20 Грудня, 2021

Дванадцять секунд

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

            Данило стояв за камерою і страждав. Мало того, що погнали чергувати у новорічну ніч. Мало того, що дівчина, з якою планував святкувати, обізвала його кінченим трудоголіком і не брала слухавку. То ще й це ґелґотіння вислуховувати?
         «Дарагі… еее… українці», – почав президент і від неповторного тембру його голосу операторові тут же закрутилася голова.
         «Дивина… – згадав Данило слова Ілони, його керівниці. – Якщо наш, гм, гарант, з його, гмммм, красномовством зажадав прямого етеру, щось тут не те. Потрібен спостерігач».
          Ну і кого ж послати, як не його, фахового оператора з дипломом «поплавка»? Відмовитися? Спробуй тут відмовитися, якщо ти чаклун, а твоя начальниця — відьма. І не просто відьма, а справжнісінька закарпатська босорканя!
         «В цей … еее… непростий час…» – вів далі гарант.
         Данило зібрався було застогнати, але тут його увагу привернула деталь, яка видавалася недоречною у цій святковій атмосфері.
         Непримітний олівець у руках президента. Десь він уже таке…
         Російський артефакт, модель Карандаш-1, на сленґу СБУ — «клоун». Активована, ця пекельна штучка діяла протягом дванадцятьох секунд, дозволяючи власникові сказати що завгодно — і ті, хто почув, щиро у це повірять. Якщо врахувати, скільки людей дивиться новорічне привітання президента…
        Оператор похолов.
        В іншого президента, того, що втік майже десять років тому, нічого не вийшло – виданий пристрій той просто зламав у всіх на очах. А цей усе робить правильно.
        Найпростіший спосіб активувати чарівну річ — потерти її. Це навіть дітлахи знають.
        От тільки що робити? Заблокувати не вийде, всі російські артефакти мають систему самознищення, а видовищний вибух на місці глави держави у прямому етері — не найкращий спосіб розпочати новий рік. Викликати підмогу? Налаштувати ментальний зв’язок — чверть хвилини, ще дві секунди піде на телепортацію, а артефакт активується вже за вісім…
        «… що війна — найжахливіша річ, а тому ми … ви … еее… павинні…»
        Дві секунди.
        Данило зціпив зуби і одним коротким закляттям відкрив телепорт.

        Холод. Запах пороху й заліза. Нецензурна лайка. Стрілянина. Президент і оператор з камерою стояли за спинами вояків, які вели вогонь.
        « … захищатися! – вереснув президент, вирячивши очі. – Чинити… еее… опір! Стріляти! Я наказую! Як ваш го… вно… головнокомандувач!»
        Дванадцять секунд – і ще один телепорт повернув їх назад.

        Наступного дня медіа аж захлиналися, вихваляючи спецефекти на промові президента. Десь у Кремлі, певно, скреготіли зубами.
        «Прощавай, преміє», – буркнув подумки Данило, підсунув до себе аркуш паперу і сягнистим почерком вивів: «Пояснювальна записка».

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів