14 Грудня, 2021

Шишка для “Ведмедя”

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

Цього ранку батькові погіршало. Слабкою рукою він потягнувся до намисника, але не подужав.

– Мишко, подай коробку з верхньої полиці, – попросив старий. – Залізну, з-під чаю. І відкрий. Тільки обережно.

Батько витягнув зі старої залізяки звичайну шишку. Невелику, зморщену та наче погризену з одного боку.

– Сину, не дивуйся, – слабким голосом почав батько. – Цю шишку привіз ще твій дід з рідного села. Єдине, що встиг взяти на згадку про домівку, коли виганяли з хат і вантажили у вагони «неблагонадійних». І заповідав ніколи не викидати. Мовляв, це наш оберіг.

«Ведмідь» сумно посміхнувся.

– Якби цей оберіг ще й допомагав…

– Він і допомагає. Але сам вирішує, коли його допомога потрібна. – І додав: – Тримай міцно, не впусти.

Поховавши батька, Михайло зібрав речі. Хлопці зустріли мовчки. А що й казати? Їх смертю не здивуєш.

– «Ведмедю», без тебе ніяк, – командир потиснув чоловікові руку. – Сєпари останнім часом геть знахабніли. Обстрілюють лісосмугу як скажені. Очікуємо днями прориву. Якби побудували стіну на кордоні, як планувалось…

– Що з ялинкою робити будемо? – перервав розмову молодий сержант.

– Дістанемо! – відповів «Ведмідь».

Запхав до кишені батькову шишку, яку знечівʼя крутив у руках, стряхнув сніг з маскхалату і спитав:

– Хто зі мною?

Визвався той самий сержант. Половину шляху подолати спокійно. Аж раптом над головою просвистіло, й біле поле освітила сигнальна ракета. Назад повзли швидко. «Ведмідь» насилу віддихався.

– Цьогоріч, напевно, будемо без ялинки, – підсумував сержант.

Уже роздягаючись до сну, Михайло зауважив, що кишеня, до якої поклав шишку перед вилазкою, порожня. Вийшов покурити, вирішивши зранку у будь-який спосіб відшукати ту кляту шишку. І впустив сигарету, ще не встигши її підпалити: за кілька метрів перед окопами височіла ялинка. Така сама, як вдома посеред двору. Тільки нижча. Але на очах збільшувалася, росла, стаючи заввишки за дерева у лісосмузі.

На ранок дістався ялини, помацав кору, спробував голку на смак, вдихнув знайомий з дитинства запах хвої… А потім побачив біля міцного кореня шишку. Ту саму – стару, однобоку. Обережно підняв, обтрусивши сніг.

– Оберіг, кажеш? – зіщулився чоловік.

Вночі не спав ніхто. Майже навпомацки, щоб не привернути уваги, розмічали місце для незвичної лінії оборони. «Ведмідь» раз у раз кидав шишку на землю. Вже не рахував, скільки разів нахилявся.

А на ранок перед нашими позиціями великою зеленою стіною в кілька рядів, скільки зору вистачало, виструнчилися зелені красуні. Хай тепер хтось наважиться на прорив!

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів