18 Грудня, 2021

Мороз та Відлига

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

На самій вершині світу, північніше якої нічого не було, милувалося зірками Снігове містечко. Відлига Веснянівна чекала на чоловіка на їх зимовій дачі. Роботи було повно – лишень встигай збирати до холодильника стиглі, набряклі бурульки та консервувати північне сяйво – з медом та корицею, як годиться за сімейним рецептом. Стіни в хаті були міцніші за скелю. В середині було затишно, і  навіть сусідка, пронирлива тітка Хуртовина не могла пробратися в гості непоміченою , все завивала коло хати  з заздрощів:

Відлиго, і як то ви з Дідом Морозом таку міцну хатину збудували?
Знамо як, – рожевим рум’янцем посміхалась господиня, – Тільки від взору мого теплого почнуть стіни танути, чоловік рукою поведе – сніг талий кригою схопиться.
А зараз як? Свята, милий твій поки всіх дітей в світі не відвідає, не вернеться. Як ти ще в калюжах не купаєшся?
А я тепло своє дітям передаю, через кожний подарунок. Від того так тепло від гостинців Діда Мороза – через них весна цілує кожне маленьке чоло, благословляє на квітучість та зростання.
І Хуртовині так замрійливо-млосно це чути – аж вщухає.

Десь набагато південніше, за стінами з білої цегли не спала, чекала опівночі маленька Марійка. Зимові діамантові зірки милувались нею крізь шибку. Вона вже чула по радісному зойку з-за стіни, що сусідові Дід Мороз нарешті подарував омріяний квадрокоптер.

Раніше вона б попросила у подарунок ляльку, та зараз серце віщувало: не на таку дрібницю треба розмінювати диво.

Малеча примружила очі та  прошепотіла: “Дідусю Морозе, не треба мені тої ляльки, і навушників нових теж, ти тільки зроби так щоб війни не було, ніколи-ніколи…”

Щось різнокольорове на мить мигнуло у небі, коли Марійка відкривала очі. Чи то сусід вже запускав на подвір’ї свого дарунка, чи… Прямо перед нею на підвіконні лежала лялька-мотанка, така ж, яку дівчинка бачила колись в музеї: в ошатній сорочці та запасці, з намотаними навхрест червоними нитками замість обличчя.

Дівчинка притулила ляльку до грудей. Червоний хрест. Майже як у тата в лікарні. Це означає, що прийде хтось та вилікує світ від війни – сяйнуло їй. 

І так замрійливо-млосно було це знати – аж серце розквітло у грудях.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів