16 Грудня, 2021

Деякі традиції народу Кози

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

– Коляда, коляда, де ти була? – процитував професор, виразно ворухнувши хобітком. – Це питання, як і інші, потребувало в період оновлення світу негайної відповіді, й народ Кози давав його в міру власного розуміння.

Слухачі з розумінням заляскали жувальцями, затріскотіли крилами, зашурхотіли хвостами. Лекції з побуту й традицій екзотичних рас були надпопулярні на щільнозаселеному Науковому астероїді.

– Розглянемо наступну пісню? «Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка», – вів далі професор. – Співставивши її з погодними даними місцевості, виявимо протиріччя: ластівочка – це птах, що прилітає навесні, але пісню співали посеред зими! Проте якщо застосувати мою теорію, то всі протиріччя усуваються.

Професор виразисто здійняв третю псевдоніжку. Студенти шанобливо стихли.

– Коляда, так само як Коза, символ різдвяних колядок, – це згадка про зустрічі з нашими дослідниками, що принесли тамтешнім землянам наукові знання про світ! Дивіться: спільний склад «ко» став настільки притаманний позначенням вищих сил, що й сам народ став називати себе «козаки»! Тобто «народ Кози», крилаті люди. А крилата Коза стала символом оновлення, застосовуваним для зміни парадигм, тобто зміни річних циклів.

Ви можете спитати, до чого тут «ластівочка»? Відповідь проста: всі раси, перебуваючи на примітивному рівні розвитку, використовують заміщувально-пестливі синоніми – демінутиви – для сил, величі й рівня яких поки не можуть збагнути. Ластівка – крилата істота, як і міфічна Коза, що сягає зустрічі народу Кози з нами, створіннями вищого порядку.

– Професоре… – обвішаний пірсингом рептилоїд зніяковіло клацнув зубами. – Але ж коза, зображена на малюнку, безкрила! Вона рогата…

– Крила редукувалися з часом! І з’явилися роги, щоб приховати від інших велике таїнство Кози. Зрозуміло?

Студент шанобливо закивав, однак з дальньої навчальної сфери долинув інший голос:

– Слухайте, до нас на перший курс записалися земляни, й з-поміж них є українець – прямий нащадок народу Кози. Чому б не розпитати його про дивні традиції колядок?

– Це ненауково! – відрубав професор. Хобіток обурено здибився. – Ми досліджуємо Землю на кілька порядків довше, аніж він на ній живе! Настільки примітивний спосіб наукового пізнання є категорично неприйнятним!

З цими словами професор розгорнув надкрилки й злетів з кафедри, супроводжуваний громом аплодисментів. Його науковий внесок був неоспорюваним, і він нікому б не дозволив сумніватися у великих відкриттях, які зробив, досліджуючи таємничий народ Кози!

І краще б самому цьому народові також не сумніватися.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів