17 Грудня, 2021

Недоросле свято

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

Наталя з сумом, що розділяв серце навпіл, дивилася у вікно. Чекала білого пухнастого щастя, але груднева погода не радувала. Дівчина зітхнула. В домі навпроти за склом виринув рудий кіт, який теж меланхолійно споглядав мишачу погоду. Наталя всміхнулася милому створінню. Почула кроки Вадима в коридорі й вибігла назустріч.

– Привіт, коханий! Як справи? – лагідно спитала.

– Недобре, проблем багато. А ти чого всміхаєшся? – буркнув.

– Рада тебе бачити. Може, купимо завтра ялинку? Хоч снігу нема, та святковий настрій влаштуємо.

– Ти що, дитина у свої 30 років? Новий рік – свято для малечі, – відрубав Вадим.     

– Та ну. Як так? Тоді хоча б подивімось сьогодні «Один удома»? – не вгавала Наталя.

– Дай краще поїсти, нічого я не хочу!  

Наталя з холодним серцем розігрівала вечерю. Думки роїлися розчарованими сніжинками й падали під ноги. Вадим із незадоволеним обличчям сів за стіл і втупився в неї, чекаючи на тарілку з борщем.

– От що тобі не так? Ялинку треба? Іди купуй. І не мороч мені голову передноворічними дурницями, – розсердився чоловік і взяв ложку.

Дружина вкотре проковтнула розчарування і мовчки пішла на улюблене місце біля вікна. Надворі було темно. З сусідніх домів виднілося світло лампочок і гірлянд. Журливого кота не було. Наталя зронила сльозу і поспішно витерла рукавом. Раптом хтось стукнув у шибку. Дівчина здригнулася від несподіванки. Опустила очі, а там знайомий рудий кіт. Він благально дивився: «Впусти мене». Наталя відчинила кватирку. Звірятко тихенько помурчало людськими словами:

– Я знаю, що твій чоловік не хоче свята. Він дуже стомлений. Не ображайся на нього. Я прийшов, бо можу допомогти.

Наталя завмерла. Вона думала, що мова кота – гра її уяви.

– Як? Ти…

– Я взагалі-то не кіт, але прийшов у його подобі. Мене звати Мрійвон. Я помічник Святого Миколая в місії порятунку духа Різдва. Тримай ось це, – він протягнув маленьку коробку з золотими стрічками й підморгнув. – У ній чарівний порошок, який знімає втому. Він допоможе Вадиму віднайти в собі дитину і налаштуватись на святкові приємності. Просто додай чоловіку в напій.       

Вадим підійшов до дружини зі словами: «Ти з кимось розмовляєш?». Ошелешена Наталя повернулася, щоб відповісти. Мрійвон миттєво розчинився в повітрі.

– Ні, то шум із вулиці, – збентежено вигадала вона.

– Ясно. Зачини вікно і зроби, будь ласка, чай.

– Добре, – Наталя міцніше стиснула подарункову коробочку, від якої по тілу розтеклося приємне тепло.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів