20 Грудня, 2021

Вітальна листівка

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

Над вечір взявся легенький морозець. Талий сніг швидко прихватило кіркою льоду. Прозора плівка, на поверхні покопаного вибухами ґрунту, яскраво блищала від світла блукаючих місячних ліхтариків. У напрямку ворожих насипів сторожко продовжував рух невеликий загін. За винятком легкого потріскування тонкої криги під ногами бійців – цілковита тиша.

Зовсім не вірилося, що три дні тому в обидві сторони гриміли канонади. Виразні автоматні черги та безладна брудна лайка. Зойки поранених та хриплі крики їхніх командирів. Бридка мікрохроматика невпорядкованих стихій. Позавчора все раптом припинилось. Жодних вогників вночі чи порухів удень. З’явилося резонне рішення про перевірку шанців.

Ще крок – і вже розвідники в окопах. Квапливий огляд вказав на відсутність противника. Було схоже, що позиції покинули поспішно. Забута на пеньку недопита чашка чаю та вогкі шкарпетки, що пахли пральним порошком, дивним чином гуманізували цих істот. Істот, яких зазвичай називали ворогом. У головах бійців повільно викристалізовувалася незручна думка про те, що з цього боку війни такі ж люди, а не уявні створіння у людській подобі.

Один із прибулих переможно видихнув та, все ще напружено посміхаючись, закинув зброю на плече. Він поцілував срібний хрестик на шиї, що випав під час маршу. Тремтячими руками сховав його назад за пазуху.

Командуючий загоном разом з іншим бійцем зайшли у бліндаж. Посеред укріпленої кімнати око чіплялося за підозрілу груду, недбало прикриту шматком брезенту. Військовий потягнув за край. Полотно сповзло, оголюючи кілька ящиків вибухівки та чоловіка, який сидів зверху, з перехрещеними на грудях руками. Він презирливо обвів поглядом присутніх та промовив: «Хо-хо-хо! З Новим роком, собаки!».

– Это ловушка! – встигнув вигукнути командир перед потужним вибухом, що забарвив сутінки у криваво-червоне.

 

З огорнутої полум’ям траншеї виліз неушкоджений боєць із позивним “Санта”. Він загасив палаючу бороду та, насвистуючи на ходу новорічну мелодію, пішов у напрямку лінії фронту.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів