11 Липня, 2022

ПРАДАВНЯ ВІЙНА, ДЕ МИ ПЕРЕМОЖЕМО

Від ЛІТавиця

Конкурс фантастичних мініатюр до Дня Незалежності

 

Рік тому, на мініатюрнику до 30-ї річниці відновлення незалежності України, ми задавалися питанням: що принесе нам майбутнє?

Зима 2022-го року принесла нам повномасштабну війну, лють, страх і горе – але одночасно й безліч приводів для гордості за нашу країну і людей.

 

Багато історій, які ми писали раніше, втратили сенс чи актуальність. Багато що з того, що здавалося фантастикою, стало реальністю. Життя принесло нам історії – страшні, смішні, пронизливі, шокуючі, вражаючі – які ми раніше вважали сюжетами блокбастерів, але не тим, що може статися з нами чи нашими близькими. Ми певні, що цих сюжетів буде іще більше – і одним з них буде історія нашої перемоги.

 

Як це станеться? Що буде потім? Яким буде майбутнє нового світу?

Давайте поміркуємо про це!

 

На конкурс приймаються оригінальні прозові твори українською мовою, які раніше не публікувалися і не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами.

Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений з мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком, і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

 

Жодних обмежень за піджанром фантастики. Але обов’язкова відповідність темі і наявність фантастичного припущення!

 

Обсяг конкурсних оповідань 3-10 тисяч знаків з пробілами.

Твори, які не відповідають даним вимогам, будуть відхилені.

 

Прийом почнеться 25 липня о 00:00 (початок доби). Закінчення прийому в неділю 7 серпня о 20:00.

1 тур триватиме від ранку понеділка 8 серпня до 20:00 14 серпня 2022 року (неділя).

2 тур розпочнеться від ранку понеділка 15 серпня 2022 року.

Закінчення конкурсу в неділю 21 серпня 2022 року о 20:00.

Оголошення результатів вдень в понеділок 22 серпня 2022 року.

 

За результатами конкурсу буде видана електронна збірка, а також паперова, спільна з переможцями одного з наступних конкурсів.


В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного автора приймаються максимум три твори, рахуючи співавторські.

 

Натхнення і успіхів!

 

Додаткові пояснення щодо процесу схвалення поданих робіт та їх редагування:

Роботи з’являються у списку поданих одразу, але стануть доступними для читання лише після схвалення преномінаторами.

Якщо автор відредагує вже прийняту роботу, то вона знову відправиться на перевірку. Технічний координатор перевірить кількість змін, якщо вона незначна, то одразу опублікує. Якщо кількість змін виявиться істотною, або зміни будуть значущими (такими, що змінюють сюжет/ідею твору), то оповідання буде направлене на повторну преномінацію.

Редагувати роботи можна лише на етапі подання робіт. Коли почнеться голосування, кнопка редагувати зникне.

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсах оповідань-мініатюр Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 3.000 до 10.000 знаків із пробілами (не рахуючи теги).

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 2 (два) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Залежно від кількості поданих оповідань Конкурси можуть проводитись в один або два тури.

Якщо оповідань багато (понад 40), для оцінювання вони поділяються на групи.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 54 Грають в турі 54 Не грають 0Всього авторів 0
Назва роботиАвтор
Мольфар Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Нитка часу Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Генетика Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Полювання на відьом Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Рука Бога Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Нове життя Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Сучасна амазонка Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Соняхи Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Не видно в тепловізорі Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Напіврозпад Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Новий світ Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Поштовик Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Недалеке майбутнє Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
На межі Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
І що нам пише автор? Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Казочка на ніч Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
ДІАФІЛЬМ Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Без терміну давності Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Малинова відьма Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Бабусю, хто такі росіяни? Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Western Union – це відтепер більше, ніж грошові перекази! Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
У пікселі Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Поштарі Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Сила матері Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Тридцять восьмої річниці... Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Лелеки Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Вхурделило! Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
На варті задля майбутнього Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Йой Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
БРУНАТНИЙ ДОЩ Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Реперні Точки Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Собака в погріб упав Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Тихо, йде вистава! Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Схилена зоря Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Віра? Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Ти належиш собі Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Майор Бандеренко: десант в часі Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Знайди її Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
БІЛИЙ ПТАШОК Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
День Перемоги Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Борщ для прибульця Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Старий млин Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Ціна перемоги Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Перемогти звіра Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Доброго вечора, ми з України! Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Черга просувається за графіком Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Ще трішки Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Ландшафтний дизайн Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Повернення Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
На сторожі Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Оркобад буде зруйновано Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Зоряна гойдалка Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Дилема Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу
Маємо право! Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу