20 Грудня, 2021

Експеримент

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

 Все йшло те так. Спочатку Андрію здавалося, що причина у ньому і то він такий недолугий і непристосований до життя. Та з кожним днем проблем більшало не лише в нього. Країна стрімко котилася у прірву безнадії. Недолугі рішення уряду лише надавали цьому процесу прискорення. Повна дезорієнтація і хаос. Всі кудись бігли, їхали, не встигали, гарчали один на одного і писали капслоком у ФБ. Кількість ДТП збільшилася втричі, аптеки продавали удвічі більше заспокійливих і антидепресантів ніж зазвичай.

Андрій тримався з останніх сил. Першою серед близьких потрапила до лікарні дружина. Пощастило, що вчасно і були якісь гроші в заначці. Операція пройшла успішно. За нею брат з ковідом. Не врятували через задавнений діабет. Стареньку маму поховали через тиждень – не витримало серце.

Вставав щодня о сьомій, пхався на роботу. Затори, психовані водії навколо, пихате начальство, брехливі постачальники і зажрані клієнти. Магнітола в автівці мовчала. Музика останнім часом дратувала. Мобільний розривався від сповіщень і дзвінків. Він всім потрібен. Та насправді – нікому.

«Російське військо готується до широкомасштабного наступу!», «Двадцять тисяч випадків зараження Ковід-19 на добу! Тисячу життів урятувати не змогли», «На українських ТЕЦ закінчується вугілля! Як пережити зиму?» Заголовки новин оптимізму не додавали.

Син зателефонував о дев’ятій ранку.

–          Привіт, тату. Щось мені зле – дихати важко.

–          Температуру міряв?

–          37,2. Але в грудях болить, коли намагаюся вдихнути.

–          Зрозумів. Чекай мене вдома, до універу не йди.

Андрій дав відбій і набрав дружину.

–          Привіт. Там Сергію погано. Набери Федора Івановича, чи зможе прийняти на консультацію? Так, я малого привезу. Все буде добре.

Важкий бус пригальмував, увімкнув «аварійку» і розвернувся через двійну осьову. У вантажному відсіку голосно попадали коробки з товаром. «Хрін з ними», – подумав Андрій і втиснув педаль газу в підлогу.

***

Десь на орбіті блакитної планети кружляв невидимий об’єкт. Одна з істот на борту уважно вдивлялася в екран, збільшуючи зображення.

–          Р’єрле, а глянь у довіднику, що означає людський жест з піднятим середнім пальцем?

Р’єрл підійшов до колеги, схилився над монітором. На стоп-кадрі біля входу до будівлі з написом «Клінічна лікарня №17. Приймальне відділення» стояв Андрій і показував «фак» зоряному небу просто у камеру супутника-спостерігача.

–          Все зрозуміло. Експеримент закінчено. Можеш вимикати випромінювачі. Я надішлю звіт про цю планету. Ми їх не підкоримо. Вони не здадуться. Ніколи.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів