19 Грудня, 2021

Озеро мрій

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів

Наближення нового циклу Аг завжди відчував кінчиками пальців та нетерплячкою, що як їжак вовтузилась десь у глибині живота, поколюючи їого своїми голочками.
Коли їжак став таким великім, що коловся вже в горлі, Аг зібрав своє спорядження та пійшов лісовою стежкою до невеликого озера, як ходив вже нечисленні рази раніше, цикл за циклом. На півдорозі, як завжди, вже чути було тихенький дзвін, мов сотні кришталевих дзвіночків водночас. Аг знав, що то дзвонять промінчикі повного місяця, стикаючись з поверхнею озера. Дзвоники ставали тим голосніші, чим ближче до озера він підходив. Ось і берег, все як має бути.
Аг відвязав човна від невеличкого причала, відшовхнувся веслом і виплив на середину озера. Повний місяць сяяв мов сонце.
Тепер лишалось тільки чекати. Другий місяць вже повільно підіймався і лишалось не так багато часу.
Аг відкрив торбу з спорядженням, дістав свій старенький портал і закріпив його на носі човна. Пошукав в торбі рукавички і захолов – торба була пуста. Ні. Ні. Ні! Нііііі! Аг вивернув торбу, потім навіщось подивився під лавкою, на який сидів, похлопав себе по кишенях. Але рукавиць не було. “Мабуть забув вдома” майнула думка.
А тим часом другий місяць вже піднявся достатньо високо, щоб його сяйво торкнулось води. І почалось те, заради чого Аг сюди прийшов.
З глибин озера підіймались різнобарвні сяючі кулі – людські мрії та бажання. В цю ніч Аг, та такі як він, збирали ці сяючі кулі, кожен в своєму озері, і відправляли їх туди, де з них творилося буття, те, що мало статись. Деякі кулі були теплі як кошенята, але інші горячіщі за розпечене вугілля. Аг знав, що найзаповітніші бажання та найпалкіші мрії і печуть найсильніше.
Вибір був не багатий. Або він лишить кулі в воді і всі бажання, що зібрали води його озера лишаться осторонь від майбутнього або він в останній раз зробить все як треба.
Аг зітхнув і потягнувся до першої кулі, що вже гойдалась у воді поряд з човном.

Він не пам’ятав, як зібрав всі кулі, як підігнав човен до причалу. Не пам’ятав, як виліз і пошкандибав додому, лишивши все лежати в човні. Як намагався відкрити двері і не зміг. Так і заснув сидячи біля дверей. Але уві сні він посміхався, навіть тулячи до себе свої чорні, обпечені руки.

Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів