13 Грудня, 2021

Чорнобривці

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

Наталя. Останні хвилини року.

У темному вікні віддзеркалюються лапи ялинки, підсвічені вогниками гірлянди. Але якщо придивитись – далі, вже за балконним склом – повільне ширяння сніжинок. Лапатих, пухких, невагомих…

Як він міг? Перед самим святом!.. І я теж красуня – коза вперта… Як тепер Новий Рік зустрічати? Якщо він до дванадцятої повернеться… Якби… І кому бажання загадувати? В дитинстві було зрозуміліше… А тепер? Якому Санті довіритись?

Раптом…

Павло. Перше січня.

Ну що, проспався, йолопе? Відсвяткував? Кажуть, як рік зустрінеш… Ні, це треба виправляти! Краще пізно… Все, приводжу себе в людській стан і біжу вибачатись! Трясця, де ж ти квіти знайдеш першого проти ночі?

У вікнах світло. Чудово! Ще не спить моя киця. Дзвоню в двері, прокручуючи слова вибачення. Відчиняє… Хто це?!. Наче віддзеркалення, тільки вже роздягнений і на відміну від мене – не шокований, а зловтішно щириться.

– Нарешті! Повернення блудного папуги! – сичить він, затягуючи всередину. – Мовчи і все буде добре!

– Пашуль, хто там? – лунає з кухні голос Наталки.

Клон, не даючи оговтатись, тягне до кімнати, вихоплює з вази чорнобривці, тицяє оберемок в груди і випихає на балкон. Замкнувши двері, знову єхидно скалиться, показуючи великий палець. Потім, беззвучно регочучи, демонструє пальцями зворотній відлік. П’ять, чотири… На рахунок «нуль» чи знак «ок» в очах паморочиться… Ну ясно, здрастуй, «білка»!

Та впасти не встигаю. Розвиднюється. Але за склом замість двійника на мене витріщається Наталка. Вологими, але від подиву – ще більшими, ніж завжди, очима.

Отямившись, відчиняє двері.

– Пашка… А як… Звідки… Квіти?..

– Пробач, кохана… Давай миритись? – автоматично простягаю оберемок.

– Чорнобривці?.. Взимку?..

Обіймаємось, а знадвору вибухають залпи салютів. Що, знову?..

Павло. Перше січня.

Прокинулись пізно. Весь вечір ламаю голову над учорашніми подіями. Містика якась. Але якщо мої припущення вірні – скоро з’явиться напівпритомне тіло і я маю все зробити чітко і безпомилково.

Де ж мене чорти носять? О, дзвінок! Натка на кухні.

– Я відкрию, люба, не відволікайся.

Так і є. Ось воно – одоробло ошелешене.

– Нарешті! Повернення блудного папуги!

– Пашуль, хто там?

Так, тепер не дати отямитись. Квіти не забути. Балкон. Замкнути. Зворотній відлік. Ну все, бувай, хрононавте довбаний! Не підведи!

– Паш, хто приходив?

Обертаюсь. Брівки моєї кицюні ледь здивовано підняті. Мабуть, щось у моєму погляді…

– А де мої чорнобривці?

Чорт! Вони ж тепер навіки в петлі!

– Присядь, люба. Зараз я все поясню… Про Темпорального Санту…

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів