6 Серпня, 2022

Реперні Точки

Повернутися до конкурсу: ПРАДАВНЯ ВІЙНА, ДЕ МИ ПЕРЕМОЖЕМО
Вітаю, шановні юзери!
З вами Мавка Лукас і програма “Реперні точки”. У цих щоденних стрімах ми обговорюємо кейпойнти минулого, які стали визначальними для сучасности.
Сьогодні 24 лютого – одна з найважливіших дат земної історії 21го століття – у цей день о 5 АМ над столицею України пролунали перші вибухи Третьої Світової Війни.
Моя гостя Професорка Лільян Оленюк – е́кспертка з політики пам’яті та одна з лідерок пост-Ялтинської культурної відбудови Євразії. Доброго ранку, пані Лільян.

Доброго ранку, Мавко, шановні юзери.

Отже, сьогодні Ви святкуєте своє 120-ліття на Охтирці Орбітальній. Але у той пам’ятний день 2022 року Ви змушені були відкласти святкування і пакувати “тривожну валізку”… Звісно, я не форсуватиму Вас назад у ті жахливі спогади. Натомість давайте поговоримо про сьогодення. Чим є 24.02 для модерних пост-радянських країн?

По-перше, модерні країни не називаються “пост-радянськими”, “пост-колоніальними” чи “пост-російськими”. Це, власне, один із кейо́вих уроків Третьої Світової.

Сорі, пані Лільян, ніяк не бажала звучати нетолерантно, але ж це історичний термін…

Так, тепер колишній шейммарк перетворився на суто історичний термін. І це прекрасно! Зараз кожен школяр знає: Російсько-Українська Війна дала початок боротьбі Євразійських Народів за ментальну свободу та національну гідність, проти радянсько-імперської спадщини…

…проти путінської диктатури і диктатури загалом…

Знову неточність, шановна. Знаєте, спершу ми й самі думали, ніби б’ємося проти диктатури. Але коли Ві́йни Корінних Народів охопили увесь континент, й усі чекали ядерного удару щомиті з будь-якого боку… ми раптом усвідомили, що демократія перемогла була диктатуру ще за Першою Ялтою.

Але ж у РФ люди вірили…

Путіноїди давно вже не були людьми – то були байдужі дикі створіння, які зі свідомою безнадією здавали свої тіла на біодобрива. А для Людей Третя Світова стала війною за Нову Глобальність. Юсі́, Друга Ялта – то був перехід на наступний рівень ідентичности – до усвідомлення себе Людством.

Шур-шур, всі ми Земляни. Але ж загроза націоналізму не була подолана. В перших урядах відновленої України та нових Євразійських Республік наці мали помітний вплив…

Якщо Ви натякаєте на РВІНХ – то була ветерансько-волонтерська громадська платформа, і манера сучасних ультра-традів називати її “наці” не має жодного реального підґрунтя…

Захопливі тури Африкою! Усі мастсії континенту! Лише з нашими олінклюзів супер-сек’юріті флайтами! Найосвіченіші ґайди, найзручніший трансфер! Забронюйте тур прямо зараз – отримайте шот УніВакс безкоштовно!

Колись діагноз “рак” звучав, як смертний вирок. Тепер ми вміємо боротися з онкоклітинами. Колись втрата о́ргана означала втрату працездатності. Тепер штучні о́ргани функціонують не гірше за природні. Ми навчилися жити здоровіше, довше і щасливіше. Від імені усього Людства подякуймо медикам! Інвестуйте у розвиток медицини – підтримуйте тих, хто робить наше життя кращим!

Як на мене, це концептуальне питання: як Українцям вдалося поєднати дві протилежності – глобальність і націоналізм?

Гарт-страйк, Мавко – в цьому вся суть наслідків Третьої Світової. Юсі́, якщо після Другої Світової виникла ідеологічна полярність, то після Третьої її не стало. Націоналізм і глобалізм перестали бути протилежностями. Пам’ятаю, була колись така мемвар: “ви продалися Американцям” версус “вас купили Китайці”. Та коли надійшов час Реновації – ми побачили, як Новий Глобалізм стирає всі межі. Зараз Дніпрогес належить Тайванцю, найбільша трансазійська авіаделівері – Французу, а найпрогресивніша біолаба в Лос-Аламосі – Українцям. Нація, раса, мова – у Глобальному Світі це вже не має значення. Тепер кожен знає Три Галактичні Мови, але ж ніхто не забуває рідної…

О, так, мовне питання – це один зі стемів політичної ідеології…

Був. У далекому минулому… яке минуло зовсім недавно, але відчувається, ніби якесь попереднє життя. У ті часи, коли ще міг існувати шизоїдний лідер, яикй уявляв себе царем і шукав будь-якого приводу, аби розпочати війну.

Але ж мовне питання реально стояло гостро, особливо всередині РФ.

Знаєте, я займалася культурною політикою в усіх сесіях Ради Відродження Пост-РФ – і зі свого професійного досвіду висновувала просту річ: будь-яке питання можна поставити гостро, коли маєш охоту рубатися. 20ті 21го стали перехідним періодом для Людства. Тоді всі бажали рубатися – тож зброєю ставало все: мова, релігія, гендер, пам’ять, мораль, навіть медицина і ринок – усе, що зараз об’єднує Землян, тоді служило для легалізації агресії.

Хочете сказати, що все залежить на презентації?

Радше на контексті. Юсі́, в часи Третьої Світової всі платформи були заповнені фейками і стоп-фейками, конспірологією та пост-правдою. Мене називали були “борчинею інформаційного фронту”. А для вашого покоління це вже не “фронт”, а просто інфофон. Медійники мислять і мовлять позитивно – отже і юзери живуть в мирі та спокої.

Пані Лільян, це супер-цінна думка! Та все ж… Ой, сорі, час для бріф ньюз…

Сьогодні, 24 лютого, у Кейптауні розпочинає роботу Щорічний Форум Африканських та Азійських Племен. Прайм-фокус поточного Форуму – питання міжконтинентальних торгівлі й транспорту, зокрема, проєкт Афрозійського Спейс Парку, запропонований групою інвесторів з ОАЕ.

ІҐАСА повідомляє про отримання нового фотосету від супер-телескопа Оззі, відправленого на детальне вивчення Кілець Сатурна. Астрономи обіцяють викласти матеріали зйомок для коммонв’ю найближчими днями.

У Новосибірську – столиці Сибірської Провінції ЧайнФеди – відкрився Музей Стародавніх Професій – просвітницько-розважальний комплекс, створений групою сибіряцьких майстрів та фінських науковців, що включає Історичний Музей, Дослідницький Книгоархів та Центр Реконструкцій, який регулярно проводитиме тематичні майстер-класи.

Сейсмологи попереджають: у зв’язку з різким підвищенням активності Тихоокеанського Вогняного Кола доступ до портів, летовищ та космодромів Аляски, Камчатки, Сахаліну та Хоккайдо буде закритий до кінця поточного тижня.

І на лайн повертається програма “Реперні Точки” з Мавкою Лукас та Професоркою Лільян Оленюк.
І я поставлю пані Лільян ефек’ю: оскільки Ваш профіль – політика вшанування пам’яті…

Шур-шур, вшанування неоднозначних героїв, розподіл між “бед ґайз” і “ґуд ґайз” та підбір топонімів. Юсі́, пам’ять – це насправді зовсім не про минуле, а про сучасне уявлення про майбутнє.

Пардон?

Ви самі надали були чудовий приклад. Коли Україна заснувала була свою першу орбітальну станцію – їй дали горде ім’я Азов. Проте Ваше покоління вирішило замінити цю “токсичну” назву на “нейтральну” Охтирку. Та я добре пам’ятаю часи, коли старше покоління обурювалося Лєнінопадом як “нищенням нашої пам’яті”. Розумієте, до чого я веду?

Кожна нова ґенерація має міняти назви вулиць і пам’ятники? І мастстаді для школярів.

Знову гарт-страйк! Кейо́вий наслідок Третьої Світової – перехід від толерантности до флексибільности, від напруженої терпимости до динамічної гнучкости.

Дозволю собі не погодитися. Загрози екстремізму та полярности нікуди не зникли. ЧайнФед володіє 60% позаземних поселень і 82% підприємств Африки…

… тому Європейські лідери активували обговорення загрози “Нової Полярности”, а Голова Ради Міжмор’я навіть згадав про “економічний нео-імперіалізм”. Дозвольте Вас здивувати, Мавко: економічний імперіалізм – це не страшно.

Правда?

Ви чекаєте від мене порівняння поточної політики Верховного Лідера з потугами Путіна до відродження Великої Росії. Але я вважаю таке порівняння неадекватним. Юсі́, Китай купує і будує, як це роблять АйБіЕм, КрафтФудс, Мацушіта, Боллівуд та сотні інших корпорацій. Між Китайськими модуль-сіті та Диснеївськими ВіАр-парками на Орбіті немає принципової різниці…

Окрім тієї, що в ЧайнФеді все робиться за велінням правителя і за рахунок такс.

А бізнес-монстри існують за рахунок клієнтів, які також платять такси. Ця різниця – чисто технічна. Юсі́, Путін не мав грошей, ресурсів чи бізнес-ідей – лише навіжені марення та злобних пропів. Вони вміли тільки брехати, нищити і вбивати, тому замість купити Україну почали проти нас війну. Китайці значно розумніші – вони діють по-модерному.

Легко діяти “по-модерному”, маючи під рукою ядерну кнопку…

Її посмішка – незрівнянна. Її голос – неповторний. Її майстерність – неперевершена. Вона – краща за жінку. Вона – Ваша робогейша!

Піклуйтеся про довкілля та здоров’я співземлян! Не виюзуйте кров нашої Планети! Купуйте транспорт на гібридних олійних двигунах. Нехай транспорт харчується тим самим, що й власник!

Знаєте, Мавко, я пережила була очікування Ядерної Зими, і можу вам гарантувати: ця “реперна точка” пройдена. Власники кнопок перейшли на ментальний рівень Нової Глобальности ще раніше, ніж коммон-піпл.

Ви оптимістка, пані Лільян.

Я реалістка, Мавко. У списку актуальних загроз я би поставила нео-наці та економічний імперіалізм на одному щаблі з повстанням роботів – 0,7% вірогідності. Танення льодовиків, розширення озонових дір, мутації вірусів – ось найстрашніші загрози для Людства.

Тобто ми цілу програму балакали про другорядні дрібниці?

Знаєте… не дарма у назві Вашої програми звучить множина. Ми завжди маємо пам’ятати і нагадувати, що 20ті 21го – це роки перелому в енергетиці, медінженерії, фармацевтиці, криптоіндустрії, інтертейменті… Зрештою, 2022 – рік Джеймса Вебба та “Перснів Влади”.

Але ж з точки зору історії…

З точки зору історії реальний кей-дейт – це підписання Другого Ялтинського Миру. Ми живемо у пост-Ялтинському Світі. Земляни освоюють Марс, а ми досі обговорюємо навіжену агресію путіноїдів? Боюся прозвучати цинічно, але Українські Герої боролися і гинули якраз за те, щоб ми забули перші ракети над Києвом так само скоро, як Ковід чи крах Твіттера.

Це трошки неочікуваний поворот… фінальний плот-твіст, так би мовити.
Щиро дякуємо Професорці Лільян Оленюк за участь у нашій програмі. Нагадую: це була щоденна рубрика “Реперні Точки” і провела її для вас Мавка Лукас. І передаю лайн Патті Парті та їхній рубриці “МуРевю”.

Дяк-дяк, Мавко.

Ми Патті. І зараз ми з вами шуруємо на шалений, навіжений, неймовірний фурор-концерт труйової легенди ме́тал-фольку – Марії з Маріуполя.
Погнали!
Повернутися до конкурсу: ПРАДАВНЯ ВІЙНА, ДЕ МИ ПЕРЕМОЖЕМО