17 Грудня, 2021

Ліс

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

Василь обводив поглядом ландшафт. Величезний обшир пустирища лякав безжиттєвістю. Колись, за його дитинства, тут був лісистий край, суціль із підхмарних смерек, ялин і сосон, та неохопних своїми стовбурами дубів. Дятли наробили безліч дупел, який обжили сови, шпаки, горихвістки, інше птаство. Могутні вікові дерева нуртували соками й живицею, що бурштиновими краплями застигала на корі, скрипіли розлогим віттям від доторку вітриськ, птахи сповняли свій дозір за гармонією, заливаючись кожен своєю неповторною піснею у відведену їм годину, білки гризли й збирали шишки та жолуді, лосі страхали молодих вовків своїми рогами, снували посапуючи їжаки, а мурашки зводили кургани для своїх цариць.

Але потім… все вигоріло до крихти, всіх винищили до лапи, землю розрили вирвами, занедбавши зрощуване століттями багатство водномить.

— Тату, а чого ми сюди приїхали?

— Збиралися викинути ялинку, може, в лісництво яке віддати… А після побаченого почуваюся, ніби викинули мене.

— Ти про що?

— Про ліс. Бачиш його? Отож. Нема. А бувши такий як таки – я в ньому грався – дідусь працював тут єгерем, дбав про тварин і птахів.

— А давай… а давай посадимо тут нашу ялинку!

— Та лопати немає і вона не прийметься – засохла.

— Але ж на ній є шишечки!

— І?

— Можна ж їх посадити? Розкришити насіння, можна?

— А знаєш – можна.

І хлопчик повідривав усі шишки з ялинки, що пробула в них вдома до самого лютого. Він бігав безсніжним пустирем, кришачи насіння до чорної землі, наспівуючи, щоби воно «швидко й рясно проростало, у землиці не чекало», доки здичавілий дух-вітер свистав йому в спину, дбайливо загортаючи кожну насінину…

В кінці грудня, прикрашаючи нову ялинку, він згадав про посіяне і, дістаючи зайнятого роботою батька, впросив проїхатися до того пустиря.

Останній поворот і мали б приїхати, але… Що це? Він наплутав дорогу? Навігатор показує вірно. Зупинив авто, вони вийшли й Василь протер очі: на тому самому місці тепер виднівся ялиновий ЛІС. Справжній. Овва! Здивовано поглянувши на сина, він дитинно посміхнувся – той усміхнувся у відповідь. І помчав гратися до ялинок.

— Ліс, ліс! Ялинки, ялинки! Мої, тобто наші, це ми його посадили, ми…

Авто край дороги, чоловік із дитям торкають ялинові голки, радо кричать і риплять снігом – таке споглядала сойка, схована у кронах гінкого, ще тонко-стрижневого лісу, що неозоро розкинувся видноколом. Вона прудко спурхнула – і з верхніх гілочок вітрець повіяв на життєрадісних людей пухнастим сніжком…

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів