30 Січня, 2024

РІЗНІ РАЗОМ – конкурс фантастичних оповідань на тему інклюзії

Від ЛІТавиця

Інклюзія – це можливість для людей, що “не такі, як усі”, бути включеними у життя суспільства.

Майже завжди існує велике суспільство – і відносно мала група, що співіснує з ним (або всередині нього!), але не може скористатися всіма його можливостями. Таких інакших – багато, і їхній список не обмежується людьми із хворобами чи травмами (хоча вони й складають вагому його частку). Якою є їхня взаємодія з “усіма”? Чи щасливі вони? Чи можуть вільно обирати свій шлях – і реалізувати той вибір? Мати рівні з усіма права – і змогу їх втілити? Чи захищені вони так само, як більшість? Через такі питання суспільство може розколотися, чи поглинути групи “інакших”, чи ігнорувати їх, чи навіть, на жаль, знищувати. Або ж може поступово перебудуватися саме.

Облаштовувати світ так, щоб у ньому було зручно усім. Навчатися назв, слів та поведінки, що не принижують чужої гідності. Винаходити технології, які включать в активне життя всіх людей з усіма потребами. А головне, змінити своє ставлення до них. Бачити поруч не хворобу чи окрему рису, яка комусь може не подобатися – а людину. Відповідальність за це лежить на кожному суспільстві.

Іноді це здається фантастикою. Бо надто багато проблем існують разом із людством від самого початку його існування. Лишаються сліпою плямою для всіх, крім людей з тією чи іншою інакшістю.

Здається, час поговорити про це. Можливо, з позиції чисто наукової (хоча й фантастичної!), можливо – засобами фентезі, які дозволять екологічно обміркувати тригерні речі. Бо писати, приміром, про синіх восьминогів, які виключають з-поміж себе лілових – це теж про інклюзію. Зрештою, всі ми пишемо про людей і для людей, який би чудернацький вигляд не мали наші герої.

 

ЛІТавиця оголошує конкурс фантастичних оповідань на тему інклюзії! Якщо вас хвилюють проблеми інакшості і включення інакших людей в соціум – розкажіть про це фантастичну історію. 

Як інклюзивні смарт-технології чи медичні техніки змінять суспільство у майбутньому? Як його трансформує включеність у життя геть усіх людей (а, може, й не лише людей?). Які проблеми із цим можливі у світі, знайомому нам, чи магічному, чи вигаданому, чи футуристичному? Які складні ситуації доводиться переживати тим, хто відрізняється, хто не може бігти разом з усіма? Як різним жити разом? Як ведеться іншим у суспільствах, де це досі неможливо? Як це змінити? Рушаймо облаштовувати реальні та фантастичні світи – і робити їх доступними для кожного!

 

Жодних обмежень за піджанром фантастики: від фентезі до горору та містики, від наукової фантастики до крипто- чи альтісторії – головне, щоб у ваших історіях тема інклюзії (чи її браку) була головним рушієм сюжету!

 

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом від 10 до 40 тисяч знаків із пробілами.

На конкурс приймаються оповідання, які раніше не публікувалися та/або не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами. Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений з мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

Обов’язкова відповідність темі і наявність фантастичного припущення!

 

Прийом творів розпочнеться о 00:01 4 березня (понеділок) 2024 року.

Закінчення прийому оповідань – о 20:00 10 березня (неділя) 2024 року.

Перший тур голосування з ранку 11 березня (понеділок) до 20:00 17 березня (неділя) 2024 року

Другий тур з 00:01 18 березня (понеділок) до 20:00 24 березня (неділя) 2024 року

Оголошення результатів – 25 березня (понеділок) 2024 року.

 

За результатами конкурсу буде видана паперова збірка.

 

Від кожного автора приймаються максимум два твори, рахуючи співавторські.

Натхнення, успіхів – і хай кожен отримає всю повноту можливостей!

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсах оповідань Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 10.000 до 40.000 знаків із пробілами (не рахуючи теги).

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Літавиця друкує твори під псевдо. Але редколегія має знати справжнє ім’я автора твору. Це є умовою публікації.

1.8.  Ми залишаємо за собою право не друкувати в разі, якщо в автора й редакторів виникнуть нездоланні розбіжності з будь-яких питань

1.9. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.10. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 2 (два) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.11. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Залежно від кількості поданих оповідань Конкурси можуть проводитись в один або два тури.

Якщо оповідань багато (понад 40), для оцінювання вони поділяються на групи.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

8.4. Технічні можливості сайту дозволяють учасникам змінювати користувацьке ім’я. Але заборонено робити це після закриття прийому творів на поточний конкурс і до закінчення голосування у фіналі. Це пов’язане з необхідністю коректного розподілу учасників по групах у всіх турах і роботою техпідтримки. Порушники цього правила будуть відсторонені від конкурсу. Якщо учасник ввів помилкове або невдале користувацьке ім’я, яке він чи вона хоче змінити, а конкурс вже розпочався, йому чи їй треба звернутися до техпідтримки.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Забороняється оголошувати конкретні оцінки творів у коментарях (тобто “так” чи “ні” у першому турі і конкретну цифру оцінки у фінальному турі). Це необхідно для виключення впливу на думку решти учасників.

9.6. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.7. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 45 Грають в турі 21 Не грають 24Всього авторів 36
МісцеНазва роботиАвторГолоси
Одне на двох Gala GradivaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 148 ) Голосів ( 18 )Група "Група 3"1 Тур: Так (12) Ні (0) Голосів (12)
Пілігрим MilaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 147 ) Голосів ( 18 )Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
Сміттяр Юлія Шум'ятаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 137 ) Голосів ( 18 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
4Сила тяжіння Род ВеличГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 135 ) Голосів ( 18 )Група "Група 3"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
5Вілліблюз IsimsizГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 129 ) Голосів ( 18 )Група "Група 1"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
6Шовкові крила Діана МіценкоГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 124 ) Голосів ( 18 )Група "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
7Особистість HelgaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 122 ) Голосів ( 18 )Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
8Не втручайся forlornГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 117 ) Голосів ( 18 )Група "Група 1"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
9Баба Галя та її ШІ Балацька ВіраГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 114 ) Голосів ( 18 )Група "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
10...і від однієї іскри займеться багаття Ольга СолтисГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 112 ) Голосів ( 18 )Група "Група 3"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
11Одного разу в серпанку TenDaysГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 103 ) Голосів ( 18 )Група "Група 2"1 Тур: Так (9) Ні (3) Голосів (12)
12Фронтир DjachenkoSГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 103 ) Голосів ( 18 )Група "Група 2"1 Тур: Так (10) Ні (2) Голосів (12)
13Перший урок дружби HelgaГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 96 ) Голосів ( 18 )Група "Група 1"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
14НА МЕЖІ TOWГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 96 ) Голосів ( 18 )Група "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
15Обмежено придатний Христя ХмизГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 93 ) Голосів ( 18 )Група "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
16Клуб загублених шкарпеток Андрій ДацківіГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 92 ) Голосів ( 18 )Група "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
17Почвара ЗакоханаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 87 ) Голосів ( 18 )Група "Група 2"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
18«Аряна сидіха і плака, а поті – сміяха» DjachenkoSГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 86 ) Голосів ( 18 )Група "Група 2"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
19Лазурові КатеринаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 86 ) Голосів ( 18 )Група "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
20Бредбері Олексій ХмельницькийГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 76 ) Голосів ( 18 )Група "Група 3"1 Тур: Так (8) Ні (4) Голосів (12)
21Єва. Асія-Маат РаГрупа "Фінал"2 Тур: Сума ( 69 ) Голосів ( 18 )Група "Група 2"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Не беруть участь
Воїн ЙамГрупа "Група 3"1 Тур: Так (5) Ні (7) Голосів (12)
Вежа з піску Simon HadesГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Вірусні нащадкиЧикПорожньо :'(
Ключниця ТаліанаГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
Найщасливіша Valentyna_TurchynГрупа "Група 3"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
Туман толерантності ЛЮСЯ KOTГрупа "Група 3"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Гнати відсьогодні будемо ми Балацька ВіраГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Неуловимый РентиSvitlana BogomazПорожньо :'(
Неуловимий РентиSvitlana BogomazПорожньо :'(
Шрами Fishy FishГрупа "Група 2"1 Тур: Так (2) Ні (10) Голосів (12)
Бджола і срібні майже черевики Анна ЗаграваГрупа "Група 1"1 Тур: Так (1) Ні (11) Голосів (12)
РелігіомосЧикПорожньо :'(
Місто ЄвиElenПорожньо :'(
Сезон вітрів ElenГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
Світло життя Жюлі К.Група "Група 2"1 Тур: Так (5) Ні (7) Голосів (12)
Армагедон: Вараш-1986/2068 Solomon DorimeГрупа "Група 2"1 Тур: Так (0) Ні (12) Голосів (12)
Чиста кров Igor DarovskyiГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
Та, хто малює котиків SmithГрупа "Група 1"1 Тур: Так (7) Ні (5) Голосів (12)
Перероджена СонечкоГрупа "Група 1"1 Тур: Так (3) Ні (9) Голосів (12)
Ціна нормальності MurkingГрупа "Група 3"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Песиголовець Кужель ОлександрГрупа "Група 1"1 Тур: Так (6) Ні (6) Голосів (12)
Воля Вогню КоргіПоґґіГрупа "Група 2"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
“Вирок: позбавлення зайвого життя!” ЯскрГрупа "Група 2"1 Тур: Так (4) Ні (8) Голосів (12)
Трошки вниз.FigaroПорожньо :'(