Письменницька майстерня

Немає сенсу переказувати книжки, які написані з цього приводу – від Аристотеля до Кемпбелла і класиків сценарної майстерності. Краще узятися за них і самим все прочитати. З 4-5-ї книжки ви зрозумієте, що вони всі розповідають про одне й те саме – тільки дещо іншими словами.

А  далі вже справа за вами!

Дружні ресурси

Статті від ЛІТавиці

Балацька Віра

Отже, ви подали оповідання на конкурс: робота з відгуками читачів

Надіславши твір на конкурс, автори-новачки хвилюються з двох причин: “приймуть — не приймуть” або “проголосують — не проголосують”. Але по ходу гри обов’язково виникає і третя, серйозніша причина для неспокою: відгуки читачів. Чи варто занепадати духом, якщо оповідання лають? Чому конструктивна критика — це благо? І чи варто автору переписуватися з читачами? Давайте розбиратися разом!

Читати далі »
Trebraruna

Муз, повернися, я все пробачу! Або як подолати «письменницький блок»

Бува таке: пишеш-пишеш, а тут беркиць – і болото. Починаєш буксувати на рівному, по сто разів переписуєш одне й те ж речення, сидиш увесь день над текстом, а наслідку – нуль цілих дещиця десятих абзацу. І сюжет-бо давно продуманий до кінця книги, а то й на три частини наперед. Здавалося б: тарабань – не хочу. А дулю вам із маком!

Читати далі »
Остап

Дистопія vs антиутопія

Літературознавчі словники подають поняття “антиутопія”, “дистопія” і “какотопія” як паралельні, але ці жанри категорично відрізняються.

Читати далі »

Поділитися