5 Вересня, 2021

Корчма “Чумацький шлях” – Фантастичні страви і місця їх приготування

Від Trebraruna

Українці – чи вони зроду не виїздили зі свого містечка, чи мандрують, чи захоплюють далекі світи – люблять виростити і запасти їжу, а тоді смачно попоїсти і поговорити про якусь фантастику! Тож давайте цим і займемося (смачно жуючи)!

ЛІТавиця оголошує новий конкурс фантастичних оповідань. Жодних обмежень за піджанром фантастики: від фентезі до горору та містики, від наукової фантастики до альтісторії – головне, щоб це було смачно!

Багато хто думає, що їжа – наша неоголошена національна ідея (звісно, на те є багато причин)! Ми любимо і цінуємо життя, вміємо зробити місце, де живемо, затишним і смачним (хоча часто й не дуже впорядкованим). Перед лицем труднощів, воєн, холодів і випробувань у нас завжди є льох з закатками — і хай стережеться той, хто його сплюндрував!

Тож давайте напишемо про наші, українські, страви – фантастичні і справжні — і місця, де їх можна знайти! Старовинні рецепти, магічні зілля, нові погляди на звичні речі, минуле, сучасне чи майбутнє – обирати вам! Головне – щоб у центрі історії була їжа!

Або поговоримо за шинквасом фантастичної корчми на узбіччі Великого шляху? Еге ж, смачно поїмо і поговоримо – про все, що ми бачили у мандрах! Де пролягає ваш Чумацький шлях – у глибокому космосі чи через неозорий український степ – вам видніше. Чи, може, той шлях пірнув у поліські болота або ліси? Чи його поглинуло сучасне промислове місто? Чи він заблукав на Слобожанщині або в Карпатах? Чи він давно вже не на Землі, прямує між зорями і туманностями?

Але точно одне – допоки тим шляхом ходитимуть українці, там неодмінно виросте корчма з фантастичними стравами – і загадковими історіями, які розповідають за столом.

 

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом від 10 до 40 тисяч знаків із пробілами.

На конкурс приймаються оповідання, які раніше не публікувалися та/або не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами. Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений з мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком, і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

Обов’язкова відповідність темі і наявність фантастичного припущення!

 

Прийом творів розпочнеться о 00:01 25 жовтня 2021 року.

Закінчення прийому оповідань – о 20:00 8 листопада 2021 року.

Перший тур голосування з ранку 9 листопада до 20:00 15 листопада.

Другий тур з 00:01 16 листопада до 20:00 22 листопада.

Оголошення результатів – 23 листопада 2021 року.

 

За результатами конкурсу буде видана паперова збірка.

 

Автор/ка твору, який/яка посяде перше місце, отримає у подарунок книжку Стефанії Демчук “Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя” від Видавництво Їжак!


До речі, на цю книжку якраз відкрите передзамовлення! (гайда замовляти!) Переможцю ж вона дістанеться ще тепленькою, прямо з печі, тобто з друку! А у “Їжаків” і проекту їzhakultura ще багато цікавих книжок про пожертоньки! Завітайте на їхній сайт, там купа матеріалів про гастрономічну культуру в Україні і не тільки.

 

В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного автора приймаються максимум два твори, рахуючи співавторські.

По завершенні конкурса результати голосування, включаючи імена/ніки та оцінки, виставлені учасниками, будуть оприлюднені (галочка “Приховати мої оцінки в голосуванні”, виставлена в особистому кабінеті, на цьому конкурсі не діятиме).

 

Натхнення, успіхів і смачного!

 

Наші переможці:

1. Узвар діда Василя – Авторка Сокира (Вікторія Штепура)

2. Ключ від всіх дверей – Авторка Катерина Пекур

3. М’яз життя – Авторка Aesha (Галина Синєока)

Вони, а також такі твори, вдібрані голосуванням редколегії, потраплять до нашої наступної збірки з серії “Антологія сучасної української фантастики”:

Ротації
Вовчі шніцелі
Пиво для Папи
Лялька
Помилка системи
На кістках
Можновладці і Міцелій
Клуб любителів дієтичного харчування
Під помідорки
Записки мого предка, вельможного пана Ринви, знайдені на горищі занедбаного родинного маєтку
Ключ на старт
Міжзоряний чумак

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсах оповідань Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 10.000 до 40.000 знаків із пробілами (не рахуючи теги).

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 2 (два) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Залежно від кількості поданих оповідань Конкурси можуть проводитись в один або два тури.

Якщо оповідань багато (понад 40), для оцінювання вони поділяються на групи.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 63 Грають в турі 28 Не грають 35Всього авторів 47
МісцеНазва роботиАвторГолоси
Узвар діда Василя СокираГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 212 ) Голосів ( 25 )Група "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
Ключ від всіх дверей Пекур КатеринаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 207 ) Голосів ( 25 )Група "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
М'яз життя AeshnaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 203 ) Голосів ( 25 )Група "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
4На кістках ФантомГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 194 ) Голосів ( 25 )1 Тур: Так (8) Ні (2) Голосів (10)
5Помилка системи Gala GradivaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 188 ) Голосів ( 25 )Група "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
6КЛУБ ЛЮБИТЕЛІВ ДІЄТИЧНОГО ХАРЧУВАННЯ tinaswitГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 181 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (2) Голосів (10)
7Ротації ДоннаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 180 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
8Пиво для Папи HelgaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 178 ) Голосів ( 25 )Група "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
9Записки мого предка, вельможного пана Ринви, знайдені на горищі занедбаного родинного маєтку FreeLancelotГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 177 ) Голосів ( 25 )Група "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
10Під помідорки МавкаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 174 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
11Лялька ІндігоГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 163 ) Голосів ( 25 )Група "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
12Слив'янка, сер!Lyanka PartyizankaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 161 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
13Міжзоряний чумак Nata YurevaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 158 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
14Особистий Салат Його Королівської Величності MonokosmГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 148 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
15Ключ на старт Птиця СірінГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 145 ) Голосів ( 25 )Група "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
16НАЦІОНАЛЬНА ПЕРЛИНА Olga777Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 143 ) Голосів ( 25 )Група "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
17Багатство роду SovaLechuzaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 139 ) Голосів ( 25 )Група "Група 4"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
18Кулішевий куліш MilaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 136 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
19Нублади ЧикГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 133 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
20Короп AsperusГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 131 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (2) Голосів (10)
21Відьомські ласощіCoucouГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 130 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (10) Ні (0) Голосів (10)
22Пиріжок amoebaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 130 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
23Чарівна приправа SovaLechuzaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 123 ) Голосів ( 25 )Група "Група 4"1 Тур: Так (6) Ні (4) Голосів (10)
24Дарунок гурману amoebaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 123 ) Голосів ( 25 )Група "Група 5"1 Тур: Так (8) Ні (2) Голосів (10)
25Можновладці й Міцелій Юлес СкелаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 113 ) Голосів ( 25 )Група "Група 3"1 Тур: Так (9) Ні (1) Голосів (10)
26Не хлібом єдиним ЗакоханаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 112 ) Голосів ( 25 )Група "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (4) Голосів (10)
27Шинок пані Д. KatrinГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 112 ) Голосів ( 25 )Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (2) Голосів (10)
28(НЕ) смачна комедія AarvenГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 98 ) Голосів ( 25 )Група "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (3) Голосів (10)
Не беруть участь
Світ широкий KononenkoГрупа "Група 2"1 Тур: Так (1) Ні (9) Голосів (10)
Натуральний інгрідієнтІгнатенко ОлександрПорожньо :'(
АРЕНАЧикПорожньо :'(
Істина в вині Olya RybkaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (4) Голосів (10)
Будні голодних студентів у гуртожитку. Sasha SlepovronГрупа "Група 4"1 Тур: Так (3) Ні (7) Голосів (10)
Сало з темного бокуЗорян КостюкГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Ген гурмана Olya RybkaГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
СПОГАДИ УПЕРЕДЖЕНОГО ГУРМАНАviolet1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
Вір, коли кажу, що люблю Professor B.Група "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Повний цикл “Протея” ЯскрГрупа "Група 5"1 Тур: Так (6) Ні (4) Голосів (10)
Борщик від Щурячого КороляІгнатенко ОлександрПорожньо :'(
"Земля воїнів. Переворот у кулінарії..."Tetiana HlinchukПорожньо :'(
Шедевр... Tetiana HlinchukГрупа "Група 5"1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
Панська баланда Раїса ОбшарськаГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Вовчі шніцелі Балацька ВіраГрупа "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (4) Голосів (10)
Революція АннаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Мурашник ЧикГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
ЯБЛУКО Lidija MischenkoГрупа "Група 2"1 Тур: Так (1) Ні (9) Голосів (10)
ЯК ЛІСУНКА СВІТ ВРЯТУВАЛА Olga777Група "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (7) Голосів (10)
Кохання пробуджує силу SemtГрупа "Група 4"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Омі та українські смаколики КатеринаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (6) Голосів (10)
Харчове підкріплення, або Програма «Просвіта» СокираГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Курсова робота на тему: «Українські страви і де їх шукати» AarvenГрупа "Група 1"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Вештиця Арсен ЗвенигораГрупа "Група 5"1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
Сім смертних... Арсен ЗвенигораГрупа "Група 5"1 Тур: Так (3) Ні (7) Голосів (10)
Нічний автобус.Mirna1 Тур: Так (6) Ні (3) Голосів (9)
Особливості вирощування лікарських рослин СерпокрилецьГрупа "Група 4"1 Тур: Так (4) Ні (6) Голосів (10)
НЕЗНИЩЕННІ ЗлийГрупа "Група 1"1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
Кришталевий борщGrugir1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
ПРО КОРМ ДЛЯ СОБАК БІЛИХ ПОРІД НеяГрупа "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (6) Голосів (10)
Найкращий гендель усіх часів і народів Морська зірочкаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (5) Ні (5) Голосів (10)
Еліксир кохання МурмурандоГрупа "Група 4"1 Тур: Так (3) Ні (7) Голосів (10)
Магніт Христя ХмизГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (6) Голосів (10)
Смачного! Олександр БондарчукГрупа "Група 5"1 Тур: Так (2) Ні (8) Голосів (10)
На крилах кохання МурмурандоГрупа "Група 4"1 Тур: Так (3) Ні (7) Голосів (10)