2 Серпня, 2022

Перемогти звіра

Повернутися до конкурсу: ПРАДАВНЯ ВІЙНА, ДЕ МИ ПЕРЕМОЖЕМО

«Головне не озиратися», — думала дівчина, крокуючи засніженою вулицею. Точніше грудами каміння, що від неї залишилися. Було пусто, безлюдно й самотньо. Тільки з колонки в напіврозваленому магазині тихо грала якась дуже знайома пісня:

«Ой у лузі червона калина похилилася,

Чогось наша славна Україна зажурилася».

Дівчині було важко пригадати, де раніше чула цю мелодію. В будь-який інший час вона залізла б до джерела звуку, щоб розвідати, який же пристрій зміг працювати так довго. Можливо, забрала б його собі. Але не зараз. Зараз була скована страхом: серце божевільно стукотіло, шкіра вкривалася мурашками, а нігті залишали на долонях широкі червоні сліди. Дівчина намагалася рахувати кроки, щоб приборкати хвилювання. «Раз. Два. Три. Чотири. Десять. Двадцять. Сорок один. Шістдесят п’ять», — методично відлунювало у голові і поступово, одночасно з тим як музика згасала, ставало все голоснішим. Ледве переставляла ноги, які від страху стали ватяними. Крок за кроком. Крок за кроком. Крок за кроком. Лиш би не впасти.

За спиною її переслідував м’який шурхіт від лап. Поміж чисел і музики до вух долинало розмірене дихання звіра. Дівчину щось мучило — тривога, жах, передчуття, хвилювання, марення, біль. Вона боролася сама з собою, щоб не втекти. Не побігти вперед що є сили, відчуваючи, як стискаються могутні щелепи десь на шиї. Перед очима постала картинка, як  вона падає і кричить в передсмертній агонії. Здригнулася. «Не можна піддаватися страху», — подумала й забрала мокре від поту волосся з обличчя.

Чудовисько посковзнулося на одній з груд каміння. Залишки того, що колись було будинком, магазином чи школою, повільно покотилися вниз. Час ніби сповільнився. Десь за спиною почулося тихе ричання, схоже на муркіт домашньої кішки та загрозливий рев мотору одночасно. Дівчина тільки на секунду спинилася й затримала подих.  Все її тіло напружилося, готове зробити ривок. Але звір навіть не прискорив крок, тож вона, не розслабляючись, далі рушила в путь.

Рахувати набридло, та й не залишилося чисел, які вона могла б назвати. Щоб відволіктися від розміреного стукоту кігтів об залишки бетонних джунглів, дівчина намагалася згадати з чого все почалося.

Спочатку, двадцять-четвертого лютого дві тисячі двадцять другого року, була паніка. Всі бігали магазинами, купуючи уже непотрібні речі. Сідали в автомобілі і їхали десь далеко, шукали безпечного місця, якого вже не було ніде. Було моторошно, а вона повільно розсмоктувала мандарин, намагаючись назавжди закарбувати собі його смак в пам’яті. В роті стало терпкувато-солодко — так і не змогла більше ніде знайти улюбленої їжі.

Тоді, пригадала, почали вмирали люди. В своїх будинках, коли робили звичні речі: сиділи на дивані, готували на кухні, гралися з дітьми. Спочатку це було дуже боляче, але потім… потім війна стала такою звичною, що це вже нікого не хвилювало. Байдужість вбивала більше, ніж ракети. Людям ніби відірвало здатність відчувати. Трупи накопичувалися всюди, де тільки можна було, але всі чомусь втратили можливість чути, слухати і відчувати. Вони просто переступали через своїх рідних, знайомих, друзів і йшли далі, ніби нічого не трапилося — настільки були втомлені від того, що відбувається.

Час від часу тріщали стіни будинків, які обвалювалися під силою ворожих ударів. Їх ставало все більше і більше, допоки якось далеко на горизонті не з’явився величезний гриб. Яскравий стовп світла спалахнув лише на мить і тоді абсолютно всі будівлі потягнулися до землі, яка їх народила. Світ руйнувався і цьому не було причини. Жодної. Окрім бажання одного напівмертвого диктатора завоювати його або стерти навіки.

Того ранку залишилася одна. Прокинулася в мертвих обіймах коханого і не могла повірити, що це не сон. Сильні руки навіть після смерті не могли її відпустити. Вона закричала і почала вириватися, чіплятися зубами за заціпенілі пальці, дряпати тіло, позбавлене життя, наносити все нові і нові удари… поки нарешті закостенілі органи не піддались.

Тоді дівчина сіла поруч і довго не могла повернутися до тями. Вона сміялася, плакала, билася головою об стіни і раптом усвідомила: все, що відбувається навколо — не сон, а процес, який неможливо обернути. Про який давно попереджали. Якого боялися. Який відтягували, але все одно все сильніше і сильніше закопували себе в могилу… так вона жила тижні і місяці, поки вперше не побачила звіра.

Величезний механічний собака сидів в тіні і уважно роздивлявся людину, яка посміла вижити. Такий собі дух апокаліпсису, до божевілля спокійний і холодний. Розумний і спостережливий. Але навіть він не розумів, чому хтось таки залишився живим. Принаймні, так їй здалося на перший погляд. З того часу він ходив за нею крок за кроком. Винюхував і вичікував.

А сьогодні… сьогодні був якийсь особливий день. Мав інший запах, тому приносив стільки хвилювання. Дівчина чомусь відчула, що саме зараз вона або загине, або переможе звіра. Тож міцніше стисла ручки рюкзака, востаннє забрала мокре волосся з лоба і щодуху побігла вперед.

Ноги плуталися, дихання збивалося. Здавалося, що сили покидають її, як тисячі, а можливо й мільярди, інших людей. Була втомлена. Повільно знижувала темп, відчуваючи, як в грудях знову повільно розпалюється бажання жити, а потім… упала і покотилася вниз, чуючи тільки шурхіт від лап і швидкі обережні кроки за спиною.

Дівчина прокинулася, видно, через декілька годин. Була злегка присипана сніговою стружкою, яка неприємно пекла. Тіло боліло, а очі пекли від вечірнього сонця. Яскраве світло засліплювало, допоки не з’явилася рятівна тінь.  На обличчя капнуло щось тепле, але огидне. Воно тягнулося з підборіддя жахливого металевого звіра, який стояв і з цікавістю розглядав скоцюрблену істоту. Дівчина відвернулася. Тривога кудись пішла і єдиним, що її цікавило, стали червоні очі навпроти.

Металева морда вперлася в руку, допомагаючи встати. На диво, метал не був холодним навіть в зимову погоду. На сонці він вигравав всіма барвами природи, хотілося до нього доторкнутися, хай навіть й прийшлося б поранитися об гострі кути.

— Значить ти — мій друг, демоне? — прошепотіла дівчина, притискаючись обличчям до морди величезного пса.

Той видавав свій звичний звук, схожий на муркання. Дівчина відступила і придивилася до нього. З подивом зауважила, що й не могла поранитися, адже той був виготовлений з червоного й чорного металу, якого вона ніколи не бачила. Якогось твердого і м’якого водночас. Дивовижного досягнення науки. Скільки ж часу вона тут провела?

«Його точно хтось зробив», — промайнуло в голові. Дівчина з надією подивилася на звіра й він, мовби зрозумівши, кивнув. Підняв голову й за густою металевою подобою шерсті на грудях проявилися маленькі дверцята ідеальної квадратної форми. Собака вимогливо заскавулів, тож вона м’яко натиснула на них — ті одразу піддалися й відчинилися.

«Місія евакуація. Хто б це не читав — ми перемогли. Хочемо допомогти всім, хто вижив від ядерного удару. Нове українське суспільство, в якому більше не буде лиха, вже формується нашими руками. Росії немає й більше не буде. Йдіть за Патроном, він приведе вас в безпечне місце, де ви зможете відпочити й відновитися», — повільно прочитала дівчина, важко ворушачи язиком й дивуючись кожному слову. Давно не чула свого голосу, тож він звучав неприродньо й налякано, трохи по-дитячому наївно. Сотні думок вертілися в голові, заважаючи нормально прийняти рішення. Міцно стискала синьо-жовтий прапор, який дістала разом з запискою, і від нього в грудях дзвеніла надія.

— То ти не демон, ти Патрон, — усміхнулася, намагаючись втамувати хвилювання.

Вона стільки часу була самотньою, що думала, ніби весь світ загинув від того яскравого спалаху, який виявився ядерним снарядом. Від збудження піт стікав її спиною, хоч погода ставала все холоднішою й холоднішою — скоро мало стати геть нестерпно.

Пес встав і грайливо помахав хвостом. Дівчина довго дивилася на нього, поки той не гавкнув вимогливо, показуючи головою в протилежну сторону.  Вона з секунду повагалася і рушила за ним. «Навіть якщо це пастка, то байдуже, — подумала, рушаючи на захід сонця. —  Я вижила, тому вже перемогла. А далі все буде залежати тільки від нас».

Повернутися до конкурсу: ПРАДАВНЯ ВІЙНА, ДЕ МИ ПЕРЕМОЖЕМО