13 Грудня, 2021

Правильне бажання

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

– Як набридли ці петарди, Карпе!

– Які петарди? – здивувався старий вусань, навіть відірвався від смачнющого борщу, запах якого розносився навкруги. – Тобі Київ наснився? Це там петарди, а тут все серйозно.

– Новий Рік же. Тут усе серйозно, а там петарди бахкають. Знаєш, я тому цю ротацію пропустив. Чути їх не можу. Тепер через кляті петарди не побачу рідних.

Грицько спересердя жбурнув на купу мотлоху біля столу смартфон, екран якого виблискував новорічною рекламою.

– От якби замість тієї дурні, я не знаю, на Новий Рік було заведено пісень співати!..

– Ех, Грицю, – озвався з дальнього куточку дід Остап, – який ти все-таки, вибачай на слові, москаль. У нас, українців, саме пісень і заведено співати, з колядками по хатах ходити. Але бачиш, як воно: побахкати людям веселіше. Може, тому й ми тут бахкаємо без упину.

Грицько знітився. Він зовсім забув про традицію колядувати, яка йому, киянину з російськомовної родини, була чужа. Пробурмотів:

– То що, вважаємо, що новорічна ніч почалася, чи опівночі чекатимемо?

– Для чого? – всміхнувся в пишні вуса Карпо.

– Для загадування бажань! Хоч ця традиція нормальна…

– І чого ти забажаєш?

– Щоб війна закінчилася, звісно. А в вас хіба інші бажання?

– Боронь Боже, Грицю, таке загадувати! – перехрестився Остап. – А раптом справдиться? Прокинешся першого січня, а тобі звістка: вельмиповажний головнокомандувач підписали капітуляцію, й ми тепер – Малоросійська область Російської Федерації. Війна ж бо по-усілякому може закінчитись!

– Гаразд, а чого тоді бажати? Нашої переможеньки?

– Вже набажали того року. Маємо тих переможенек – хоч греблю гати. Чемпіони світу з шахів, із важкої атлетики, далі довжелезний список. Конкретніше треба, Грицю!

Хлопець замислився. Зрештою його очі хитро зблиснули.

– Я зрозумів. Забажаю, щоб усі в Україні до кінця прийдешнього року заговорили українською. Тоді вже точно все буде як треба!

– О, це ти діло придумав! – загомоніли вояки.

***

Перші дні січня в працівників супермаркетів ніколи не були сонними. Страшна пора, майже як кінець грудня. Свєта втомлено посміхнулася черговому покупцеві:

– Вам пакєт нуж… потрібен?

Покупець поглянув на неї з подивом. Продавчині мережі «Старкус» завжди послуговувались російською, лише зрідка вичавлюючи з себе українське слівце.

– Да…йте, будь ласка, – розгублено відповів він. Щось клацнуло в голові, й він не зміг сказати інакше.

За вікном сипав сніг. В кабінеті на Банковій похмурий чоловік набирав на телефоні: «Я тут подумав…» Біля нього смерділо корвалолом. Новий Рік потроху починався.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів