16 Грудня, 2021

Мандрівка

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

Дідовий кожух був брунатний, ніби ведмеже хутро й давно припадав пилом у глибі шафи. Та сьогодні Юрась дістав його і напнув: відразу відчув себе певним і дорослішим. У кишені знайшов три льодяники «Бажанка» та скуштував один. Вдома нікого: мама в лікарні – скоро випишуть, свято на носі, а ялинки нема. Сусідка навідує, приносить продукти й обіди, та й він уже п’ятикласник – яєшню з вівсянкою таки зготує. Але деревце – то його справа, більше нікому. Мама всміхнеться, як побачить те по поверненні та і йому буде радісніше, бо як це – без ялинки?

Із села дорога неблизька, замело снігом. Гадав іти пішки – довго, але під вечір вернеться. А потім побачив забавки дітей у вікно та придумав: санчата! Витягнув з комори, простелив кожух, одяг ранець із дбайливо збираною протягом року скарбничкою й рукавиці, взяв сані за мотузку – коли вчув вівчарку. Погладивши слухняного Джерю за вухом, подумав: «А раптом?» Спину й груди пса охопив пояс, за нього вчепилися похідні карабіни. Зачинивши ворота, вивів пса за повідець, поставив сани на сніг, усівся зверху, взявшись за мотузки. «Вперед!» – скомандував він і пес зробив ривок та… побіг! Спершу повільно, а потім звик і тримав темп. Іноді завертав убік, але рух поводями та знайома команда спрямовували того на потрібний шлях. Поїздка минала напрочуд весело та швидко.

Забачивши продавчиню, віддав їй свою важку свинку та, жуючи цукерку, попрохав: «Дайте, будь ласка, ялинку». Жінка струснула дарунком: приємний подзвін монет, але явно замало. З’ясувавши, що той сам і на санах, вона обрала ялинку під його зріст і вручила шмат брезенту, щоб замотати та тягнути по снігу – бо в руках незручно і колотиме. Подякувавши, вони з Джериком рушили додому, постійно озираючись, як там деревце.

Увечері пес гуляв подвір’ям, хлопчик смакував льодяник, а ялинка стояла у відрі з піском: ледве надлубав його з-під снігу. «От би мама була тут», – помріяв уголос. Та за хвилю у двері постукали й увійшла… мама з пакетом мандаринок. Кинувся її обіймати, а вона дивувалася звідкіля ця красуня, злякалася чи не захворів, бо від морозцю та набирання піску мав червонясті щоки. Але сміх сина та блиск його очей розвіяли сумніви.

— Раз мене раніше виписали, а ти приніс ялинку – чого чекати? Прикрашаймо! Неси коробки, Юрчику! – сказала мама й глибоко вдихнула видужалими легенями цілющу древню прохолоду хвойного паху.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів