13 Січня, 2023

ХАЩІ ЧУМАЦЬКОГО ШЛЯХУ – Фантастичні рослини і як з ними жити

Від ЛІТавиця

Весна! Зима відступає, а все живе – починає (контр)наступати, і робить це досить-таки безжально! А поміж того живого – рослини, бо яка ж весна без травички, листків, дерев, городів, квітів, квітучих дерев, картоплі, садків – і, звісно, без бавовни соняхів, що сходять з решток окупантів! Рослини сходять і розквітають навіть там, де, здається, немає надії – і приносять впевненість, що життя відродиться. А якщо раптом не сходять, то на місці з’являються українці, які дбають, щоб таки зійшло: і тут, і там, і ото ще під помідорчики.

Україну без рослин важко й уявити! Без тисяч засобів для лікування, без чисельних їстівних рослин та незліченних способів приготувати їх, без чарів, міфів і оповідок про рослини, без політичних і воєнних драм та інтриг навколо збіжжя і, звісно, без футуристичних технологій щодо рослин, які неодмінно будуть впроваджені! Пропонуємо поговорити про все!

ЛІТавиця оголошує конкурс фантастичних оповідань про рослини: вигадані, реальні, зниклі, генетично сконструйовані чи навіть іншопланетні. Жодних обмежень за піджанром фантастики: від фентезі до горору та містики, від наукової фантастики до альтісторії – головне, щоб рослини рухали ваші історії і були їхнім серцем!

Мак-видюк і калина, верба і папороть, часник і буряки, лікувальні рослини, євшан-зілля та інші чарівні трави, цибуля на підвіконні, каштани, дуби, ковила, бавовна, гідропонні космічні помідори, рослини-прибульці і, може, навіть розумна картопля, що тікає від жуків і господарів! – все у ваших руках 🙂 Рушаймо у фантастичну теплицю за новими історіями, наближаємо весну, відроджуємо життя (і власні нерви)!

 

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом від 10 до 40 тисяч знаків із пробілами.

На конкурс приймаються оповідання, які раніше не публікувалися та/або не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами. Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений з мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

Обов’язкова відповідність темі і наявність фантастичного припущення!

 

Прийом творів розпочнеться о 00:01 6 березня (понеділок) 2023 року.

Закінчення прийому оповідань – о 20:00 12 березня (неділя) 2023 року.

Перший тур голосування з ранку 13 березня (понеділок) до 20:00 23 березня (четвер) 2023 року

У першому турі традиційно відповідаємо на питання: “хочете ви (чи ні) бачити даний твір у фіналі?”
Нагадуємо: щоб ваше голосування було зараховане, слід оцінити всі твори, які ви бачите в своєму списку для голосування, причому дати щонайменше одну відповідь “так” і одну “ні”.

До фіналу з кожної групи пройде по 7 оповідань, які наберуть найбільшу кількість оцінок “так” своїй групі, плюс усі оповідання, які матимуть однакову кількість “так” із 7-м місцем в групі.
Змагання в 1 турі відбувається всередині груп!

Другий тур з 00:01 24 березня (понеділок) до 20:00 4 квітня (вівторок) 2023 року

Оголошення результатів – 05 квітня (середа) 2023 року.

 

За результатами конкурсу буде видана паперова збірка.

 

В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного автора приймаються максимум два твори, рахуючи співавторські.

Натхнення, успіхів – і хай родиться в українській фантастиці жито, пшениця і всяка фантастична пашниця!

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсах оповідань Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 10.000 до 40.000 знаків із пробілами (не рахуючи теги).

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 2 (два) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Залежно від кількості поданих оповідань Конкурси можуть проводитись в один або два тури.

