5 Вересня, 2021

Корчма “Чумацький шлях” – Фантастичні страви і місця їх приготування

Від Trebraruna

Українці – чи вони зроду не виїздили зі свого містечка, чи мандрують, чи захоплюють далекі світи – люблять виростити і запасти їжу, а тоді смачно попоїсти і поговорити про якусь фантастику! Тож давайте цим і займемося (смачно жуючи)!

ЛІТавиця оголошує новий конкурс фантастичних оповідань. Жодних обмежень за піджанром фантастики: від фентезі до горору та містики, від наукової фантастики до альтісторії – головне, щоб це було смачно!

Багато хто думає, що їжа – наша неоголошена національна ідея (звісно, на те є багато причин)! Ми любимо і цінуємо життя, вміємо зробити місце, де живемо, затишним і смачним (хоча часто й не дуже впорядкованим). Перед лицем труднощів, воєн, холодів і випробувань у нас завжди є льох з закатками — і хай стережеться той, хто його сплюндрував!

Тож давайте напишемо про наші, українські, страви – фантастичні і справжні — і місця, де їх можна знайти! Старовинні рецепти, магічні зілля, нові погляди на звичні речі, минуле, сучасне чи майбутнє – обирати вам! Головне – щоб у центрі історії була їжа!

Або поговоримо за шинквасом фантастичної корчми на узбіччі Великого шляху? Еге ж, смачно поїмо і поговоримо – про все, що ми бачили у мандрах! Де пролягає ваш Чумацький шлях – у глибокому космосі чи через неозорий український степ – вам видніше. Чи, може, той шлях пірнув у поліські болота або ліси? Чи його поглинуло сучасне промислове місто? Чи він заблукав на Слобожанщині або в Карпатах? Чи він давно вже не на Землі, прямує між зорями і туманностями?

Але точно одне – допоки тим шляхом ходитимуть українці, там неодмінно виросте корчма з фантастичними стравами – і загадковими історіями, які розповідають за столом.

 

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом від 10 до 40 тисяч знаків із пробілами.

На конкурс приймаються оповідання, які раніше не публікувалися та/або не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами. Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений з мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком, і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

Обов’язкова відповідність темі і наявність фантастичного припущення!

 

Прийом творів розпочнеться о 00:01 25 жовтня 2021 року.

Закінчення прийому оповідань – о 20:00 8 листопада 2021 року.

Перший тур голосування з ранку 9 листопада до 20:00 15 листопада.

Другий тур з 00:01 16 листопада до 20:00 22 листопада.

Оголошення результатів – 23 листопада 2021 року.

 

За результатами конкурсу буде видана паперова збірка.

 

Автор/ка твору, який/яка посяде перше місце, отримає у подарунок книжку Стефанії Демчук “Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя” від Видавництво Їжак!


До речі, на цю книжку якраз відкрите передзамовлення! (гайда замовляти!) Переможцю ж вона дістанеться ще тепленькою, прямо з печі, тобто з друку! А у “Їжаків” і проекту їzhakultura ще багато цікавих книжок про пожертоньки! Завітайте на їхній сайт, там купа матеріалів про гастрономічну культуру в Україні і не тільки.

 

В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного автора приймаються максимум два твори, рахуючи співавторські.

По завершенні конкурса результати голосування, включаючи імена/ніки та оцінки, виставлені учасниками, будуть оприлюднені (галочка “Приховати мої оцінки в голосуванні”, виставлена в особистому кабінеті, на цьому конкурсі не діятиме).

 

Натхнення, успіхів і смачного!

 

Наші переможці:

1. Узвар діда Василя – Авторка Сокира (Вікторія Штепура)

2. Ключ від всіх дверей – Авторка Катерина Пекур

3. М’яз життя – Авторка Aesha (Галина Синєока)

Вони, а також такі твори, вдібрані голосуванням редколегії, потраплять до нашої наступної збірки з серії “Антологія сучасної української фантастики”:

Ротації
Вовчі шніцелі
Пиво для Папи
Лялька
Помилка системи
На кістках
Можновладці і Міцелій
Клуб любителів дієтичного харчування
Під помідорки
Записки мого предка, вельможного пана Ринви, знайдені на горищі занедбаного родинного маєтку
Ключ на старт
Міжзоряний чумак

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсах оповідань Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 10.000 до 40.000 знаків із пробілами (не рахуючи теги).

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 2 (два) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Залежно від кількості поданих оповідань Конкурси можуть проводитись в один або два тури.

Якщо оповідань багато (понад 40), для оцінювання вони поділяються на групи.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 63 Грають в турі 28 Не грають 35Всього авторів 47
МісцеНазва роботиАвторГолоси
Узвар діда Василя СокираГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 212 ) Голосів ( 25 )Група "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
Ключ від всіх дверей Пекур КатеринаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 207 ) Голосів ( 25 )Група "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
М'яз життя AeshnaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 203 ) Голосів ( 25 )Група "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
4На кістках ФантомГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 194 ) Голосів ( 25 )1 Тур: Так (8) Ні (2) Голосів (10)
5Помилка системи Gala GradivaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 188 ) Голосів ( 25 )Група "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
6КЛУБ ЛЮБИТЕЛІВ ДІЄТИЧНОГО ХАРЧУВАННЯ tinaswitГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 181 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (2) Голосів (10)
7Ротації ДоннаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 180 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
8Пиво для Папи HelgaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 178 ) Голосів ( 25 )Група "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
9Записки мого предка, вельможного пана Ринви, знайдені на горищі занедбаного родинного маєтку FreeLancelotГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 177 ) Голосів ( 25 )Група "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
10Під помідорки МавкаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 174 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
11Лялька ІндігоГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 163 ) Голосів ( 25 )Група "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
12Слив'янка, сер!Lyanka PartyizankaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 161 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
13Міжзоряний чумак Nata YurevaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 158 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
14Особистий Салат Його Королівської Величності MonokosmГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 148 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
15Ключ на старт Птиця СірінГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 145 ) Голосів ( 25 )Група "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
16НАЦІОНАЛЬНА ПЕРЛИНА Olga777Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 143 ) Голосів ( 25 )Група "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
17Багатство роду SovaLechuzaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 139 ) Голосів ( 25 )Група "Група 4"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
18Кулішевий куліш MilaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 136 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
19Нублади ЧикГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 133 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
20Короп AsperusГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 131 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (2) Голосів (10)
21Відьомські ласощіCoucouГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 130 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (10) Ні (0) Голосів (10)
22Пиріжок amoebaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 130 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
23Чарівна приправа SovaLechuzaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 123 ) Голосів ( 25 )Група "Група 4"1 Тур: Так (6) Ні (4) Голосів (10)
24Дарунок гурману amoebaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 123 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (8) Ні (2) Голосів (10)
25Можновладці й Міцелій Юлес СкелаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 113 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
26Не хлібом єдиним ЗакоханаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 112 ) Голосів ( 25 )Група "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (4) Голосів (10)
27Шинок пані Д. KatrinГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 112 ) Голосів ( 25 )Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (2) Голосів (10)
28(НЕ) смачна комедія AarvenГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 98 ) Голосів ( 25 )Група "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
Не беруть участь
Світ широкий KononenkoГрупа "Група 2"1 Тур: Так (1) Ні (9) Голосів (10)
Натуральний інгрідієнтІгнатенко ОлександрПорожньо :'(
АРЕНАЧикПорожньо :'(
Істина в вині Olya RybkaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (4) Голосів (10)
Будні голодних студентів у гуртожитку. Sasha SlepovronГрупа "Група 4"1 Тур: Так (3) Ні (7) Голосів (10)
Сало з темного бокуЗорян КостюкГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Ген гурмана Olya RybkaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
СПОГАДИ УПЕРЕДЖЕНОГО ГУРМАНАviolet1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
Вір, коли кажу, що люблю Professor B.Група "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Повний цикл “Протея” ЯскрГрупа "Група 5"1 Тур: Так (6) Ні (4) Голосів (10)
Борщик від Щурячого КороляІгнатенко ОлександрПорожньо :'(
"Земля воїнів. Переворот у кулінарії..."Tetiana HlinchukПорожньо :'(
Шедевр... Tetiana HlinchukГрупа "Група 5"1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
Панська баланда Раїса ОбшарськаГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Вовчі шніцелі Балацька ВіраГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (4) Голосів (10)
Революція АннаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Мурашник ЧикГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
ЯБЛУКО Lidija MischenkoГрупа "Група 2"1 Тур: Так (1) Ні (9) Голосів (10)
ЯК ЛІСУНКА СВІТ ВРЯТУВАЛА Olga777Група "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (7) Голосів (10)
Кохання пробуджує силу SemtГрупа "Група 4"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Омі та українські смаколики КатеринаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (6) Голосів (10)
Харчове підкріплення, або Програма «Просвіта» СокираГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Курсова робота на тему: «Українські страви і де їх шукати» AarvenГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Вештиця Арсен ЗвенигораГрупа "Група 5"1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
Сім смертних... Арсен ЗвенигораГрупа "Група 5"1 Тур: Так (3) Ні (7) Голосів (10)
Нічний автобус.Mirna1 Тур: Так (6) Ні (3) Голосів (9)
Особливості вирощування лікарських рослин СерпокрилецьГрупа "Група 4"1 Тур: Так (4) Ні (6) Голосів (10)
НЕЗНИЩЕННІ ЗлийГрупа "Група 1"1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
Кришталевий борщGrugir1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
ПРО КОРМ ДЛЯ СОБАК БІЛИХ ПОРІД НеяГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (6) Голосів (10)
Найкращий гендель усіх часів і народів ТетянаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Еліксир кохання МурмурандоГрупа "Група 4"1 Тур: Так (3) Ні (7) Голосів (10)
Магніт Христя ХмизГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (6) Голосів (10)
Смачного! Олександр БондарчукГрупа "Група 5"1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
На крилах кохання МурмурандоГрупа "Група 4"1 Тур: Так (3) Ні (7) Голосів (10)

Корчма “Чумацький шлях” – Фантастичні страви і місця їх приготування: 73 коментаря

 • Котики! Якщо хтось схоче видалити текст оповідання з сайту – пишіть мені. зроблю. Лише розберуся, що я роблю не так, і чому замість видалити текст, я видаляю оповідання з турнірної таблички (так трапилося з “На кістках”). Поверну кістки, тоді вже робитиму з іншими таке

  3
 • Пекур Катерина :

  Отже, редколегія запросила до публікації у збірці* такі оповідання (список в довільному порядку):
  ____

  М’яз життя
  Узвар діда Василя
  Ключ від всіх дверей
  Ротації
  Вовчі шніцелі
  Пиво для Папи
  Лялька
  Помилка системи
  На кістках
  Можновладці і Міцелій
  Клуб любителів дієтичного харчування
  Під помідорки
  Записки мого предка, вельможного пана Ринви, знайдені на горищі занедбаного родинного маєтку
  Ключ на старт
  Міжзоряний чумак
  ____
  У цьому конкурсі дуже багато сильних творів! Тож обрати публікантів було тією ще задачею! Ми з технічних причин не в змозі робити збірки аж надто товстими, а тут виходив тлустенький томик! Щоб не примушувати авторів скорочувати свої оповідання, ще по 2 творам прийняте рішення:

  Оповідання «Харчове підкріплення, або Програма «Просвіта» відкладене у редакційний портфель. Воно буде опубліковане в одній з наступних збірок на мілітарну тематику (так, це можна вважати віддаленим анонсом одного з наступних конкурсів))

  Оповідання «Повний цикл «Протея» теж відкладається у редакційний портфель. Воно буде опубліковане в одній з наступних збірок на екологічну тематику (так, це теж можна вважати віддаленим анонсом!)
  ____

  До уваги авторів і публікантів!
  На доопрацювання вибраних до друку творів відводиться 2 (два) календарні тижні. Оповідання, не надіслані вчасно без поважних причин, розглядатися не будуть.
  Твори надсилати на мейл: litavytsia @ gmail.com

  Вимоги до оформлення:
  • без жодних колонтитулів чи інших прибамбасів,
  • в діалогах – коротке тире (не дефіс і не довге). Діалоги через тире, а НЕ маркований список!!!
  • коротке тире (не дефіс і не довге) там, де воно має бути за правилами.
  • лапки – ті, що відкриваються і закриваються («…», а не прямі).

  Прохання оперативно співпрацювати з редактором, від цього залежить ступінь готовності майбутньої збірки.
  Бажаємо всім удачі й натхнення (і гарного апетиту)!

  ________
  *нагадую, що редколегія запрошує до друку трьох учасників-переможців (які нам наразі вже відомі) + окремий список, за який голосує в таємному чатику ДО розкриття авторства. За себе голосувати гостро не прийнято, потім же всі побачать, буде незручно. Це таке ж голосування, як і на конкурсі, але ще одне.
  Цього разу список був викладений 21 листопада:
  https://www.facebook.com/groups/litavytsia/posts/924729121798200/
  Сьогодні виявилося, що всі переможці вже є в цьому списку.

  Редактор чекатиме на тексти – і ми з задоволенням готуватимемо нову книжку!
  А ви поки що можете передзамовляти попередні – на Книжковій полиці ЛІТавиці! 🙂
  (там є котики!)

  3
 • Чик :

  Буде ще список творів, котрі увійдуть до паперової збірки?

  0
 • Пекур Катерина :

  Дякую усім учасникам і учасницям за чудовий конкурс! Ви всі круті і класні!
  Вітаю колег-переможців, і не переможців теж вітаю, бо вболівала за багато кого з нижніх щаблів списку!
  Зустрінемося у збірках і на нових конкурсах!

  4
 • Вітаю переможців і всіх учасників!

  3
 • Пекур Катерина :

  Шановні учасники і учасниці конкурсу, вболівальники і вболівальниці!
  Невеличке оголошення. Як ви пам’ятаєте, через людський фактор (надмірну заклопотаність нашої Требраруни) ми помилилися з лічильником, який відраховує час до дедлайну.
  Виявилося, що один з учасників якраз розрахував час голосування по лічильнику. Цей учасник читає і квапиться, але чисто фізично не встигне поставити всі оцінки сьогодні.
  Позаяк ми всі хочемо, щоб наші оповідання чесно оцінили, то треба й дати час на читання.
  Оскільки ця ситуація – провина оргів, ми погодилися чекати, допоки даний учасник не доголосує. Це станеться орієнтовно протягом завтрашнього дня.
  Ще один учасник – закінчує голосування.
  Тож, як би нам не хотілося побачити список переможців (мені дуже муляє, зізнаюся)), давайте ще тріішечки почекаємо.
  Обіцяємо, що така ситуація не повториться.

  4
 • Панове, я тут трошки промахнулася, коли виставляла таймер, і тицнула в дату завершення фінального туру – 23 листопада замість обіцяного 22-го. Тобто, в правилах зараз стоїть завершення 22-го, а таймер фактично показує +1 день до того – 23-тє число.
  Тому в мене питання до трьох авторів, які ще недоголосували (можете мені в особисті відповісти): я можу поправити таймер, чи ви розрахували свій час з точністю до останньої хвилини, і для вас таке виправлення буде неприєним сюрпризом?
  Сорі… щось в мене на цьому конкурсі дуже погано з датами…

  2
 • Monokosm :

  Щось я не розумію, чи зараховано моє голосування, чи ні? У розділі “Голосування” проти кожного оповідання, крім свого, обрано зірочки відповідно кількості балів. Натиснуто “Проголосувати”. З`явились цифри у дужках проти кожного оповідання. Але поряд знову віконце “Проголосувати”. Це можливість змінити бали, чи голосування не зараховане? Бо вже дві доби загальна кількість учасників на сайті, що проголосували – 18. Так було і до мого голосування. 🙁

  0
  • Helga :

   Оновіть сторінку, будь ласка. Можливо, оцінки якогось номіналу у Вас немає або якийсь голос не зараховано. Але це покаже лише після оновлення сторінки.
   А переголосувати – так, можна.

   2
  • Monokosm,
   До кінця терміну голосування ви маєте можливість змінити оцінку

   3
  • SovaLechuza :

   Уже 19. Можливо, саме Ваше голосування зарахувало нарешті?

   0
  • Mr.Andreius :

   @Monokosm З того що видно зараз
   ви повністтю проголосували за всі роботи ( окрім власних )
   та повністтю використали весь діапазон балів ( від 1 до 10 )
   тож ваші оцінки Зараховано.

   До кінця голосування ви можете змінити оцінку яку поставили роботі.
   Але тре слідкувати за тим, щоб був використан увесь діапазон оцінок та щоб вони були виставлені всім роботам у списку для голосування ( звісно якщо ви можете голосувати за роботу в списку ).
   Допускається декільком роботам поставити однакову оцінку.
   Не допускається не поставити оцінку 4 ( наприклад ) жодній роботі.

