1 Лютого, 2022

Обрій-2050: світ розумних технологій

Від ЛІТавиця

Фантастика ближнього прицілу: смарт-технології, розумні будинки, спілкування речей, усталена енергетика, екологічний орієнтир суспільства.

Увага! Ми вирішили розширити тему, додавши до переліку тем патріотичну фантастику.

Конкурс відбудеться за будь-якої кількості поданих творів, більшої за 1.

У разі потреби та прохань від учасників ми подовжимо термін прийому робіт!

Трохи більше по темі конкурса можна почитати в статті від Яскра – ініціатора цього конкурсу та представника його шановного спонсора (Так! У нашій криївці є люди, які не тільки розмовляють в своїх творах про технології майбутнього, а й власними руками творять їх!).

Що чекає на нас у майбутньому?

Забрудення повітря й води! Зміни клімату! Енергетична криза! Ці послання атакують нас не лише у творчості, а й у новинах щодня. Ба більше – деякі з них уже в повний зріст загрожують нам, а дехто вже від них і постраждав. Мабуть, далі буде ще “веселіше”, якщо людство не замислиться над своїм шляхом та не зміниться. 

Чи може технологічний розвиток зарадити цьому?

Наступною хвилею прогресу називають Четверту промислову революцію, в якій програми та машини навчаться думати самі. Перші практичні розробки в цьому напрямі вже співіснують з людьми та мають назву “смарт” (або розумних, або кмітливих) технологій. Досі точаться суперечки: які планетарні проблеми вони вирішують чи поглиблють? Чи може така техніка бути в кожному домі, чи це забавка для обраних? Чи повстане реальний аналог Скайнет проти людства? Чи є вам про що поговорити із власною праскою?

Інженери та науковці звертаються до літературної спільноти з питанням: яке ваше бачення майбутнього, що вже настає? Які програмні розробки чи приладдя визначить його? Які історії пов’яжуть людей та технології в наступні три десятиліття?

Пишіть несподівано! Пишіть дивовижно! Головне – пишіть! 

 

ЛІТавиця разом із інноваційним стартапом “Atmosphere Enterprise” оголошує про новий конкурс фантастичних оповідань, присвячений смарт-технологіям у місті та охороні навколишнього середовища!

 

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом від 10 до 40 тисяч знаків із пробілами.

На конкурс приймаються оповідання, які раніше не публікувалися та/або не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами. Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений з мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

Обов’язкова відповідність темі і наявність фантастичного припущення! Бажаний кут зору: прикладне використання технологій у повсякденному житті та для глобальних змін, захист зовнішнього середовища. Звертаємо вашу увагу, що мова йде про фантастику ближнього прицілу, яка обмежена 2050 роком.

 

Прийом творів розпочнеться о 00:01 28 лютого (понеділок) 2022 року.

Закінчення прийому оповідань – о 20:00 6 12 19 березня  2022 року.

Початок голосування з ранку 7 13 21 березня

Завершення голосування о 20:00 20 28 березня 04 квітня 2022 року

Голосуємо по 10-ти бальній системі, де 10 балів – творам, які сподобалися найбільше, а 1 – тим, які сподобалися менше. Необхідно використатикожну з оцінок від 1 до 10 щонайменше один раз.

Оголошення результатів – 21 29 березня 05 квітня 2022 року.

 

За результатами конкурсу буде видана паперова збірка.

 

Atmosphere Enterprise — інноваційний стартап, який створює систему для прогнозів, яким можна довіряти. Стартап пропонує універсальний програмно-технічний комплекс, що вестиме надточний локальний моніторинг та даватиме прогноз необхідних даних: від погоди і якості повітря до ґрунту і стану доріг. 

Познайомитися з роботою Atmosphere Enterprise можна на їхній сторінці у Facebook (https://www.facebook.com/AtmoWP), LinkedIn (https://www.linkedin.com/company/atmosphere-enterprise), а також на сайті (https://www.atmosphere.city/). 

 

Мінімальний тираж майбутньої тематичної збірки вийде за сприяння Atmosphere Enterprise та буде надісланий до бібліотек та бійців ООС. Автори та авторки творів, надрукованих у збірці, також отримають подарункові примірники.

 

Atmosphere Enterprise окремо відзначить три найтехнологічніші, на їхній погляд, твори, навіть якщо ті не будуть надруковані. Спеціалісти стартапу проаналізують описані ідеї, а самі твори будуть опубліковані на сайті Atmosphere Enterprise

 

Хтозна, можливо, автори і авторки надихнуть винахідників – або ж самі захочуть заснувати кмітливий стартап?

 

В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного автора приймаються максимум два твори, рахуючи співавторські.

