13 Грудня, 2021

Перед дивом

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

Марк хряснув дверима і впав на ліжко. «Вони знову! Знову нічого не розуміють!», – вистукувало у скронях тисячею дрібних молоточків. Кімната повнилася темрявою, хоча юнак знав, що зараз лише трохи по третій.
«Чому вони не чують? Вони тільки й торочать про Різдво…», – Марк скривився і перевернувся на спину. Стиснув у долоні кутик ковдри. «Хіба вони знають, що таке Різдво? Та вони хоч навколо дивляться?». Затулив обличчя долонями. «Дива вони хочуть!», – вигукнув вголос. Раптом на зап’ясті спалахнув екранчик браслета: «Та щоб тобі добре було!». Юнак хотів уже натиснути «Відбій», але на дисплеї висвітилося фото дитини. Дівчинки. Кімнату залило тепле приглушене світло. «Як ці діти завжди додзвонюються? Звідки вони знають Код?».
– Слухаю, – промовив майже спокійно. Переглянув дані дівчинки.
Вона мовчала. Тільки дихала так, ніби перед тим довго бігла.
– Маріє, говори, будь ласка, – Марк сам здивувався, як лагідно прозвучав його голос.
– А… Ви можете зробити диво?
«І ти туди ж? Я втомився. Я уже тиждень не можу літати. Яке диво?», – крутилося на язиці, але вголос вимовив чомусь лише останню фразу.
– Для Ліни. Вона моя сестра. Вона вже дооовго в лікарні. Мама сказала, Ліна не буде з нами на Різдво. А я так скучила! – мала схлипнула. Марк не наважувався перебивати, – Знаєте, ми жили удвох в кімнаті, сварилися за іграшки. Я б зараз їй всі віддала, чесно. Хай тільки одужає!
Юнак змусив себе підвестися і підійшов до вікна. Кожен крок відгукувався болем. У голові паморочилося. «Я не зможу. Мала, ангели теж втомлюються! Люди хочуть див, але не хочуть їх робити».
– Ви зможете? Сашка казав, ангелів не буває, але ви ж є, правда?
«Хто йому таке втовкмачив?!».
– Є. Але диво зробити не так легко… Ти це розумієш?
«Ангели теж бувають невдахами. Я витратив надто багато сил на те, що люди могли самі. Ой дурний…».
– Угу. А якщо спробувати разом? Я не підведу!
Раптом Марк відчув майже забуте поколювання у спині. Все сильніше. Тепле. Юнак повернув голову і завмер: за плечима знову біліли крила.
– Я буду найслухняніша у світі, – запевняла Марійка, – тільки допоможи Ліні!
Ангел відчинив вікно і вилетів у сутінки.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів