Фантастичні пригоди
Пригоди! Те, чого ми прагнули в дитинстві, читаючи про далекі мандрівки! Те, що часто виявлялося геть не таким принадним, коли ми виросли! Те, що геть не скидалося на мрію, коли ми опинялися у них 👀
Та все одно ми любимо їх – навіть якщо дуже сваримося, коли вони падають нам на голови! Принаймні, про них цікаво читати. Тож давайте зануримося в історії фантастичних пригод, які так і несуться – тільки встигай гортати сторінки!
ЛІТавиця оголошує конкурс повістей у жанрі пригодницької фантастики – і запрошує авторів та читачів у вир пригод!
Авантюристи, що провертають божевільні схеми і, можливо, рятують світ (або просто заробляють собі грошенят)? Божевільні мандрівки до краю світу і назад? Несподівані відкриття, які треба сховати від злочинців? Неочікувані гості чи події, які зривають героїв з місця – щоб назавжди змінити їхні життя? Страшні таємниці, які треба розплутати, відстрілюючись від купи розбійників? Знайомства з драконами чи з технікою незнаних цивілізацій? Варіантів безкінечна кількість! Шукайте і обирайте свої, описуйте їх у фантастичних повістях.
Жодних обмежень за піджанром: ми вітаємо все від фентезі до горору і містики, від наукової фантастики до альт- і криптоісторії. Наші реалії, вигадані чи альтернативні світи, історія, сучасність чи майбутнє у фантастиці! – головне, щоб ваші історії були динамічні, напружені і захопливі від першого рядка до фіналу!
Важливо, щоб у вашій історії діяли цікаві та об’ємні персонажі і, головне, у ній було над чим подумати!
Ну й, звісно, щоб вона була фантастичною, а не лише описувала героїв у фантастичному антуражі. Фантастичний елемент обов’язково має бути сюжетотворчим!
До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом від 80 до 200 тисяч знаків із пробілами.
На конкурс приймаються повісті, які раніше не публікувалися або були опубліковані частково (не більше 20% об’єму). Повість може бути допущена до конкурсу, якщо твір був частково опублікований, але автор на період конкурсу змінив його назву і найбільш упізнавані імена та назви.
Обов’язкова відповідність об’єму та пригодницькому жанру й наявність фантастичного припущення.
Вітаються тексти, які змушують читача замислитися (фінальне журі буде звертати увагу на цей критерій).
Конкурс буде проходити у два етапи: відбірковий (самосуд учасників) та фінальний (редколегія/журі).
На першому етапі учасники мають подати СИНОПСИС повісті і ОЗНАЙОМЧИЙ УРИВОК.
Цей етап проходитиме в анонімному режимі для того, щоби самосуд пройшов якомога більш неупереджено. Авторство поданих творів буде розкрите одразу після завершення першого етапу.
Синопсис має містити стислу розповідь про світ, в якому відбуваються події (якщо це потрібно), про основні перипетії сюжету, головних героїв та їхній шлях до розв’язки. Синопсис має ПОВНІСТЮ розкрити сюжет, не лишаючи частину подій “за кадром” (без інтриг на кшталт “а як виплуталися герої з цієї ситуації, ви дізнаєтеся у повній версії”).
Після початку конкурсу синопсис слід буде надіслати на редакційну пошту litavytsia@gmail.com із зазначенням назви вашого твору в темі листа.
Про різницю між синопсисом і анотацією ми розповідали у цій статті https://litavytsia.com/anotatsiia-vs-synopsys/
Ознайомчий уривок натомість має містити не більше 20% об’єму повісті (16-40 тис. знаків з пробілами). Автор сам обирає, де зупинитися в межах цього ліміту, але уривок має бути інтригуючим, мотивувати продовжити читання! Уривок бажано (хоча й необов’язково) брати з початку твору. Але читання ми все ж починаємо з першої сторінки, тож уривки з початку повісті вітаються!
Ознайомчий уривок слід буде подавати через форму подачі на сторінці конкурсу (коли вона відкриється).
Ознайомчий уривок буде доступний для читання усім відвідувачам сайту, а синопсиси отримають лише конкурсанти, які братимуть участь в голосуванні. Це необхідно, щоб не “світити” сюжети повістей широкому загалу.
Прийом творів розпочнеться о 00:00 годин 1 травня 2024 року.
Закінчення прийому – о 20:00 15 вересня 2024 року.
Увага! Ви можете подати заявку на участь (ознайомчий уривок+синопсис) навіть якщо ваша повість ще не дописана. Але на момент закінчення прийому повний текст повісті має бути надісланий на пошту редколегії.
Перший етап голосування почнеться у вересні-жовтні 2024 року.
Перший етап допоможе учасникам ознайомитися з сюжетом, структурою і художніми якостями повістей, але не читати подані твори цілком (бо це важка робота, яка вимагає багато часу).
Перший тур голосування триває до 20:00 1 жовтня.
Учасникам необхідно прочитати й оцінити ознайомчі уривки та синопсиси творів, які вони бачать у себе у вкладці Голосування (перша група голосує за твори другої і навпаки). Посилання на синопсиси творів знаходяться наприкінці ознайомчих уривків. Пароль до сторінок синопсисів усім учасникам надіслано в пошту. Хто не отримав – прохання зв’язатися в особисті з Літавицею або Trebraruna.
У першому турі голосуємо Так/Ні (чи хочете ви, щоби даний твір потрапив до другого туру). Оцінити треба всі підсудні твори, має бути щонайменше одне Так і одне Ні.
До другого туру потрапить по 10+ творів з кожної групи, які наберіть найбільшу кількість Так в своїй групі. У разі, якщо кілька творів наберуть однакову кількістть Так із 10-м місцем у групі, то всі вони пройдуть до наступного туру.
Тобто, другий тур складатиметься з двадцяти або більше творів.
Другий тур голосування триватиме до 20:00 15 жовтня й стане завершальним для першого етапу.
Учасникам необхідно прочитати й оцінити ознайомчі уривки та синопсиси творів, які вони бачать у себе у вкладці Голосування (оцінюються всі твори, за винятком свого). Посилання на синопсиси творів знаходяться наприкінці ознайомчих уривків.
Оцінюємо по 10-ти бальній шкалі, де оцінка 10 = твір сподобався найбільше, 1 = найменше. Необхідно використати всі оцінки діапазону щонайменше по одному разу (можна ставити більше, ніж одну оцінку кожного номіналу).
Твори учасників, які не проголосують до завершення другого туру або проголосують некоректно, будуть дискваліфіковані й участі в фіналі не братимуть, навіть, якщо пройдуть.
За підсумками першого етапу буде відібрано 10+ творів, які братимуть участь у 2-му етапі (Фіналі). У Фінал пройдуть твори, якій займуть місця з першого по десяте за кількістю балів, а також всі твори, що наберуть рівну кількість балів із 10-м місцем.
Фінал
Другий (суддівській) етап – жовтень-листопад 2024 року
Під час другого етапу журі оцінить повні тексти обраних повістей.
За результатами цього, фінального, туру буде обрано кілька повістей, які ми надрукуємо в рамках серії “Generation Next української фантастики” (окремо чи під однією палітуркою, залежно від жанру і об’єму творів-переможців).
Оголошення результатів – листопад 2024 року.
Журі конкурса (за алфавітом):
Олесь Барліг
Автор збірки віршів «Насолода уявної смерті» та книги квір-п’єс «Звірі подивляться замість тебе». Гуртує шанувальників та шанувальниць фантастичних фільмів і серіалів у фейсбучній групі «Квантове Середзем’я».
Катерина Богданова
Керівниця книгарні мережі “Книголенд”, досвідчена бета-рідерка. Знає на практиці, які історії люблять читати та купувати. Експертка “Коронації слова” 2021 року.
Валентина Захабура
Письменниця із солідними нагородами, бібліотекарка, читака, мандрівниця – і трошки інструктор з такмеду, бо війна.
Сергій Левчук
Закінчив Могилянку. Диктор першого онлайн-радіо аудіокниг “SLUHAVKA”, ведучий подкастів “Війна і Книга”, “Закляття Бабая”. Озвучив півтори сотні оповідань молодих сучасних українських письменників спільнот “БАБАЙ” та “Підвал” (горор), “Літавиця” та “РБЖ Азимут” (фантастика, фентезі). Створив більше десятка аудіокниг для Abuk та megogo, зокрема “Кайдашева сім’я проти зомбі”, “Медальйон трьох змій”, “Воїн. Фантастика українського спротиву”.
Катерина Новак
Редакторка та проектна менеджерка видавництва «Ранок», фанатка sci-fi і фентезі, ентузіастка розвитку вітчизняної літератури цих жанрів.
Юлія Оскольська
Книжкова редакторка, авторка навчальних курсів для письменників-початківців, дослідниця українського національного міту – як ми розказуємо історії і як історії створюють нас.
Ірина Пасько
Кандидатка філологічних наук з української літератури, письменниця, авторка фантастичних оповідань і збірки поезій “криза середнього всього“; співукладачка збірки “Embroidered Worlds: Fantastic Fiction from Ukraine and the Diaspora” (США); модераторка конкурсу фентезі-поезій від фестиваль “Аль Мор”; адміністраторка Телеграм-каналу Укрліт!
Члени журі не беруть участі в конкурсі!
За результатами конкурсу від 1 до 3 повістей буде видано в рамках серії “Generation Next української фантастики” (окремо чи під однією палітуркою, залежно від жанру і об’єму творів-переможців). Автори переможних творів отримають авторські примірники (5 шт).
В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.
Від кожного автора приймається один твір, рахуючи співавторські.
Обов’язковою вимогою для учасників є згода на плідну співпрацю з редактором у разі, якщо ваш твір буде відібрано до друку!
Натхнення і успіхів!
-
Автори і твори
В Конкурсі повістей Творчого об’єднання «ЛІТавиця» можуть брати участь літературні твори українською мовою (лише проза в будь-якому піджанрі фантастики), обсягом від 80 000 до 200 000 символів, рахуючи пробіли (за лічильником Word).
1.1. Беручи участь у конкурсі, Автор надає дозвіл на публікацію твору та його уривків у збірках/сольних виданнях та на сайті/у соціальних сторінках ЛІТавиці на умовах, зазначених в описі конкурсу.
1.2. На момент подачі оповідання на конкурс Автору має виповнитися 18 років.
1.3. Громадянство та місце проживання Авторів не мають значення.
1.4. Участь в конкурсах безкоштовна.
1.5. Автори можуть презентувати на Конкурсах оповідання, написані особисто або в співавторстві.
1.6. Співавтори беруть участь в Конкурсі як одна особа – колективний Автор. Співавторські твори розглядаються за тими ж правилами, які визначені для індивідуальних Авторів.
1.7. Повісті зараховуються лише на поточний конкурс.
1.8. Автор може подати на Конкурс не більше ніж 1 (одну) повість з одного конкурсного акаунту. Спроби збільшити кількість поданих оповідань з використанням додаткових акаунтів заборонені, порушники відстежуються Адміністрацією і дискваліфікуються.
-
Теми і жанри
Регулярні Конкурси «ЛІТавиці» мають визначені теми (можлива також вільна тема), але немає обмеження по жанрах. Заявлені теми можуть бути розкриті в будь-якому із жанрів фантастики.
В жанрових конкурсах «ЛІТавиці» тема творів довільна, але всі вони мусять відповідати заявленому жанру.
Уважно читайте умови Конкурсів, в яких плануєте взяти участь!
-
Як подати повість на Конкурс
Реєстрація повістей, які братимуть участь в Конкурсі, відбувається в терміни, визначені в об’яві про проведення поточного Конкурсу.
Автори завантажують ознайомчі уривки конкурсних творів на сайт самостійно. Форма для завантаження конкурсних творів з'явиться на сторінці конкурсу, коли буде відкрито прийом робіт.
Файли з синопсисом та повним текстом повісті Автори надсилають на адресу електронної пошти ЛІТавиці (litavytsia@gmail.com) - примітка: якщо ми до початку конкурса не встигнемо зробити цей функціонал в формі подання роботи
В разі виникнення утруднень із реєстрацією на сайті або завантаженням конкурсних оповідань звертайтеся до Адміністрації.
-
Преномінація
Всі твори перед зарахуванням на Конкурс проходять преномінацію.
Адміністрація має право не допустити оповідання до участі в Конкурсі з наступних причин:
- відсутність фант. елементу;
- невідповідність формату Конкурсу за обсягом тексту;
- відсутність синопсису або повного тексту повісті;
- значна слабкість із літературної точки зору;
- компіляція або безсумнівна переробка відомого твору;
- твори, які були раніше опубліковані онлайн в обсязі, більшому ніж 20% від розміру повісті, і визначаються пошуковими системами;
- твори, які містять ненормативну лексику, порнографію, смакування насильства;
- заклики до національної, соціальної або релігійної ворожнечі (в межах, визначених чинним законодавством України);
- ознаки антиукраїнської пропаганди.
Що є «ненормативною лексикою», «порнографією» і «ворожнечею» – вирішує Адміністрація. Втім, Адміністрація ЛІТавиці може поставити учаснику, який розміщує конкурсну роботу, додаткові запитання та запропонувати відредагувати необережний фрагмент тексту або усунути незначні недоліки.
У разі відмови в прийнятті оповідання на Конкурс Адміністрація не зобов’язана пояснювати своє рішення. Відмова в зарахуванні твору на Конкурс не може бути оскаржена Автором.
-
Розгляд творів, поданих на Конкурс
При надходженні твору на Конкурс можлива реалізація одного з варіантів:
а) твір перебуває на стадії розгляду (преномінації);
б) твір прийнятий на Конкурс;
в) твір не допускається до участі в Конкурсі;
Після подання твору на розгляд Авторам рекомендують уважно стежити за оголошеннями на сайті та приватними повідомленнями в чаті. Можливо, там з’явиться важлива інформація, яка стосується їх особисто.
-
Анонімність
Заради об'єктивності голосування самосудний етап Конкурсу проводиться анонімно.
Розкриття особи Автора на будь-якому етапі Конкурсу, який передбчає обов'язкову анонімність призводить до дискваліфікації (твір знімається з Конкурсу).
-
Формат проведення Конкурсів
Конкурс повістей проводиться в два тури.
-
Оцінювання творів
8.1. Перший етап Конкурсу повістей ЛІТавиці самосудний, на ньому уривки з творів та синопсиси оцінюють самі учасники.
8.2. Участь в оцінюванні є обов’язковою. Автору треба уважно прочитати всі твори, подані на Конкурс, і оцінити їх за певною атестаційною шкалою. Якщо Автор не подав свої оцінки до граничного терміну, визначеного регламентом поточного Конкурсу, він і його твори вибувають з Конкурсу.
8.3. На початку самосудного етапу Конкурсу учасники отримують докладні інструкції стосовно правил і термінів оцінювання. Якщо їм щось буде незрозуміло, вони також можуть звертатися за консультаціями і допомогою до Адміністрації.
8.4. Другий етап (Фінал) Конкурсу повістей ЛІТавиці оцінює журі, оцінювання відбувається за повним текстом повісті.
8.5. Члени журі можуть, але не зобов'язані давати відгуки чи рецензії на прочитані ними твори. Але такі відгуки, хоча би й короткі, вітаються.
-
Спілкування і коментування
«ЛІТавиця» - творчий осередок, який працює на засадах взаємної поваги, доброзичливості, цікавого спілкування однодумців і корисного навчання.
9.1. Комунікація мусить відбуватися в чемній формі. Ненормативна лексика, образи інших учасників або Адміністрації караються баном.
9.2. Активне коментування і рецензування творів інших учасників щиро вітається. Кожному Автору цікаво почути відгуки на свої твори, а найкращий засіб їх отримати – надавати щонайбільше відгуків іншим. Відповіді на відгуки – також вияв чемності.
9.3. Сучасна фантастика має кількадесят жанрів, і всі вони рівноправні. Не варто критикувати твір лише за те, що він належить до жанру, який вам не до вподоби.
9.4. Критичні коментарі мусять бути конструктивними. Вислови на кшталт «це якась маячня» і «навіщо це взагалі написано» неприпустимі. Якщо вам щось не подобається, поясніть, що саме. Критичні коментарі не мусять містити образ, лайки, зневаги або зверхності.
9.5. Не варто ображатись на критику. Болісне ставлення до критичних зауважень – головне гальмо на шляху літературного прогресу.
9.6. В коментарях оповідань мова мусить йти саме про оповідання. Для інших тем є різноманітні розділи форуму, зокрема «Базікалка».
-
Авторське право
Авторське право на оповідання/дописи, розміщені на сайті «ЛІТавиці», належить Авторам.
10.1. Розміщуючи твори/дописи на сайті, учасник запевняє «ЛІТавицю», що він є власником авторських прав на них або має право на використання їх у такий спосіб.
10.2. У разі порушення авторських прав третіх осіб учасником, який розмістив твір/допис на сайті «ЛІТавиці», Адміністрація відповідальності за це не несе. При надходженні скарги на порушення авторських прав щодо якогось із творів/дописів особи, зареєстрованої на сайті, оскаржений твір/допис буде негайно видалено з сайту. У разі виявлення повторних порушень така особа буде позбавлена права брати участь в заходах «ЛІТавиці» і розміщувати на сайті будь-які дописи.
10.3. Публікації на сайті ЛІТавиці є безгонорарними (за винятком окремо анонсованих випадків).
Тур 2 - самосуд | ||
---|---|---|
Всього робіт 40 Грають в турі 20 Не грають 20Грають в турі 20 Повністю проголосували 6 | ||
Назва роботи | Автор | ГолосиТриває 2 тур голосування |
Фінал самосуду | ||
Нотатки про дивні речі 332 10Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (16) Ні (3) Голосів (19) |
Дорога на Беренган 683 14Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (13) Ні (6) Голосів (19) |
Віднайти зорелист 521 22Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (18) Ні (1) Голосів (19) |
Орден 374 11Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (16) Ні (3) Голосів (19) |
Зачаровані струни 193 5Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (13) Ні (6) Голосів (19) |
Озеро 336 14Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (15) Ні (4) Голосів (19) |
Шовкова трава 241 7Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (13) Ні (6) Голосів (19) |
Покровительки гроз 814 35Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (11) Ні (8) Голосів (19) |
Цілком звичайне пограбування 271 8Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (13) Ні (6) Голосів (19) |
Як обдурити мага 322 16Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (17) Ні (2) Голосів (19) |
Ігри з Джокером 752 18Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (13) Ні (6) Голосів (19) |
Виграшна стратегія 293 14Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (15) Ні (4) Голосів (19) |
Місто зниклих мостів 273 12Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (17) Ні (2) Голосів (19) |
Знайти генія 240 6Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (15) Ні (4) Голосів (19) |
Стриж під куполом 287 9Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (12) Ні (7) Голосів (19) |
Адам Малюк – рятівник Темної галактики 415 14Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (12) Ні (7) Голосів (19) |
Передбачені, непередбачуванні 300 12Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (13) Ні (6) Голосів (19) |
Пригоди детектива Варави та пана Гаціанта 788 22Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (14) Ні (5) Голосів (19) |
Народжена піснею 612 12Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (11) Ні (8) Голосів (19) |
Ромашка для Того-Хто-З-За-Хмар 344 12Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (15) Ні (4) Голосів (19) |
Не беруть участь | ||
Заграва нового світу 356 5Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (4) Ні (15) Голосів (19) |
Абстракція Прийнято до участіВидалено | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (1) Ні (18) Голосів (19) |
Варіація 401 5Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (4) Ні (15) Голосів (19) |
Чистильники 361 12Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (9) Ні (10) Голосів (19) |
Клаптик 688 21Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (8) Ні (11) Голосів (19) |
Дідизна щелепатих 458 10Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (5) Ні (14) Голосів (19) |
Не дівчина не чародія 418 14Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (11) Ні (8) Голосів (19) |
Відлуння світів 313 5Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (10) Ні (9) Голосів (19) |
Люди-птахи 358 8Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (10) Ні (9) Голосів (19) |
"Вогонь надії " 414 15Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (4) Ні (15) Голосів (19) |
Поміж барвистих спалахів 329 13Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (5) Ні (14) Голосів (19) |
Ті, що несуть світло 329 9Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (2) Ні (17) Голосів (19) |
Провідник не в кудись Не відповідає правиламВидалено | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | Порожньо :'( |
Головний принцип Не відповідає правиламВидалено | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | Порожньо :'( |
Унія: Таємниці прихованих світів 318 14Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (8) Ні (11) Голосів (19) |
ЖиттєВир 300 12Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (7) Ні (12) Голосів (19) |
П'ятий секрет 205 6Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (9) Ні (10) Голосів (19) |
Коли пітьма відступає 274 6Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (5) Ні (14) Голосів (19) |
Міняли 189 4Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (8) Ні (11) Голосів (19) |
Король та Детектив 318 15Прийнято до участіОпубліковано | Ім'я Автора приховано до закінчення конкурсу | 1 Тур: Так (3) Ні (16) Голосів (19) |
Назва роботи | ГолосуванняТриває 2 тур голосування |
---|---|
У Вас немає робіт, за які можна проголосувати |
Шановні! Подаючи роботу на конкурс, ви погоджуєтеся з його правилами (що передбачає, що ви їх прочитали і зрозуміли). Звісно, дуже зручно звинуватити конкурс у поганих правилах, через які все нечесно, але навіщо тоді ви брали в ньому участь, примножуючи несправедливість?
Пані. Тут ще справа в тім, що раз такі правила. То люди мали надію, що дійсно буде саме так як написано. Що все врахують. Але схоже десь щось не так. Раз люди почали писати. Я теж читала правила якщо що. І коментарі теж усі читала. Так що. Тут у кожного своя думка і кожен буде по своєму правий.
Так було саме так, як написано в правилах. Достоту так. Усі правила дотримано до дрібниць. Тож ні, не буде “кожен по-своєму правий”. “Раз люди почали писати, щось не так” – дивна позиція, бо ви ж подивіться, що саме пишуть люди. “Чому не пройшла така-то повість?”. Питання вельми дивне, бо результати відкриті і прекрасно видно, чому вона не пройшла, якщо до того людина читала правила. Так, прикро, що гарному текстові не вистачило голосів (хоча досвід показує, що це не заважає текстам знаходити видавця). Але майже ніколи не буває так, що всі гарні тексти опиняються в фіналі. Бо їх багато.
Я ж кажу, суто ваша думка. В мене своя думка і я її змінювати не збираюся. Бо люди дійсно праві, кожен по своєму. Раз вони написали, що не все чесно. То так може і є. Дехто і пояснив чому так вважає. І воно таке було і справді що в правилах. Тож краще я буду при своїй думці.
Пані Ірино, що саме ви вважаєте нечесним, уточніть, будь ласка. Це важливо.
Ви звинувачуєте когось із учасників у нечесному голосуванні? Чи звинувачуєте організаторів у порушенні правил? Якщо немає конкретики, то і питань нема
Цікаво, чи писали б ці люди про “щось не чесно” якби пройшли у фінал. Не сприймаю нитиків якось
Дякую всім, хто голосував за повість “Не дівчина не чародія”!
Завжди файно, коли твір подобається читачам.
На жаль, на цьому моя гра завершена.
Утім, якщо комусь буде цікаво, можу запропонувати загуглити роман “М’ясоквітка” (відповідно, автор = Максим Вазанов).
Це = той самий світ, але проміжок між фіналом “М’ясоквітки” та подіями повісті = приблизно 40 років. Події “Не дівчини не чародія” відбуваються на 40 років пізніше. Отже, наприклад, у романі є більш повна історія життя Джейран. А також, у романі детально розкривається магічна система та ланцюжок “історичних” подій…
Голосування відкрито!
Учасникам необхідно прочитати й оцінити ознайомчі уривки та синопсиси творів, які вони бачать у себе у вкладці Голосування (оцінюються всі твори, за винятком свого). Посилання на синопсиси творів знаходяться наприкінці ознайомчих уривків.
Оцінюємо по 10-ти бальній шкалі, де оцінка 10 = твір сподобався найбільше, 1 = найменше. Необхідно використати всі оцінки діапазону щонайменше по одному разу (можна ставити більше, ніж одну оцінку кожного номіналу).
Успіхів!
Чому твір “Не дівчина не чародія” не пройшов в 2 тур з “11 так”? Твір не мій, але якось дивно…
Бо згідно з правилами проходять перші 10. Мені теж прикро за цю повість, вона, як на мене, дуже гарна, я за неї голосувала, але правила відомі всім заздалегідь.
А як обирали перших 10? Алфавіт? 🙂
Математика ж. У кого більше “так” — той і вище в своїй групі. Звичайно, є декілька творів у кого кількість “так” однакова, але це принципіально тільки для творів, які боряться за 10-е місце і їх би всіх взяли, але таких не було.
Математика не працює. Два твори з “11 так” потрапили в 2 тур, а один з “11 так” не потрапив”….
Вони мають однакову кількість так!
“Два твори з 11 так потрапили в 2 тур, а один з 11 так не потрапив” – всі три твори в одній групі?
Я не пам’ятаю які там точно були результати по групах, але легко можу уявити ситуацію, як вийшло, що два твори 11 Так пройшли, а один твір з 11 Так не пройшов. Є дві групи. В одній групі 9-е та 10-е місце займають твори з 11 Так, а 11-е місце нехай буде, наприклад 10 Так. А в другій групі 10-е місце займає твір з 12 Так, а 11-е місце твір з 11 Так. Ну і виходить, що з першої групи проходять твори у яких 11 Так, а в другій групі вже не проходять, бо 10 творів з 19 в групі мають 12 і більше Так. Таким чином працює математика?
Правила почитайте ж, ну, там все сказано! Перша вкладка, “Опис конкурсу”, уривок починається з “До другого туру потрапить…”
З одного боку, в умовах конкурсу зазначено, що вітаються тексти, які змушують читача замислитися (фінальне журі буде звертати увагу на цей критерій).
Однак, з іншого боку, повість може бути відкинута на ранньому етапі через суб’єктивну або навіть поверхневу оцінку конкурсантів-конкурентів, які голосують за незрозумілим принципом “так” або “ні”, без глибокого аналізу тексту.
Це ставить під сумнів справедливість відбору, адже на першому етапі може не враховуватися творчий потенціал і глибина твору, що може призвести до того, що сильні твори не доходять до професійного журі.
Що ви можете запропонувати, щоб уникнути несправедливості?
+++
Система, коли роботи оцінює не жюрі (а самі конкуренти!), дещо схожа на гладіаторські бої. Навіть, якщо людина хоче бути “об’єктивною”, її підсвідомість буде наповнена суб’єктивними жаданнями.
Звісно, підтексти “які змушують читача замислитися”, тут не матимуть жодної ролі, тому що для цього “читачу” потрібно ознайомитись із повним текстом і тут виникає питання: а навіщо це конкуренту? 🙂
P.S. Я сам залишив 2м творам оцінки “Ні”. Однак, не вірю у свою об’єктивність, тому що я не був “читачем” (а “учасником”).
І також не вірю, що 8 людей справді сприйняли мій твір як “найгірший”.
Утім, не вважаю чиїсь твори “гіршими”, бо, мабуть, не маю права (це = як обирати найкращий футбольний клуб на полі шляхом голосування серед гравців усіх клубів…)…
Тобто ваш варіант – журі. На жаль, вони не мають змоги прочитати повністю 38 творів. І вони теж живі люди зі своїми уподобаннями
Можливо не повністю. Але чи читають журі уривки та синопсиси?
Мені варіант із “журі” здається найсправдлевішим. Тому що журі не є “учасниками”. Тобто, їхній фон підсвідомості був би зовсім іншим.
Учасник-конкурент може обрати слабкіший твір, а сильнішими відкенселити, а керувати такими діями буде підсвідомість, і такі дії мозок сприйматиме просто “комфортнішими”.
Не думаю, що журі читає уривки чи синопсиси творів, які не увійшли до 10-и, які перемогли у самосудних етапах. Бо інакше нема сенсу самосудних етапів. Більшість конкурсів, в яких я приймав участь — самосудні. Вони мають як свої плюси, так і мінуси. Можна розраховувати, що журі більш об’єктивні, але не факт. Ну і з мінусів конкурсів, які судять виключно журі — це зазвичай повна відсутність фідбека. Приклад, конкурси Альмор, такий як Альмор Фентезі поезія. Ви просто віддаєте твір на конкурс, потім чекаєте 2-3, інколи 6 місяців і узнаєте переможців. В кращому випадку організатори й журі зроблять якийсь стрім, де дадуть відгуки на 5-10 кращих, на їх думку творів, але це не обов’язково. В самосудних же конкурсах, зазвичай можна отримати чимало відгуків.
“Мені варіант із “журі” здається найсправедливішим.” Тоді вам треба шукати конкурси з журі. Таких, насправді, не так багато, бо важко знайти журі, яке захоче прочитати під сотню творів, навіть оповідань, що вже казати про повісті. Цей раз повістей було не дуже багато, а от минулий конкурс зібрав 83 повісті.
Але, я вас розчарую, і з журі у конкурсантів бувають питання щодо справедливості. Наприклад, на “Бабаї” вже не перший раз переможцем, якого обирає журі, виявляється людина близька до журі 🙂 — або їх друг, або взагалі модератор чи адміністратор їх ресурса. Справедливості заради, твори-переможці — гарні, але такий дивний збіг, все ж таки викликав серйозні скандали та збурення серед конкурсантів.
При варіантах “так” та “ні” сентенція про “ні значить найгірший” втрачає сенс, вам не здається?
Ні, не здається. Бо найгірший якраз опиниться серед “ні”
Частково з Вами згідна. Але, прочитавши всі тексти і синопсиси, можу ствердити, що не завжди в одному чи в другому видно глибокий задум. Це можна визначити тільки прочитавши повний текст. Розумію, що журі задарма такого робити не буде. Але так, якби вони принаймні переглянули всі синопсиси та уривки, можливо, щось би зацікавило когось з них (мається на увазі представників видавництва).
Конкурси – це хороша річ, але завжди буде отой ризик незадоволення.
П.С. Я теж відпала, тому вважайте мене “незадоволеною” 😉
Можна подивитись на це як на зріз потенційних читачів. Мене теж періодично вибішує, що деякі твори оцінені кращє, ніж мої, хоча на мій погляд вони банальні/нецікаві/хайпові і тд. Ну ось такий читач, іншого у нас для вас немає. Ніхто ж не забороняє з цим йти до видавництв. Текст творів за бажанням адміністрація видаляє.
Оцінені це одне, а без пояснення оцінки – інше. І це не вперше на конкурсах.
Коли “так”, зрозуміло, чому, а от коли “ні”, а під твором нема конкретики щодо такої оцінки, закрадаються питання, чому так сталося і що з тим твором не так? І це питання в нікуди.
Ну, особисто я, наприклад, не пишу коментарів творам, яким поставила “ні”. З декількох міркувань. По-перше, як ввічливо не пиши, а автор все одно дуже часто ображається і цю образу повертає мені – зазвичай, теж доволі ввічливо, але я не в тому стані зараз, щоб спокійно на це реагувати. То нащо мені починати розмову, яка, цілком можливо, лишить мене розбитою на кілька днів? Краще повідомити тим, хто мене потішив, що вони молодці – тут ще й слів ретельно добирати, як правило, не треба 🙂 Конкурс анонімний, тож я не знаю, як автор конкретного твору реагуватиме на критику. Давно вже пишу про недоліки твору лише на особисті прохання людей, так простіше. По-друге, розмова з багатьма авторами лишає відчуття, що ми не розуміємо один одного (це вже краще, ніж відкрита ворожнеча, але все одно не дуже цікаво). Для різних людей важливими є різні сторони твору. Хтось пише так, що конкретно я не можу це читати, бо там перескоки в часі й затягнуті діалоги (“Але подивіться, який сюжет!” – а я не можу на сюжет дивитися, бо зав’язла в тексті). Комусь неважливо, що весь текст – це зав’язка великого роману, бо, приміром, планується серія повістей, а я не можу поставити “плюс” тексту, який, на мій погляд, є несамостійним, бо заявлений на початку конфлікт не лише не розв’язується, бодай частково, а наче й забувається. То нащо мені підбирати слова, намагатися ввічливо і водночас чітко розкривати свої міркування, якщо авторові це все одно неважливо чи (в деяких рідкісних випадках) він взагалі не розуміє, про що я торочу? Тим більше, що я не є істиною ані в останній, ані в передостанній інстанції, я теж людина, теж суб’єктивна і теж можу помилятися. Може, це гарний текст, просто ну от “не моє”. Я не літературний гуру, тож навіщо мені з розумним видом розповідати, чому “ні”? Проблем більше, ніж задоволення.
От підпишусь під кожним словом посту Валерії Малахової щодо відсутності пояснень причин виставляння “ні”.
Ну, а навіщо тоді подаватися на конкурс, якщо ти не хочеш почути правду (хай неприємну) про свій твір?
Виходить, я написала “шедевр”, мені не сказали, що чимось той шедевр не шедевр, бо переживають за мій (та і свій, мабуть, теж) психоемоційний стан або ж збереження дружніх стосунків? А я далі вважаю, що все чудово, а шедевр треба видати. Але дивуюся, чого ніхто не береться за таку важливу річ.
Замкнуте коло…
Але знов-таки, в правилах немає вимоги писати коментарі, от їх і не пишуть, бо розбирати твір, який не сподобався, – це важка праця. І ніколи не знаєш, на кого нарвешся, може, на людину, яка тобі нахамить у відповідь, а тоді ваш діалог прочитає хтось, хто вирішить, що “он же люди кажуть, що вона дура і хамка, значить, певно, так і є”. І через бажання допомогти людині отримуєш погану репутацію 🙂
А ще може бути, що твій коментар прочитає людина з настільки тонкою душевною організацією, що кине письменство, і саме ти будеш у цьому винна…
Щодо того, що “якщо твір не пройшов, то з ним щось не так”, – ви не зовсім праві. Твір не пройшов, бо знайшлося десять творів, які саме цей пул оцінювачів вважає кращими. Сам же цей твір може бути цілком нормальним. І в більшості випадків таким і є. Але в фінал пройшли найкращі, на думку учасників. “Не найкращий” не означає “найгірший”.
Ну взагалі більшість людей подаються на конкурс, бо хочуть, щоб їх похвалили 🙂 А чути про себе щось малоприємне мало хто хоче насправді.
Та з багатьох підстав можна податися на конкурс. Хтось хоче, щоб його похвалили. Комусь хочеться, щоб твір дійшов до видавництва саме у такий спосіб, бо в більшості випадків видавництва не відповідають, коли їм надсилають твір в потоці інших творів. Комусь не вистачає позитивного драйву в житті (бо ж негативного нам вистачає без цього)… Це те, що першим спало на думку. До речі, останній варіант був мій: мені, чесно кажучи, зараз байдуже було, чи пройде моя повість, я потусити хотіла 🙂
Стосовно “шедевру”. Ну, по-перше, в більшості своїй, будемо чесними, всі переживають за свій психоемоційний стан. Бо почути на ввічливий комментар навіть щось на кшталт “ви взагалі не розумієтеся на літературі” – це напрягає, не кажучи вже про відкриті посили, а на анонімному конкурсі буває всяке. По-друге, видавництва зараз беруть набагато більше українських авторів, але все ще мало, тож якщо ніхто не береться видавати – це взагалі ніц не означає. По-третє, є один цікавий варіант: під твором написати перший коментар від автора, щось на кшталт: “Будь ласка, мені потрібна критика, я хочу знати, що в творі погане, я хочу вчитися” – як правило, це спрацьовує. Хоча можна почути купу протилежних думок, бо ж ми всі люди 🙂
Марія Великанова пише
“А ще може бути, що твій коментар прочитає людина з настільки тонкою душевною організацією, що кине письменство, і саме ти будеш у цьому винна”
Не згоден. Людині з тонкою організацією нема чого робити на конкурсах – насамперед це бійцівський клуб.
“насамперед це бійцівський клуб”. Михайле, ви забули перше правило бійцівського клубу!
Fantaser:
“Михайле, ви забули перше правило бійцівського клубу!”
Не забув ) Я чекав цього коментаря.
От дивні люде! Це ж весело, коли коментують. І критикують – теж цікаво. Можна з критиком побазікати, а твір тим часом у “бороді” стирчить і переглядів додається.
Коли я йду коментувати, то спочатку завжди згадую щось приємне з тексту. Та тільки не варто на це вестися. Бо моя справжня мета – знайти у творі недоліки, вказати на них автору, аби тому було з чим працювати далі. Тож мені схвальні рецензії даються важче, ніж такі, де є за що зачепитися оком. І можливість отримати критику – чи коректну, чи зверхню і навіть на межі (або за нею) тролінгу – це все одно перевага самосудних конкурсів перед журі, де нічого не видно.
Бентежать мене тільки ті автори, що взагалі не відповідають на коментарі.
А щодо суддівства, які б там хитрі “схеми” хтось не майстрував заради вибити конкурентів, для мене це насамперед розвага з непередбачуваним фіналом. Воно затягує. Плюс конкурси – це демократія, а краще за неї, як відомо, ще нічого не вигадали.
Конкурси це не лише демократія та бійцівський клуб, це ще й непередбачувана лотерея, бо ніколи не вгадаєш якій групі дістанеться твій шедевр на суддівство. Он хтось фентезі не читає, а хтось ненавидить описи. Я взагалі голосував проти уривка, що всі шалено хвалили, бо не сподобалось. Таке життя, всім не угодиш.
А взагалі… Ненавиджу конкурси, бо завжди програю
Шановні учасники!
Якщо хтось із тих авторів, що не потрапили до другого туру, хоче видалити уривок і синопсис, ми це зробимо після другого (самосудного) туру. Інакше може поламатися движок і злетять усі оцінки, почнуться пилові бурі (от уже, бачите?). При цьому назву не можемо ані видаляти, ані змінювати категорично! Вона так і залишиться на сайті назавжди
Шкода, що твори, які набрали більше так чим ні не пройшли в 2 тур. Вони нічим не гірші, за ті, що потрапили в 2 тур….
Будь-які оцінки суб’єктивні. Але те, що твори не пройшли далі, не означає, що вони варті тільки бути забутими в шухляді. Автори можуть доопрацювати їх, якщо треба, й спробувати видати. Наприклад, “Крах Блакитного Рейху” пана Данільчика на конкурсі повістей не пройшов у напів фінал. Але він доопрацював повість до романа й нещодавно видав його у видавництві Жупанського. Так що руки не варто опускати.
Так. Ви праві. Взагалі паритися через те, що твір там не пройшов. То таке. Я взагалі тільки спробувала. Я ніколи не хотіла ні в яких конкурсах такого масштабу брати участь. Маю просто іншу можливість. До конкурсу я подавалася в видавництва. Вони мене по суті і взяли. Там різне взагалі було. Єдине, що зараз війна. То не спішу. А це мені рідна людина сказала піди. Результат в принципі непоганий. Може щось і не зовсім чесно. Але що ж. Маємо, що маємо. Головне дійсно, не засмучуватися. В усіх твори різні. І по своєму унікальні. Хай головне ніхто не закидає свою творчість.) . Всім бажаю успіхів в творчості і житті!
І дякую організаторам конкурсу за те, що дали можливість взяти участь
Відверто нечесне голосування трапляється, проте це нечасті випадки. В нас тільки на одному з попередніх конкурсів був автор, який понаставив усім одиниць. І вилетів у довічний бан.
Більш поширеною є ситуація, коли конкурсант дотримується правил формально – приміром, використовує всю шкалу оцінок, але решті творів ставить невисокі бали, від 1 до 3. І при цьому обов’язково топить до одиниць або потенційно сильні твори, або ті, що вже посіли високі місця в першому турі. Відповідно, ставить високі оцінки аутсайдерам. Це класична схема, вона гуляє по всіх конкурсах.
Тут має бути табличка – “Don’t do it yourself!” 🙂
Якщо пам’ятаєте, на Зоряній Фортеці теж були поціновувачі таких розваг. Але! На ЗФ конкурс оцінками й закінчувався. В нас же на кону – публікація. Тож повірте, ми моніторимо всі оцінки і ніколи не співпрацюватимемо з непорядною людиною
Голосування 1 туру самосудного етапу конкурсу фантастичних повістей – завершено!
Результати по групах ви можете бачити на сторінці конкурсу.
Орги дякують всім учасницям і учасникам 1 туру! Згідно правил даного конкурсу, до 2 туру потрапляють твори, посіли перші 10+ місць в кожній з груп (включно з усіма, які мають однакову кількість “так” з 10м місцем). У даному випадку +позицій не було, тож до боротьби в 2-му турі переходять 20 творів.
У ньому кожній/ому з фіналісток/тів треба буде оцінити решту учасників за десятибальною шкалою: те, що ви вважаєте найкращим, най отримає 10, найгіршим (ну або те, що сподобалося найменше!) – най отримає 1. Слід використати весь діапазон оцінок, інакше голосування не буде зараховане!
Кількість оцінок одного номіналу формально не обмежена, але вкрай небажано ставити дуже багато однакових
За деякий час техадмін сформує фінал і відкриє голосування 2 туру самосудного етапу конкурсу.
Наче всі проголосували. Може можна раніше завершити перший тур?
Так, незабаром відкриємо результати
Не виходить раніше відкрити результати? 🙁
Не думав, що Ви такий нетерплячий, Олександре!)
Ну повинні ж в мене бути хоч якісь недоліки 😉
Шановні учасниці та учасники конкурсу фантастичних повістей! Старожили в курсі, але все одно звертаю увагу: на сторінці конкурсу з’явилася “червона свитка” (жаске попередження про ризик дискваліфікації над тими творами, автори яких ще не закінчили голосування – або провели його з якоюсь помилкою, приміром, поставили усім “так”)).
Це означає, що до дедлайну туру лишилося менше 3 діб!
Покваптеся! Спокійно і планомірно читаємо і голосуємо! У разі будь-яких проблем пишемо адмінам і попереджаємо!
Пройшло трохи більше доби, а вже проголосували 5 чоловік, 5! Одна людина за півдня це зробила, можливо я чогось не розумію :))
Не перший раз приймаю участь у конкурсах, але якщо читати такі великі тексти скопом, то враження зливаються)))
Всім бажаю вдачі, поки мені траплялися досить хороші тексти)
Деякі неіронічно святі люди вже і відгуки під кожним твором залишили, за що їм дяка-подяка, а ви кажете про голосування.
Багато творів давно висять і їх можна було читати поступово 🙂
Я зробив це за пів дня. Перед початком голосування було прочитато 30 творів. На момент голосування у групі мені залишилось прочитати 3 твори, які ще не читав. Я їх дочитав, потім прочитав деякі синопсиси у творах у яких сумнівався, і нарешті проголосував 🙂
Тобто тільки деякі синопсиси?
Для мене синопсис у голосуванні має велике значення, бо уривок може бути написаний гарно, але з синопсису геть не зрозуміло, що відбувається далі) Написати файний синопсис дуже складно, не дарма це перше, що читають при подачі рукопису 🙂
Аналогічно. Для мене синопсис має основне значення. Якщо сподобався синопсис – тоді можна прочитати уривок і вирішити, “так” чи “ні”. Але якщо не сподобався синопсис – тут однозначно “ні”
Я читаю уривок та синопсис, вони мають рівноцінне значення при визначенні оцінки, бо треба написати майстерно обидва. У першому турі ще можна дати знижку на синопсис, якщо уривок дійсно написаний класно, але думаю, що в другому турі таке вже не витягне. Врешті-решт ми повинні зрозуміти всю історію, а якщо синопсис цього не дає, то оцінювати історію складно, хай там як не написаний уривок. Поки мені трапилося з 10 робіт тільки 2 добре написаних синопсиси, хороших уривків куди більше. Тому вважаю, що кожен синопсис обовʼязковий до прочитання. Та й в цілому у видавництві спочатку читають синопсис, а лише потім уривок. Тому я б радила передивитися стратегію оцінювання, ще є час.
Я не знаю чи суддя ви, чи ні, але тут багато новачків, хто пишуть синопсиси вперше. І певен, що вони, в більшості, покладались на свій текст. Для мене – ваше відношення це просто зневага, а для них безсилля. Ну ви і крутий звісно. А я прочитаю все, незалежно від синопсису, бо в мене є розуміння.
Катерино, ну, особисто я більш звертав увагу не на те, Як саме написано синапсис, а на те, Що Саме у ньому написано, себто суть, сюжет. Якщо сюжет не подобається з якоїсь причини – безсенсово читати уривки (хіба що якби всі синопсиси або сподобались, або ні).
Павло, якщо Ви зверталися до мене, то – ні, я не суддя, і я також писав синопсис уперше. Тим не менш, ані в своєму, ані в чийомусь іншому коментарі, я не побачив зневаги. Повість на 200к символів має бути як гарно написаною технічно й художньо, так і мати гарно продуманий цікавий сюжет, і якщо хоча б чогось із цього немає (а особливо – сюжету, описаному в синопсисі, бо рівень технічності й художності, на відміну від сюжету, може бути підтягнутий редактором і коректором), то й друкувати твір можливо зарано. Відвертість і чесність ніколи не була й не буде зневагою, а конкурси мають бути об’єктивними, без “знижок” на те, що хтось, як і я, є новачком.
Групи сформовано, синопсиси додано, голосування розпочато!
Перший тур голосування триває до 20:00 1 жовтня.
Учасникам необхідно прочитати й оцінити ознайомчі уривки та синопсиси творів, які вони бачать у себе у вкладці Голосування (перша група голосує за твори другої і навпаки). Посилання на синопсиси творів знаходяться наприкінці ознайомчих уривків. Пароль до сторінок синопсисів усім учасникам надіслано в пошту. Хто не отримав – прохання зв’язатися в особисті з Літавицею або Trebraruna.
У першому турі голосуємо Так/Ні (чи хочете ви, щоби даний твір потрапив до другого туру). Оцінити треба всі підсудні твори, має бути щонайменше одне Так і одне Ні.
До другого туру потрапить по 10+ творів з кожної групи, які наберіть найбільшу кількість Так в своїй групі. У разі, якщо кілька творів наберуть однакову кількістть Так із 10-м місцем у групі, то всі вони пройдуть до наступного туру.
Тобто, другий тур складатиметься з двадцяти або більше творів.
Твори учасників, які не проголосують до завершення першого туру або проголосують некоректно, будуть дискваліфіковані й участі в другому турі не братимуть, навіть, якщо пройдуть.
Вітаю! Підкажіть, будь ласка, проголосують некоректно це немає жодного «так» чи жодного «ні»?
“Вітаю! Підкажіть, будь ласка, проголосують некоректно це немає жодного «так» чи жодного «ні»?” – або якщо ви поставите “ні” моїй повісті. Бо це ж, очевидно, неправильно! 😉
У мене вийшло досить багато так, більше ніж «ні», тож є всі шанси поставити вашій «так» 🙂
Вітаю!
Якщо немає жодного “так” або “ні”, голосування не буде зараховане і за три доби до дедлайну ви побачите біля назви вашого твору червоний напис “Під загрозою дискваліфікації”.
Некоректне голосування – приміром, майже суцільні “ні” в першому турі або надмірна кількість одиниць і двійок у другому
Прийом закінчено, а конкурс розпочато! Премодераторам і техадміну потрібен час, щоб перевірити усі твори і сформувати групи для голосування.
Орієнтовно завтра в середині дня голосування буде відкрите (орієнтовно у 2х групах))!
Коли це станеться, ви побачите вкладку ГОЛОСУВАННЯ на сторінці конкурсу. В учасників та учасниць там з’явиться список оповідань підсудної групи. УСІ їх треба прочитати і оцінити згідно з інструкціями, які ви побачите на сторінці голосування!
У мене голосування є, але там не можна голосувати… Це ще триває модерація чи у мене якийсь глюк?
Ще нема розподілення на групи, наскільки я бачу. Треба зачекати.
ще готуємо групи. Окрім того, що розбити по групах твори, ще ж сторінки синопсисів треба зробити, тому не дуже швидко виходить.
До речі, ВАЖЛИВЕ ОГОЛОШЕННЯ!
Старожили памʼятають, що синопсиси ми робимо під паролем, паролі будуть розсилатися учасникам, тому перевіряйте пошту й особисті, будь ласка!
Панове, вітаю! прийом робіт закрито!
Наразі працюють преноми, також, як ви памʼятаєте, конкурс повістей потребує додаткових танців з бубном, щоби підготувати все для голосування.
Тому, будь ласка, очікуйте оголошення щодо того, один тур граємо чи два, а також старту голосування завтра надвечір.
Дякую за терпіння і вдалої всім гри!
Усіх, хто встигне подати до 20.00 уривки на сайт, розглянемо. На пошті Літавиці зараз черга, як на НП напередодні Різдва. Тож не хвилюйтеся, розгребемо все, що надіслали
З огляду на те, що творів не дуже багато, чи не буде прийняте рішення про один тур і одразу фінал?
Так, цьогоріч помітно менше… але мені чомусь хочеться думати, що це не через утому, а через те, що автори нарешті мають змогу кидати свої твори великого формату напряму видавництвам, знаючи, що їх не проігнорять (так, я невиправна оптимістка 😉 )
Увага авторам!
“Дорога на Беренган”
Люди-птахи”
“Провідник не в кудись”
“Місто зниклих мостів”
“Стриж під куполом”
Покваптеся, будь ласочка, з повним текстом. Якщо зовсім не встигаєте – кидайте чернетку, протягом першого туру буде час перезалити
А якщо більше на 25 тисяч знаків з пробілами, ніж 200 і вже шукав шо вирізати?
Ще трохи – і за обсягом буде повноцінний роман
там загалом вийшло 239, це ще місцями щось дописати незначне
Різати, різати, різати…
8 годин до завершення прийому творів. Робимо ставки — скільки повістей буде на конкурсі!
Мій прогноз — 37.
35 🙂
Ну в будь-якому разі сильно менше ніж на минулому конкурсі повістей. Може голосування буде в один тур і після першого тура буде одразу фінал.
В останню годину думаю прилетить десь 5, якщо приймуть всі, що висять, то буде десь 40, але насправді думаю буде 32-33))