Натхнення, успіхів і чистого неба над головою!

 1.    

  Автори і твори

В Конкурсах оповідань Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 10.000 до 40.000 знаків із пробілами (не рахуючи теги).

1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на  публікацію його твору у збірках та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на безгонорарній основі.

1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.

1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.

1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.

1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.

1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.

1.7. Оповідання зараховуються лише на поточний конкурс.

1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 2 (два) оповідання з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.     

1.9. Кожне оповідання має бути подане одним дописом. До участі в конкурсі не допускаються твори, які складаються з кількох окремих оповідань, або оповідання, розбиті на два дописи.

 1.    

  Теми і жанри

Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.

В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.

Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!

 1.    

  Як подати оповідання на Конкурс

Реєстрація оповідань, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.

Автори завантажують конкурсні твори на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних оповідань з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.

В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.

 


 1.  Преномінація

Всі оповідання перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.

Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:

 • відсутність фант. елементу;
 • невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
 • значна слабкість із літературної точки зору;
 • компіляція або безсумнівна переробка відомого оповідання;
 • твори, які були раніше опубліковані онлайн і визначаються пошуковими системами;
 • оповідання, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
 • заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
 • ознаки антиукраїнської пропаганди.

Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує оповідання, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.

У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні оповідання на Конкурс не може бути оскаржена Автором.

 1.    

  Розгляд оповідань, поданих на Конкурс

При надходженні оповідання на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:

а) оповідання перебуває на стадії розгляду (преномінації);

б) оповідання прийняте на Конкурс;

в) оповідання не допускається до участі в Конкурсі;

Після подання оповідання на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті.  Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.

 1.    

  Анонімність

Заради об'єктивності голосування Конкурс проводиться анонімно. Автор бере участь у заході під нікнеймом.

Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу - від завантаження оповідань на сайт до оголошення переможців - призводить до дискваліфікації (оповідання знімається з Конкурсу).

 1.    

  Формат проведення Конкурсів

Залежно від кількості поданих оповідань Конкурси можуть проводитись в один або два тури.

Якщо оповідань багато (понад 40), для оцінювання вони поділяються на групи.

 

 1.     

  Оцінювання оповідань

Регулярні Конкурси оповідань ЛІТавиці самосудні, тобто оповідання оцінюють самі учасники.

8.1. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі оповідання, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою.  Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.

8.2. На початку кожного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.  

8.3. «ЛІТавиця» може проводити Конкурси за іншими правилами (наприклад, з участю журі). Учасників повідомляють про це на етапі анонсування  Конкурсу.

 1.    

  Спілкування і коментування

«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання. 

9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.

9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.

9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.

9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.

9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.

9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».

 1.    

  Авторське право

Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.

10.1. Розміщуючи оповідання/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.

10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив оповідання/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація  відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із оповідань/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржене оповідання/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах  «ЛІТавиці» і  розміщувати на сайті будь-які дописи.

10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).

Всього робіт 19 Грають в турі 19 Не грають 0Всього авторів 14
МісцеНазва роботиАвторГолоси
Донька неба HelgaГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 120 ) Голосів ( 13 )
Найкращий друг HelgaГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 109 ) Голосів ( 13 )
Більше ніж дім Юлес СкелаГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 107 ) Голосів ( 13 )
4Тест на президентство MilaГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 103 ) Голосів ( 13 )
5Без мізків СокираГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 103 ) Голосів ( 13 )
6Що посієш Юлес СкелаГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 99 ) Голосів ( 13 )
7Переклад для Анжеліки ДоннаГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 92 ) Голосів ( 13 )
8Забобон СокираГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 92 ) Голосів ( 13 )
9Урок історії КвіткаГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 82 ) Голосів ( 13 )
10Почути Природу. Почути себе СвітланаГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 71 ) Голосів ( 13 )
11Термос на прізвисько Мось Марія ВеликановаГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 69 ) Голосів ( 13 )
12Кумедія з валізою СвітланаГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 63 ) Голосів ( 13 )
13Сервіс raptorГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 57 ) Голосів ( 13 )
14Привид з минулого Maravillosa NSГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 54 ) Голосів ( 13 )
15А море — де? Балацька ВіраГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 50 ) Голосів ( 13 )
16Пліснява IvanenkoГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 47 ) Голосів ( 13 )
17Нічний футбол violetГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 41 ) Голосів ( 13 )
18Бібліотечний привид Bert_EroaIncaNaГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 39 ) Голосів ( 13 )
19СУПЕРФУТБОЛІСТ violetГрупа "Група 1"1 Тур: Сума ( 33 ) Голосів ( 13 )
Не беруть участь