   2
 • Зорян Костюк :

  Ну ось я теж вилетів з відбору зі свистом. Я автор “Сало з Темного боку” (це оповідання писалося ще на Зоряну Фортецю “Темний Бік”, але вирішив його притримати на користь двох інших). Друге у співавторстві “Істина в вині”. В кого є бажання написати своє “фе”, чому вони такі погані, і чому поставили свої мінуси – ласкаво просимо виплеснути сюди весь свій негатив. Позитив теж, якщо він в когось є

  0
  • Так, а про співавторство, будь ласка, докладніше. Про такі речі попереджати треба адміністрацію.
   На майбутнє, щоби не було плутанини, розцінюватимемо Вас із дружиною як повноцінних співавторів, які грають з одного акаунту на загальних умовах (тобто, стільки оповідань, скільки ліміт на одного автора/співавтора. Якщо на конкурсі ліміт 2 попвідання, то від вас прийматиметься 2 на двох)

   7
  • SovaLechuza :

   Шкода, що засвітилися( можливо, Ваші тексти були б відібраними. Мені Сало з темного боку сподобалося, попри зауваження про наукові неточності. Й Істина у вині теж розважила. Але я не голосувала у тій групі, тому нічого, окрім уже написаного, сказати не можу. Дякую за оповідання!

   0
  • Пекур Катерина :

   Мда, Костянтине, а ви ж неодноразово (й не тільки на Літавиці!) божилися, що граєте окремо від дружини – і навіть не показуєте одне одному свої оповідання! І так подавали більше творів, ніж можна по лімітам. А тепер це виглядає, як грубе порушення вашого слова і правил. Гадаю, так, надалі від вас з вашою дружиною – тільки 2 оповідання на двох. Що, звісно, виглядає, як обмеження прав вашої дружини, але що робити 🙁 Правила є правила.

   4
   • Зорян Костюк :

    Так ми же грали окремо. я же нічого не порушив. цитую правило “Від кожного автора приймаються максимум два твори, рахуючи співавторські”. В нас з дружиною було по одному оповіданню, + ОДНЕ спільне. Треба було попередити, що у нас одне спільне. Буду знати, що треба попереджати.
    в мене є можливість заходити та надсилати від мами. якщо я надсилатиму з іншого ай-пі, це змінить ваше ставлення? формально це різні ай-пі. ви самі бачили що ми завжди голосуємо окремо та по різному.

    0
    • яка різниця, хто з якого айпі заходить?
     Коли Ви граєте як два окремих автори – питань немає. Ми розводимо Вас по групах так, щоби не було голосування один за одного, то і все.
     Але, коли втручається співавтосртво, ситуація геть інша.
     дивіться. у Вашому випадку вийшло так, що Ваша дружина, від імені якої Ви подали співавторське оповідання, голосувала й від свого імені, й від вашого, як співавтора. Тобто, вона фактично віддала Ваш голос (добре, піголоса) за ті оповідання, які Ви навіть не читали. А якби Ви пройшли у фінал і зі своїм власним оповіданням, і зі співавторським, то отримали би змогу голосувати за співавторське – бо адміністрація не знала по те, що воно співавторське і трактувала його як оповідання Вашої дружини. Якби ви попередили про співавторське заздалегідь, усих цих проблем і двозначностей ситуації можна було би легко уникнути.
     Тому, задля того, щоби у майбутньому уникати подібних колізій, конкретно у Вашому випадку ми вирішили відтепер і надалі трактувати Вас із дружиною як один співавторський проєкт.

     Для інших учасників, які бажають брати участь в конкурсах і як окремі автори, і як співавтори, нічого не змінюється: вони просто мають попереджати про це адміністрацію в особистих повідомленнях при подачі творів на конкурс.

     4
 • Пекур Катерина :

  І ще важливе оголошення! Автори творів, які не вийшли у фінал! Прохання не палитися раніше строку, бо дехто з вас ще може бути запрошений до друку за результатами редакційного голосування. Воно теж анонімне (редколегія голосує лише за тексти, ми не знаємо авторів) і триватиме до закінчення конкурсу.

  4
  • Зорян Костюк :

   уже спалився. я все одно туди не потраплю. дозвольте піти

   0
   • Пекур Катерина :

    Ну проблема не в тому, що спалилися, а в тому, що зізналися у порушенні слова і підважили свою дружину (вона й справді могла би писати і подаватися сама, але хто ж тепер повірить). Це дуже прикро.

    1
    • Усе дуже просто: коли грають дві близько знайомі людини, яким важко втриматися від розкриття авторства олин одному, ми їх розносимо максимально ро різних групах, щоби не було спокуси. А коли грають два співавтори, то ситуація по 1 власному від кожного +1 співавторське оповідання є прийнятною, але в цьому разу співавтори йдуть в одну групу усіма оповіданнями і мають 1 голос на двох. У вашому випадку на цьому конкурсі мало статися так, якби ви попередили адміністрацію.

     4
 • 1 2

Залишити відповідь