29 Серпня, 2022

СПРАВА ПАХНЕ ЖОВТНЕМ: фантастичний детектив

Від ЛІТавиця

Ночі довшають, лиють зливи, подовжуються тіні. Фантастичні таємниці та злочинці виходять на полювання!

Тож комусь кмітливому доведеться нанести удар у відповідь і вивести їх на чисту воду. Без розслідування не обійтися!

Хоча в тужливому жовтні та темному листопаді (байдуже, чи сталися вони на Землі, чи деінде) можливо всяке. Невідомо, хто переможе – все залежатиме від нас!

 

ЛІТавиця оголошує конкурс фантастичного детективного оповідання!

 

На конкурс приймаються оригінальні прозові твори українською мовою, які раніше не публікувалися і не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами.

Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений із мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком, і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

 

Жодних обмежень за піджанром фантастики.

Бажана історія на українському матеріалі (із використанням нашої історії, міфів, обставин), або така, що відбувається на території України (в одному з реальних наших міст, приміром), або така, де діють наші нащадки.

Суворо обов’язкова відповідність темі (сюжет має містити злочин чи щось, що виглядає, як злочин – і розслідування цього) і наявність фантастичного припущення!

 

Родзинкою і одночасно головною проблемою поєднання фантастики з детективом є те, що в них різні завдання. Для фантастики необхідна наявність фантастичного припущення, яке грає сюжетостворюючу роль. А для детективів – розкриття таємниці. Фантастичне припущення легко може обійтися без таємниці, а таємниця – без фантприпущення. Тому детектив зазвичай переважує, а фантастика перетворюється на антураж, екзотичне місце подій. Цього варто уникати. Поєднання двох начал має бути гармонійним і взаємовигідним. У цьому полягає головна мета нашого конкурсу – досягти жанрової рівноваги.

 

Обсяг конкурсних оповідань 20-60 тисяч знаків із пробілами.

Твори, які не відповідають даним вимогам, будуть відхилені.

 

Прийом почнеться 17 жовтня о 00:00 (початок доби). Закінчення прийому в неділю 6 листопада о 20:00.

1 тур триватиме від  понеділка 7 листопада до 20:00  19 листопада 2022 року (субота).

2 тур розпочнеться від ранку неділі 20 листопада 2022 року.

Закінчення конкурсу в неділю 4 грудня 2022 року о 20:00.

Оголошення результатів вдень в понеділок 5 грудня 2022 року.

 

За результатами конкурсу будуть видані електронна і паперова збірки.


У конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного автора приймаються максимум 2 твори, рахуючи співавторські.

 

Натхнення і успіхів!

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсах оповідань Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 20.000 до 60.000 знаків із пробілами (не рахуючи теги).

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 2 (два) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Залежно від кількості поданих оповідань Конкурси можуть проводитись в один або два тури.

Якщо оповідань багато (понад 40), для оцінювання вони поділяються на групи.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 41 Грають в турі 18 Не грають 23Всього авторів 33
МісцеНазва роботиАвторГолоси
Покер у раю або Хто вбив сакуру? Юлес СкелаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 115 ) Голосів ( 14 )Група "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (1) Голосів (8)
Відьом не буває! Балацька ВіраГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 112 ) Голосів ( 14 )Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (0) Голосів (8)
Погляд Сокола HelgaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 106 ) Голосів ( 14 )Група "Група 4"1 Тур: Так (9) Ні (0) Голосів (9)
4Спадок HelgaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 104 ) Голосів ( 14 )Група "Група 4"1 Тур: Так (8) Ні (1) Голосів (9)
5Катруся Gala GradivaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 101 ) Голосів ( 14 )Група "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (1) Голосів (8)
6Безпрограшна рулетка Olexandr M.Група "Фінал"2 Тур: Сума ( 95 ) Голосів ( 14 )Група "Група 3"1 Тур: Так (7) Ні (1) Голосів (8)
7Справа, в якій чорт ногу зломив Марія ВеликановаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 94 ) Голосів ( 14 )Група "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (2) Голосів (8)
8Голуб Поштовий ІндігоГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 93 ) Голосів ( 14 )Група "Група 4"1 Тур: Так (8) Ні (1) Голосів (9)
9Стефі ElenГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 85 ) Голосів ( 14 )Група "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (1) Голосів (8)
10Крихти ElenГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 85 ) Голосів ( 14 )Група "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (2) Голосів (8)
11Ті смердючі ходючки TUTUCHUHALOГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 83 ) Голосів ( 14 )Група "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (1) Голосів (8)
12Біс із тобою МавкаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 77 ) Голосів ( 14 )Група "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (2) Голосів (8)
13СТОРОЖА ПІВНОЧІ НеяГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 76 ) Голосів ( 14 )Група "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (2) Голосів (8)
14Добро не на добре СокираГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 75 ) Голосів ( 14 )Група "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (4) Голосів (8)
15Курс акторської майстерності СокираГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 70 ) Голосів ( 14 )Група "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (4) Голосів (8)
16Птах, що вилітає з полум'я СергійГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 65 ) Голосів ( 14 )Група "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (2) Голосів (8)
17Нявка Кужель ОлександрГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 59 ) Голосів ( 14 )Група "Група 4"1 Тур: Так (7) Ні (2) Голосів (9)
18Вбивця-дворецький amoebaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 47 ) Голосів ( 14 )Група "Група 1"1 Тур: Так (4) Ні (4) Голосів (8)
Не беруть участь
Касета ЧикГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (6) Голосів (8)
РОМАШКА ЧикГрупа "Група 3"1 Тур: Так (3) Ні (5) Голосів (8)
Кінець епохи Павло ШуряГрупа "Група 2"1 Тур: Так (4) Ні (4) Голосів (8)
Кіт як доказ tinaswitГрупа "Група 4"1 Тур: Так (6) Ні (3) Голосів (9)
Нишпорка Левон та рахва з трьома буревіями Валерія МалаховаГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (4) Голосів (8)
Зло в мережі dreamerавторГрупа "Група 4"1 Тур: Так (2) Ні (7) Голосів (9)
Зайвий ген Igor DarovskyiГрупа "Група 1"1 Тур: Так (2) Ні (6) Голосів (8)
Таємниця бібліотечної пожежі TUTUCHUHALOГрупа "Група 1"1 Тур: Так (3) Ні (5) Голосів (8)
Камінь з неба. ЗакоханаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (0) Ні (8) Голосів (8)
Клуб журналістів МавкаГрупа "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (3) Голосів (8)
Таємниця тростянецького озера EuropaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (1) Ні (7) Голосів (8)
СМЕРТЬ НЕВДАХИ ЗлийГрупа "Група 3"1 Тур: Так (3) Ні (5) Голосів (8)
Між межеюЄваГрупа "Група 1"1 Тур: Так (2) Ні (6) Голосів (8)
Пісня скла і темних ляльководів МикитаГрупа "Група 2"1 Тур: Так (4) Ні (4) Голосів (8)
Туристи ЗмійГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (4) Голосів (8)
Чужий у лісі ПташкаГрупа "Група 4"1 Тур: Так (4) Ні (5) Голосів (9)
СТОРОЖА ПІВНОЧІНеяПорожньо :'(
Тарріянин ІндігоГрупа "Група 4"1 Тур: Так (5) Ні (4) Голосів (9)
Молодняк AlissaГрупа "Група 4"1 Тур: Так (5) Ні (4) Голосів (9)
Вільхова крипта ЯскрГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (3) Голосів (8)
Вовчі ягоди Омелян СіркоГрупа "Група 4"1 Тур: Так (5) Ні (4) Голосів (9)
Одіссей не підкорить Ітаку Olya RybkaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (2) Ні (6) Голосів (8)
Агенція з паранормальних явищ KarynaГрупа "Група 2"1 Тур: Так (3) Ні (5) Голосів (8)