18 Грудня, 2021

Плата

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

Величка перелізла через частокіл, і перевірила за пазухою свічку. Ту саму, якою сьогодні їй двійко вельможних гостей обпалили щоку. Знали ж, що дівчина до смерті боїться вогню.

А стара княгиня не зупинила, тільки сміялася і казала, що слід карати кожну рабиню, що роззявить писка на те, на що права не має. І тоді Величка зрозуміла, що княгиня знає про залицяння свого сина.

Вона надто довго терпіла і боялася. Жила так, ніби і справді була лишень помічницею ключниці в цьому маєтку. Пора було згадати хто вона така. І згадати що в деякі ночі можна пройти крізь свій найбільший страх і завітати до Володарки перехресть. Дівчина дійшла до розвилки дороги і тремтячими руками запалила свічку. Видиво палаючого міста вкотре зринуло перед очима…

— І чого ти хочеш, людське дитя? Так хочеш, аж сама завітала до мене? — суворо запитала сива розпатлана жінка.

У Велички пересохло в роті. Боліла обпалена щока.

— Я чула… ви можете подарувати долю ненародженій дитині.

Яга зміряла дівчину поглядом:

— Ти не тяжка. Та й сама дитина ще.

— Дитинство моє згоріло із моїм містом. А дитя я матиму. І я хочу щоб це був син. Який помститься за мене і займе трон свого прадіда.

Тепер буде так. Хай навіть вона прийде до князя тільки на зло його матері.

— То ти його кохаєш, — протягнула Яга, — кохаєш і ненавидиш себе за це.

Величка зірвалася:

— Він навіть зве мене отим іменем, яке вона вигадала! Він її син! І кинув першого списа у той день! І у нього двоє синів від угорської царівни! Вони спадкуватимуть княжу владу. Та ще його менший брат.

— Що ж, хай буде так, донько Іскоростенського князя і онуко Київського. Ти народиш сина, що помститься за тебе і посяде Київський стіл. Ані дядько, ані брати не стануть йому на заваді. А син твій прославиться у віках. Але це буде єдине твоє дитя і більше ти ніколи не матимеш. Ім’я ж твоє, яким ти так дорожиш, забудуть на тисячу років і зватимуть тебе Малушею, як назвала Ольга.

Богиня ночі, хранителька межі світів насмішкувато дивилася на поблідлу дівчину.

— Нехай. Я заплачу таку ціну.

— Тоді повертайся і ставай до бою. Адже тебе не порятує ні син, ні брат, ані коханець. Боронитися мусиш сама.

— Дякую, — поклонилася дівчина, але не зуміла змовчати — Ви сказали… Добриня живий?

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів