісовик підняв руку. Одна зірочка всміхнулася і злетіла в озеро (на щастя, подумала Мавка, загадавши бажання). З того місця, де вона опустилася, на поверхні води стало утворюватися щось схоже на великий екран. Мавка здивовано глянула на Лісовика, але нічого не промовила, бо почула голоси, а потім стала спостерігати за тими людьми, яких побачила у величезному «водотелику».
– Пробач,- сказала ніяковіючи. Вона дивилася на нього, шукаючи в погляді підтвердження того, що чоловік не сердиться на неї.
На вулиці було безлюдно. Вечірні сутінки сповзали на землю. Вони заповзали скрізь: між дерева, кущі, квіти, траву, будинки; навіть у будинки, де не було ввімкнене світло. Вечірня прохолода приємно огортала нагріті денним сонцем тіла.
– Не подобається мені, як усе вийшло,- невдоволено, але без злості сказав Микола. Його висока кремезна постать гарно вирізнялася на тлі світло-сірого будинку. Голос звучав чітко, але вона відчула, що її коханий не сердиться. Це додало впевненості, тому й сказала:
– Ну, як вийшло, так і вийшло.
…Вони не зауважили, що вже рухалися поруч сутінками вулиці. Химерні тіні, здавалося, спостерігали за цією парою. Вона – вродлива жінка, наче дівчинка, поруч із ним – справжнім козаком (навіть таку чуприну, заплетену в косичку, носить). Сильний, красивий, вольовий, він зумів завоювати її серце, хоча спершу вона його відштовхнула.
Міцна і водночас ніжна рука вже обняла її стан. Дівчина-жінка відчула приємний трепет у спраглому кохання тілі. Хотілося близькості – не лише поцілунків…
– Слухай, можеш подивитися сюди?- він несподівано перервав її фантазії.
На невисокому пагорбі виднівся дивний дім. Він нагадував привида: у жодному з численних вікон двох поверхів не було світла; химерний дах, химерна вся будівля. Вона і манила, і відштовхувала одночасно. Можливо тому, що вже вечір. Можливо, вдень сприйняття дійсності було б зовсім іншим. Точно іншим!..
– Хто це?..
До темного будинку іде вишукана дама. Сліпучо-біле довге плаття, білий капелюшок, білі рукавички і, дивно, біла парасолька, хоча ні сонця, ні дощу не було. Її граційна хода, шлейф чудових парфумів, що приємно лоскотали ніздрі Миколи і його коханої, говорили про вишуканість цієї особи.
Вхідні важкі двері, здається, самі відчинилися перед незнайомкою. Вона зникла за ними. Будинок-привид наче проковтнув її.
Закохані переглянулися, не розуміючи, чи реально все відбувається. Світлана ще дужче притулилася до Миколочки. Здавалося, хотіла в ньому розчинитися, сховатися, бо якось моторошно почувалася. І йому, схоже, також було не по собі.
– Що це? Блискітка виднілася недалеко від них. Долаючи параліч страху (мали дивне відчуття, що хтось за ними спостерігає, хоча в такій темряві це неможливо), вони підійшли ближче. Микола підняв те, що виблискувало в уже густій темряві. Це був камінець розміром у намистинку, дуже гарний і дивний, його сяйво нагадувало зірочку. Мабуть, ця дама його загубила. Можливо, це деталь її одягу чи прикраси. Закохані вирішили його взяти собі, бо в темний будинок-привид не було бажання заходити.
– Вперше таке бачу,- з острахом зізналася білявка. Її великі від страху очі здавалися дуже глибокими. Вони нагадували очі Мавки, коли змінювали відтінки зеленого (так у неї завжди відбувається).
Раптом у будинку засяяло світло в кількох вікнах. З несподіванки Світлана й Микола сахнулися назад. У потоці світла вони побачили чоловічу постать: елегантний чорний смокінг, біла жива квітка на грудях, високий циліндр на голові, який він знімав. Нагнувся, цілуючи руку дами в білому. Схоже, це зустрілися коханці. Таємно, аби їх ніхто не побачив…
Але чому вони одягнуті так, наче з іншого століття сюди прийшли?..
– А мені це дещо нагадує,- замислено сказав Микола, ще дужче пригортаючи до себе Ланочку (так любив називати кохану).- Здається, я щось подібне бачив в одному фільмі. Зараз має зазвучати вальс – і вони почнуть танцювати…
Доки він це говорив, мелодія вже тихо звучала, тому вони спершу побачили, що пара стала кружляти у вальсі кохання. Аж коли мелодія зазвучала сильніше, вони її почули. Микола сказав, що саме її чув у тому фільмі.
Світлана, долаючи свій страх, який переважав над цікавістю, тихо прошепотіла:
– Пам’ятаєш той будинок у кінці вулиці Володимира Великого? Я там щось подібне відчувала… Ой, мені здається, що цього чоловіка, але в сучасному одязі, я бачила там також… Ти ж був тоді зі мною. Пригадуєш того пана, з яким ми зіштовхнулися? Ну, той, що якось так гарно і незвично перепросив нас… Ми ще потім говорили, що він наче з іншої епохи, бо зараз так не говорять. Пригадуєш?..
– Та-а-ак,- погодився Микола,- ти права. Я ж мучився здогадками, де його бачив. Обличчя видалося знайомим, але цей циліндр… Та коли він його зняв, я одразу став ритися в пам’яті, щоб зрозуміти, де і коли його бачив. Дивно все це… Дивно…
Знайдений камінець несподівано засяяв у руці Миколи. Він поклав його в кишеню і сказав:
– Хочу тобі зізнатися… Може, момент і не зовсім підходящий, але щось мене зсередини змушує сказати те, що вже давно хотів зробити… Тільки не запитуй, чому…
Знаєш,.. я думав, що ніколи вже не зможу закохатися…
– Чому? – здивовано перервала Світлана, забувши про його прохання. – Ой, вибач. Якось само собою вирвалося. Ти, мабуть, розчарувався в жінках… Ми про це з тобою ніколи не говорили. Мене більше цікавить наше теперішнє життя і майбутнє, а минуле нехай залишається в минулому. Я знаю, що ти мене кохаєш так, як і я тебе. Я знаю, що разом ми будемо щасливими. Давай спробуємо жити разом.
Нам не треба ховатися, таємно зустрічатися, як ось цій загадковій парі з іншої епохи. Чи є якісь причини, Миколочко любий?
– Без причин!- зрадів чоловік, бо його кохана вже все сказала, на що він так довго зважувався…
А вона таки вміє читати думки… Може, в ній і справді живе Мавка, яку вона так любить?.. Саме тому, мабуть, вона йому й запала в серце ще під час затяжного віртуального спілкування. У цій білявці дивним чином поєднуються дитяча наївність і жіноча мудрість, страх завжди змінюється рішучістю. Щось є в ній таке, чим вона притягує до себе і вже не відпускає, коли кохає… Вона, як і Мавка, має в серці «те, що не вмирає»…
Яка жінка дала б змогу спробувати йому відновити колишнє сімейне життя (розлучилися з дружиною після його повернення з війни)?.. А вона сказала спробувати… Лише попросила бути дуже обережним, бо його колишня дружина видається їй підступною, як Килина з улюбленої «Лісової пісні».
Як вона все це знала, якщо навіть ніколи її не бачила?.. Микола відчуває її силу духу, тому з такою варто спробувати розпочати нове життя… Така не зрадить, не вистрелить у спину. Вона вміє любити, у ній так багато жіночої мудрості, розсудливості, тому він зробить усе, аби зробити свою кохану щасливою…
– Може, нам краще просто піти додому? – заглянула в його очі Світлана.- До мене додому… До нас додому… – і злились у пристрасті поцілунку…
У цей час у будинку стихала музика. Закохана дивна пара також цілувалася. Світло згасло. Темрява поглинула все. На небі ні місяця, ні зірок… У повітрі витало кохання…
Лісовик задоволений і спокійний пішов відпочивати – цього разу їй вдасться стати щасливою!..
– Дзень,- спробував задзвеніти будильник, але Микола одразу ж його вимкнув. Біля нього солодко спала уже його Ланочка. Ні, його Мавка. Вона солодко пригорнулась до нього. Ніч пристрасті й кохання була гарячою. Він так довго мріяв про це, а вона сама запропонувала зробити його і себе щасливими…
–
А як же химерний дім, загадкова пара закоханих у ньому, мелодія, поцілунки?.. Невже все наснилося?..
Миколка всміхнувся своїй здогадці і став смакувати в поцілунку губами коханої… О, як добре!.. Задоволення, приємна втома розлилися тілами в душами, які стали одним цілим…
– Ти – мій назавжди…
– Моя назавжди… кохана… Моя Мавка…
Дзінь, – щось впало й покотилося…
Блискучий камінець… розміром у намистинку сяяв, наче зірочка, що впала в лісове озеро…
Як добре, коли в серці є те, що не вмирає!..
Казка щастя лише починалася…
Гарні образи, але трішечки нашарування незрозумілості присутнє. Мені вкрай хотілося, аби “дама” була “пані”, хоч це абсолютно не впливає на моє враження од прочитаного. Щасти, Авторе.
Щиро дякую за коментар! Ви праві: варто написати “пані”. Так і зроблю в домашньому варіанті.
Коли перечитаю усі твори в групі і проголосую, хочу ознайомитися ще з усіма іншими, бо то насправді і дуже цікаво, і корисно для власного розвитку. Я дуже сумнівалася, чи пробувати себе тут (це дебют), але не шкодую.
Нехай і Вам щастить! Дякую ще раз!
Читаю і виникають питання. Ось абзац: “– Є одна жінка. Її чоловік помер. Більше двох наче й не жила (так, як і ти, коли була в Марища). Але зуміла відродитися до нового життя. Вона мені тебе нагадує. Читав у коментарях, що багато людей припускає: вона могла бути Мавкою в минулому житті.”
1. “Більше двох наче й не жила” – це про що? Про роки?
2. “Читав у коментарях” – Лісовик каже до Мавки такі дивні слова. Де і як він читав коментарі?
Загалом стиль написання рвучкий, не плавний. Це може стати фішкою автора. Але треба слідкувати за логікою оповідання.
Дякую Вам за те, що і прочитали, і прокоментували.
Так, саме так: “більше двох років…” Слово “років” дивним чином зникло (містика, мабуть). Коли твір нарешті завантажився, редагувала. Однак зміни чомусь не збереглися. Там ще є “в” замість “і”.
Стосовно Лісовика, який читав коментарі. Гадаю, що у фантастичному творі, де дзеркало плеса лісового озера перетворюється на “водотелик”, у нього немає проблем із тим, щоб прочитати коментарі в соціальній мережі. Хоча, коли це писалося, Ваше питання внутрішній голос задав. Треба було дослухатися…
Щиро дякую!