15 Червня, 2023

Hightech vs Lowtech (стимпанк АБО кіберпанк)

Від ЛІТавиця

Уже багато віків життя людей – і не тільки людей – важко уявити без техніки та технології – розвинених чи не дуже! Але якими вони мають бути у вашому світі – і як змінять життя тих, хто ними користується?

Давайте опишемо світи, на які особливо сильно вплинули технологія і техніка!

Чи знають там електрику і двигун внутрішнього згоряння – чи вони лишилися екзотикою для місцевих? А якщо знають, то як користуються? Чи їх там повсюдно заміняють іншими, примітивнішими технологіями – і через це світ зупинився в естетиці чистої механіки і клубів пари 19 століття?

Або ж ми напишемо історії про те, як штучний інтелект та суперрозвинені цифрові технології змінюють Землю, людство і долю кожної людини? Як вони впливають на майбутнє і сучасність? 

 

Розпочинаємо конкурс фантастичних оповідань у жанрах стимпанк АБО кіберпанк. За бажанням змішувати жанри також можна, але з повагою до логіки, пліз 😉

 

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом від 10 до 60 тисяч знаків із пробілами.

На конкурс приймаються оповідання, які раніше не публікувалися та/або не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами. Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений з мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

Обов’язкова відповідність жанру і наявність фантастичного припущення!

 

Прийом почнеться 17 жовтня (вівторок) о 00:00 (початок доби).  Закінчення прийому 15 листопада (середа) о 20:00.

1 тур триватиме з 18 листопада (субота) до 20:00 28 листопада (вівторок) 2023 року.

В першому турі треба прочитати усі оповідання зі своєї “підсудної” групи (ви їх можете знайти у вкладці “голосування” та по кожному з прочитаних оповідань відповісти на питання: “Чи хочете ви бачити цнй твір у фіналі?” (Так/Ні). Голосування вважається коректним, якщо серед ваших відповідей є принаймні одне “так” і одне “ні”.
Увага!
В цьому турі змагання ведеться всередині груп!
У фінал пройде по 6+ творів з кожної групи, які наберуть найбільшу кількість “Так” у своїй групі (6+ означає, що пройдуть перші шість місць, плюс усі твори, які матимуть однакову кількість “так” із 6-м місцем).
Тобто фінал складатиметься з щонайменше 30 творів.

2 тур розпочнеться від ранку 29 листопада (середа) 2023 року.

В другому турі слід прочитати й оцінити всі оповідання фінальної групи, окрім свого/своїх. Оцінюємо за 10-ти бальною системою, де 10 балів = твір сподобався найбільше, 1 – найменше. Необхідно використати ВСІ оцінки з діапазону від 10 до 1. Однакові оцінки можна використовувати по декілька разів, головне – щоби кожного номіналу була поставлена  щонайменше одна.

 

Закінчення конкурсу 8 грудня (пʼятниця) 2023 року о 20:00.

Оголошення результатів 9 грудня 2023 року.

Організаційні деталі конкурсу (дати тощо) можуть бути незначно уточнені, слідкуйте за оголошеннями.

 

За результатами конкурсу буде видана паперова збірка.

Від кожного автора приймаються максимум два твори, рахуючи співавторські.

Натхнення та успіхів у розробці ваших технологій!

 

Увага!!

Суперприз – букнук, який прикрасить книжкову полицю переможця!

 

 

 

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсах оповідань Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 10.000 до 60.000 знаків із пробілами (не рахуючи теги).

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 2 (два) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Залежно від кількості поданих оповідань Конкурси можуть проводитись в один або два тури.

Якщо оповідань багато (понад 40), для оцінювання вони поділяються на групи.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 92 Грають в турі 34 Не грають 58Всього авторів 63
МісцеНазва роботиАвторГолоси
ҐYПЄR-MAMAЇ Род ВеличГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 210 ) Голосів ( 28 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
Механічний романс Род ВеличГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 205 ) Голосів ( 28 )Група "Група 3"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
Слон СокираГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 203 ) Голосів ( 28 )Група "Група 5"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
4Залізяка ІндігоГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 202 ) Голосів ( 28 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
5Мерзлий ФантомГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 201 ) Голосів ( 28 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
6За вигідною ціною Olexandr M.Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 195 ) Голосів ( 28 )Група "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13)
7Людина міленіуму Olexandr M.Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 193 ) Голосів ( 28 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
8Лялька Юлія Шум'ятаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 193 ) Голосів ( 28 )Група "Група 5"1 Тур: Так (11) Ні (2) Голосів (13)
9Була в батька... maryamarettoГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 191 ) Голосів ( 28 )Група "Група 5"1 Тур: Так (11) Ні (2) Голосів (13)
10Гондольєри закрайсвіття або Скарб Вугільного Мішка Юлес СкелаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 188 ) Голосів ( 28 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
11Створення Адама ПтахГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 186 ) Голосів ( 28 )Група "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
12Вимираючий вид Myra BoГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 183 ) Голосів ( 28 )Група "Група 5"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13)
13Етерний Ключ FreeLancelotГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 182 ) Голосів ( 28 )Група "Група 3"1 Тур: Так (11) Ні (1) Голосів (12)
14Вулик Нерія СуранаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 181 ) Голосів ( 28 )Група "Група 4"1 Тур: Так (11) Ні (2) Голосів (13)
15Ми жили довго і щасливо Кужель ОлександрГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 173 ) Голосів ( 28 )Група "Група 4"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
16Курбак LarysaBondГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 170 ) Голосів ( 28 )Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
17Ідеальний розум Юлія Шум'ятаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 166 ) Голосів ( 28 )Група "Група 5"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
18Безсмертна Една Simon HadesГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 162 ) Голосів ( 28 )Група "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13)
19Зламані коліщатка викидають Майкл КапелюшникГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 161 ) Голосів ( 28 )Група "Група 2"1 Тур: Так (11) Ні (2) Голосів (13)
20Система: Збій завантаження KeyKoShiГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 153 ) Голосів ( 28 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
21Чоловік Ерік КерсіГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 147 ) Голосів ( 28 )Група "Група 4"1 Тур: Так (11) Ні (2) Голосів (13)
22Мишоловка Крісс ХартсГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 147 ) Голосів ( 28 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
23Вітром, сталлю Тарас ТкаличГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 144 ) Голосів ( 28 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
24Повернення Валерія МалаховаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 142 ) Голосів ( 28 )Група "Група 5"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13)
25Електронний детектив Наталя КозелецькаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 139 ) Голосів ( 28 )Група "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (4) Голосів (13)
26Чисте життя Оксана ГолумбієвськаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 139 ) Голосів ( 28 )Група "Група 4"1 Тур: Так (10) Ні (3) Голосів (13)
27"Щасливчик ШІ" LarysaBondГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 127 ) Голосів ( 28 )Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
28Я - людина KeyKoShiГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 123 ) Голосів ( 28 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
29Не зараз Jay SayГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 120 ) Голосів ( 28 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
30Фенікс на ймення Фелікс ElenГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 120 ) Голосів ( 28 )Група "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
31Кіт, Лис та механічна пташка FelixГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 110 ) Голосів ( 28 )Група "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
32Кібернізоване бажання Кас ФлоресГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 106 ) Голосів ( 28 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
33Маєток Mortal CarpeГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 105 ) Голосів ( 28 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
34Віктор-не-Віктор ЗлийГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 93 ) Голосів ( 28 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
Не беруть участь
Випадок з життя SvitlaГрупа "Група 5"1 Тур: Так (1) Ні (12) Голосів (13)
Випадок з життяSvitlaПорожньо :'(
Напрямок відновлено Steks1401Група "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Дана, донька монгольф'єра HannaSheliahГрупа "Група 5"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
На співбесідіOlena_VПорожньо :'(
Ціна УдачіSimon HadesПорожньо :'(
Смерть Онлайн Олександра ЇжакГрупа "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
Конструктивне зачаття ҐражинаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (7) Голосів (12)
Орбітальний безхатькоҐражинаПорожньо :'(
Зробіть діду ласку! MarfaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (7) Голосів (12)
НЕЗВАЖАЮЧИ НА БУРЕВІЙ Steks1401Група "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
БожевілляЛітаючий БроколіГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (7) Голосів (12)
ТріумфЛітаючий БроколіГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
5 паралельна реальність Україниpoct-48Порожньо :'(
5 паралельна реальність Україниpoct-48Порожньо :'(
Що в нас бачить штучний інтелект Oskar_BlackГрупа "Група 2"1 Тур: Так (2) Ні (11) Голосів (13)
Світомісто Ай ТуткеГрупа "Група 2"1 Тур: Так (1) Ні (12) Голосів (13)
Вони теж плачуть Максим ПопільГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (7) Голосів (12)
Креслення Mortal CarpeГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Вбивчо-красивий робот Крісс ХартсГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Цифри SvitlaГрупа "Група 5"1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Історія з пустелі Книжковий драконГрупа "Група 5"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Відродження Чорний ЛебідьГрупа "Група 1"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Інтелектуальний робот-помічник Єва-1 Оксана ВакулякГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
Склад(е)на натура ТетянаГрупа "Група 5"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Неотропи KaterynaГрупа "Група 4"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Розбита дорога до раюЕрік КерсіПорожньо :'(
Море – вічно мінливе, вічно спокійнеSiПорожньо :'(
Черлений шеврон ФантомГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
Може, не треба нікуди їхати? Oskar_BlackГрупа "Група 2"1 Тур: Так (2) Ні (11) Голосів (13)
Заради кохання MilaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
Штормова угода Simon HadesГрупа "Група 4"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Казочка про вогняного дракона Рябоконя DjachenkoSГрупа "Група 4"1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Титанопанк у жовтому серпанку DjachenkoSГрупа "Група 4"1 Тур: Так (6) Ні (7) Голосів (13)
Монстр FelixГрупа "Група 1"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Ул живий і хоче їсти Максим ВазановГрупа "Група 1"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Плесід HankГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (7) Голосів (12)
Під піснею моря SunechkoГрупа "Група 4"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
ОЛЬГА ОЗНАЧАЄ – ЧУДО AstronomГрупа "Група 1"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
Демони бетонних печер СокираГрупа "Група 5"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Заради дітей tatyana.filosofГрупа "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (6) Голосів (13)
Наш паротяг вперед летить... Кужель ОлександрГрупа "Група 4"1 Тур: Так (2) Ні (11) Голосів (13)
ДОСТЕМЕННА ПУСТКА Si_do_reГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
«Станція Трансцендентальна №10265» AliceГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (7) Голосів (12)
Сльоза під дощем OlgafГрупа "Група 5"1 Тур: Так (2) Ні (11) Голосів (13)
Ні пари з вуст МавкаГрупа "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (6) Голосів (13)
Гра зі ставками amoebaГрупа "Група 4"1 Тур: Так (3) Ні (10) Голосів (13)
Людина tatyana.filosofГрупа "Група 5"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Ліхтар без свічки AnnГрупа "Група 5"1 Тур: Так (2) Ні (11) Голосів (13)
ШІ-Наці Shamal VitaliiГрупа "Група 4"1 Тур: Так (4) Ні (9) Голосів (13)
Посмішка мідного Сфінкса ЯскрГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (7) Голосів (12)
Острів ЗакоханаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Велике закриття Михайло БовкунГрупа "Група 4"1 Тур: Так (8) Ні (5) Голосів (13)
Збій на забій Химерна втечаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
Заблокований світ wert80-sГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (8) Голосів (13)
НАЦІОНАЛЬНА ПЕРЛИНА Olga777Порожньо :'(
Гра зі ставкамиamoebaПорожньо :'(
ЛІХТАР БЕЗ СВІЧКИAnnПорожньо :'(