13 Грудня, 2021

Запит прийнято

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

Після теплої вітальні на балконі трохи зимно. Скло в усіх секціях до половини вкрито вишуканими крижаними візерунками. Олег розчахнув вікно, Лесь пересмикнув плечима. Закурили.

Шаленство новорічних салютів щойно відгриміло, перейшовши в спорадичні бахкання поодиноких феєрверків і петард.

– Уявляєш, який зараз рейвах чиниться в інфопросторі? – усміхнувся Олег, задумливо вдивляючись у зоряне небо. – Скільки привітань, скільки бажань загадується?

– Угу, – філософськи кивнув Лесь, видихнувши дим на крижані узори. – Тільки це в нас зараз такий сплеск. А потім естафета піде далі – Європа, Америка.

– Так, – погодився Олег. – Через кожну годину – новий вибух замовлень до Санти. Щойно черговий часовий пояс вийде на вогневу позицію.

– А дійсно, – здивовано хитнув головою Лесь. – Прикинь. Цілу добу з однієї точки простору. З періодичністю в одну годину.

– Та мало того! – і собі здивувався Олег. – Впродовж року це теж відбувається, але більш-менш рівномірно. А тут – концентровано. І завжди в тій самій точці орбіти!

– Стривай, це що ж виходить? – підхопив Лесь. – Раз на рік людство вистрілює в Галактику пакетом з двадцяти чотирьох імпульсів… гик… в тій самій точці в одному напрямку. Протилежному Сонцю.

– Отож, – Олег тицьнув у скло пальцем, розтоплюючи кригу. – У дуже вузькому секторі. Ніколи не цікавився, що там насправді знаходиться.

– Та що, такі ж зорі, як і скрізь, – і собі уставився в небо Лесь. – Думаєш, древні щось знали?

– Хтозна, – знизав плечима Олег. – А прикинь, як щось є? Такий собі Галактичний Санта.

– Прикольно, – усміхнувся Лесь. – Тільки як йому розчути одне бажання в тому гармидері… гик… мільйонів різних дрібних забаганок? Суцільний білий шум. От якби всі люди Землі в новорічну ніч загадали одне й те саме бажання!.. Гик… Уявляєш? Двадцять чотири концентрованих імпульси! З одним-єдиним бажанням! Ми б тоді точно узнали, чи є там той виконувач бажань.

– Фантастика, – усміхнувся у відповідь Олег, закриваючи вікно. – Ходімо всередину, бо змерзли вже до гикавки. Та й дівчата, мабуть, уже занудьгували.

І хлопці повернулись у тепло, до святкового столу.

На балконі запанувала тиша. Лише зсередини ледь чутно долинали звуки телевізора, дзвону бокалів і веселі голоси, а ззовні – бахкання петард і свист ракет.

А на морозному склі, ніби хтось дуже теплим пальцем розтоплював кригу, одна за одною з’являлись літери: «Запит прийнято. Очікую на чіткий сигнал.» Згодом літери почали тьмяніти, затягуючись білявим серпанком. До наступного перекуру на їх місці вже красувались нові крижані візерунки…

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів