– Хо-хо-хо, — вигукнув чоловік, зайшовши крізь тяжкі двері бліндажу.
Невелику брусову кімнату освітлювала єдина лампочка. Тьмяне світло дозволило розгледіти блакитну шубу чоловіка та бороду із вати. Хлопці радісно зустріли незнайомця.
– Опа, дед Мороз пришел. Но как-то рановато.
– Якщо ти чекав Мороза, то тобі Шубіне по іншу сторону барикад, — відказав незнайомець.
– Дурню, та це ж святий Миколай. За всі ці роки мав би вже звикнути до українських традицій, — добачив Темний.
– Та й мову хоч трохи вивчив би, — підхопив Бульба.
– Але головне, що любиш Україну.
– Тут я подарунки приніс, мандаринки, — сказав незнайомець, діставши гостинці із мішка. — Звиняйте, чим багаті тим і раді. Пригощайтесь.
– Ничево, зато какая атмосфера.
– Оце ти правильно сказав Шубіне, — похвалив Бульба. — Але ніяк не зрозумію, хто це вирішив зробити для нас свято. Здається всі на місці, а ще ці очі, такі загадкові й незнайомі.
– А ще у мене є ось це, — сказав незнайомець, діставши пляшку з-під пальта. — не багато, але по 20 грам вистачить, щоб поправити здоров’я.
– То ж вип’ємо, щоб Різдво ми вже святкували вдома, — оголосив Темний.
– Будьмо! — вигукнули хлопці.
– А ти Миколаю, що хочеш отримати? — запитав Кожум’як.
– Лише миру та злагоди, — відказав чоловік.
– Я б зараз все віддав аби пригорнути дружину й донечку, — зітхнув Темний наганяючи тугу.
– Ти не один такий, ми усі сумуємо за своїми сім’ями.
– У меня хоть и нет семьи, но уже хочу, чтобы закончилась эта война. Чтобы выбраться из этих землянок и пойти уже хоть на какое-нибудь свидание.
– Буде в тебе ще і не одне побачення. Ще тікатимеш від тих дівок, — сказав Бульба. Його слова повеселили хлопців, на мить розігнавши смуток.
– Ви святкуйте, хлопці, а ми з Темним підемо в караул.
– Ні в якому разі. Сьогодні свято, я піду, а ви вже завтра заміните мене. Сьогодні буде тиха ніч, прям нутром відчуваю. Так що сам впораюсь, а ви відпочивайте, — запротестував незнайомець.
– Ой дякую тобі земляче за маленьке свято та хороший настрій.
***
– Милий, прокидайся, уже ранок.
– Як я тут опинився? — запитав Темний.
– Так ти вчора з’явився з другом в синьому пальті й він сказав, що війна скінчилась.
От цікаво: в одній країні живуть люди, які вважають, що головне говорити українською (було тут оповідання). А інші – “головне, що любиш Україну”. (Фраза до речі прозвучала ні в сих ні в тих. Одразу після “тобі по іншу сторону барикад”, тобто ти ворог) За сім років війни на елементарному рівні от ніяк не вивчиш? Стрьомне питання з недоречною патетикою. Як треба зустрічати незнайомців у бліндажах – чудово написано в Чабали”Вовче”. От там якраз. І взагалі де той, хто мав бути в наряді, доки інші в бліндажах?
Ідея надто актуальна і відгукується кожному українцю. Реалізація трохи невідшліфована вийшла. Якщо брати тільки фентезійну складову, то написано душевно. Якщо ж критично розібрати текст, то питання до сюжету залишаються.
Отже, на свіжу голову.
На сьомому році війни до вояків приходить замаскований незнайомець, (хто і як його впустив) і розліває якусь незрозумілу рідину. В мене питання до тих хто воював – ви б за таких умов стали це пити? І чи погодились би, щоб ця незнайома людина пішла з вами в караул? Мені от щось не віриться.
Щодо другої частини, то здається мені що боєць мертвий. Вбитий загадковим незнайомцем. Для него війна дійсно скінчилася.
Ох, як би ж то було так просто, хо-хо-хо і війна скінчилась