Якщо оповідань багато (понад 40), для оцінювання вони поділяються на групи.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Фінал
Всього робіт 97 Грають в турі 29 Не грають 68Всього авторів 78 Грають в турі 28 Повністю проголосували 11
Назва роботиАвторГолосиТриває 2 тур голосування
Фінал
Гетерозис Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (15) Ні (4) Голосів (19)
Бажай-ковбасань Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (16) Ні (3) Голосів (19)
Зелений VS червоний Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (13) Ні (5) Голосів (18)
На цідилку Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (18) Ні (1) Голосів (19)
Семпер Ювеніс Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (18) Ні (2) Голосів (20)
Картопля злагоди Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (17) Ні (2) Голосів (19)
Поезія життя Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (15) Ні (5) Голосів (20)
Макове зернятко Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (16) Ні (3) Голосів (19)
Казкар Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (17) Ні (2) Голосів (19)
Глибоке озеро Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (16) Ні (3) Голосів (19)
Коріння Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (14) Ні (6) Голосів (20)
Цвіт їх світу Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (13) Ні (5) Голосів (18)
Двері, цвяхи, винна шафа Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (17) Ні (3) Голосів (20)
Запах стиглих квітів Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (16) Ні (2) Голосів (18)
Польовий Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (15) Ні (4) Голосів (19)
БУМС Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (14) Ні (5) Голосів (19)
Дерев'яний Шлях Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (16) Ні (2) Голосів (18)
Мертве поле Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (15) Ні (4) Голосів (19)
Росичка Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (16) Ні (3) Голосів (19)
Коли дозріває пшениця Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (15) Ні (4) Голосів (19)
Сад Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (15) Ні (4) Голосів (19)
Келеберда Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (18) Ні (1) Голосів (19)
Перший перший контакт Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (13) Ні (5) Голосів (18)
Ліс Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (16) Ні (4) Голосів (20)
Шипшина за склом Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (14) Ні (4) Голосів (18)
Квіти, смерть і роботи Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (15) Ні (5) Голосів (20)
Коріння та соки Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (13) Ні (5) Голосів (18)
Позивний "Кактус" Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (18) Ні (2) Голосів (20)
Аромат сезону Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсуРезультати приховані до кінця 2 туру1 Тур: Так (14) Ні (5) Голосів (19)
Не беруть участь
Любимий і люблячий мене парк Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (10) Голосів (19)
РУТА-М’ЯТА Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (9) Голосів (18)
КонцептІм'я Автора приховано до закінчення конкурсуПорожньо :'(
Парадички Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (9) Голосів (18)
Солодкий кисень Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (7) Ні (11) Голосів (18)
Поле жита Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (10) Ні (9) Голосів (19)
СТАСЬКА і ЗЕЛЕНА ПАНІ Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (13) Ні (6) Голосів (19)
Хиба Логоса Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (7) Ні (11) Голосів (18)
Історія не для ЗМІ Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (10) Ні (10) Голосів (20)
Скляний ліс Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (8) Ні (11) Голосів (19)
Нерозкриті квіти Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (5) Ні (14) Голосів (19)
Мільйони відтінків полину Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (2) Ні (17) Голосів (19)
Не пипай або Зерно Істини Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (12) Ні (7) Голосів (19)
Як рицар золоту сливку шукав Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (10) Голосів (19)
Зелені "друзі" відьми Тамари Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (11) Голосів (20)
Сила полину Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (11) Ні (8) Голосів (19)
У тіні мальв Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (10) Голосів (19)
Довгою-довгою рікою… Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (10) Ні (9) Голосів (19)
Квітнуть мальви... Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (7) Ні (12) Голосів (19)
Золоте листя Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (7) Ні (13) Голосів (20)
Русалчин танок Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (12) Ні (6) Голосів (18)
Герань Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (6) Ні (13) Голосів (19)
Квітка життя Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (7) Ні (12) Голосів (19)
Дароцвіт Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (4) Ні (14) Голосів (18)
Останній танок Срібнолистки Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (11) Ні (8) Голосів (19)
Квасоля Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (12) Ні (7) Голосів (19)
Яблунева апроксимація Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (8) Ні (10) Голосів (18)
Вартові Чумацького шляху Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (8) Ні (12) Голосів (20)
Еребус Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (10) Ні (9) Голосів (19)
Поклик Сонця Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (2) Ні (18) Голосів (20)
Живопліт Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (13) Ні (6) Голосів (19)
Яблуневі чари Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (3) Ні (17) Голосів (20)
Садівник Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (11) Ні (9) Голосів (20)
Загадка останнього інгредієнту Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (13) Ні (6) Голосів (19)
В тумані Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (11) Ні (8) Голосів (19)
Пишний цвіт Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (11) Ні (9) Голосів (20)
Культурна спадщина Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (12) Ні (6) Голосів (18)
Донечка Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (4) Ні (14) Голосів (18)
Подорож на острів Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (12) Ні (8) Голосів (20)
Гілляста рятівниця Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (4) Ні (15) Голосів (19)
Дерево Гелін Валі Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (10) Ні (10) Голосів (20)
Пальці темряви Тіна СТАРІм'я Автора приховано до закінчення конкурсуПорожньо :'(
Пальці темряви Тіна СТАРІм'я Автора приховано до закінчення конкурсуПорожньо :'(
Жовті тюльпаниІм'я Автора приховано до закінчення конкурсуПорожньо :'(
Жовті тюльпани Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (7) Ні (12) Голосів (19)
Великі Гарбузи Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (10) Голосів (19)
Полоскотати «смугастика» Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (11) Голосів (20)
«Зелених котиків не буває» Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (11) Ні (9) Голосів (20)
Жага Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (10) Ні (10) Голосів (20)
Пагорб Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (6) Ні (12) Голосів (18)
Віщий сон Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (7) Ні (11) Голосів (18)
Лесині липи Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (12) Ні (8) Голосів (20)
Дід Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (2) Ні (16) Голосів (18)
АЕС Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (3) Ні (16) Голосів (19)
Тіні речей Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (7) Ні (12) Голосів (19)
Соняшники Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (9) Голосів (18)
Проклятник Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (5) Ні (13) Голосів (18)
Imperium omnia meminit! (Імперія пам’ятає все!) Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (12) Ні (6) Голосів (18)
Бандермудрський прямокутник або куди зникають огірки Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (8) Ні (11) Голосів (19)
Папуракі вам у корму Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (4) Ні (14) Голосів (18)
Дерево без плодів Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (10) Ні (9) Голосів (19)
Код Двісті на "Святому Миколаю" Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (10) Голосів (19)
Поцілунок з глечиком Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (13) Ні (6) Голосів (19)
Асоціація Атипових Дослідників Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (10) Ні (9) Голосів (19)
Аїда, або Біомашина Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (10) Голосів (19)
Нірвана? Ні, дякую Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (12) Ні (8) Голосів (20)
Остання відьма Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (11) Ні (9) Голосів (20)
Помідорка Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу1 Тур: Так (9) Ні (9) Голосів (18)
Назва роботиГолосуванняТриває 2 тур голосування
У Вас немає робіт, за які можна проголосувати