14 Квітня, 2021

Ти просто не вмієш їх готувати. Як правильно користуватися читачами*

Від Trebraruna
Trebraruna

Trebraruna

Письменниця. Авторка блогу. БАГіня сімейного вогнища і чарівного пенделя. Технічна підтримка.

Усі дописи

* Всі поради – жартівливі, але вельми корисні в господарстві.

 

Всі ми, автори, любимо, коли читачі підживлюють наших муз і музів захопленими відгуками. І навіть простим людським «спасибі».

Але це все пустощі.

Нумо розберемося, для чого ж насправді потрібні читачі.

 

В минулому тисячолітті, коли ще не винайшли Інтернет і викладку «продами», авторові не було чого взяти з читачів (окрім їхніх грошей). Проте зараз від цих непотрібних особистостей і справді з’явилася користь.

По-перше, вони вимагають продовження, тож не дають авторові лінуватися й відкладати писанину до візиту міфічного звіра натхнення. Пообіцяйте регулярні проди – й побачите, як хутко почне писатися твір, що був «забуксував».

По-друге, вони тут не «як жінки сидять, а як барометри». Якщо після викладення чергового шматочку всі раптом стали вдячні вам «за проду» й не бажають сперечатися та з’ясовувати деталі, то варто замислитися. Радше за все, у вас у творі намітився штиль. Один-два розділи такого штибу, і читачі почнуть тікати галасвіта від оповідки, що лягла в дрейф.

По-третє, читач читає «на випередження» й будує власні версії того, що станеться далі. Ось до таких коментарів варто бути найбільш уважним. Там часто-густо трапляються такі ідеї, що вам і не снилися. Я завжди, якщо пишу «наживо», прислухаюся до таких моментів. І роблю висновки. Наприклад, якщо бачу, що шлях розвитку подій, що я була намітила, виявився надто очевидним для всіх, намагаюся підлаштуватися й закрутити цікавіше. Якщо читачі помічають речі, які втрапили до тексту випадково, але привертають увагу, намагаюся розгорнути із ними бодай маленьку інтрижку.

По-четверте, цінуйте незгодних. Ті, хто вас сварить і сперечається з вами, навіть якщо це відбувається штибом «креатіфф-гівно, автор-мудак», насправді грає на вашому боці. Якщо ви зумієте збагнути з цієї критики головне – чому саме людину відвернуло від вашої роботи, – то, відповідно, спроможетеся виправитись і надалі позбавити «обуреного» приводів для обурення.

По-п’яте, це просто збіса втішно знати, що вони сидять там, потерпають в очікуванні наступної проди, переймаються, що буде з героями далі. А ти така сидиш, убиваєш ГГ і потираєш руці, смакуючи завтрашні читацькі сльози;)

Загалом, користуйтеся читачами – це вигідні люди!

Бракує дрібниці, а точніше, вас: зробіть так, щоб їм було цікаво приносити вам користь;)

Поділитися