Як святий майстер Оліоль протидіяв страшним спокусам і врятував своїх учнів від тяжкого гріха
Пане Фердора, ви знову відволікаєте мене від роботи. Однак що вдієш… Чи чули ви колись історію про святого Оліоля? Він був знаним майстром і прославився багатьма діяннями, однак ця подія сталася, коли він лише починав свою роботу в академії. У день так само похмурий, як сьогоднішній, до нього підійшов його підмайстер і мовив: «Майстре Оліоле, уже близиться кінець року, чи ви вже закінчили складати лекції для своїх учнів?»
Той відказав: «Підмайстре, чи ви втратили розум? Сьогодні день святого Кормака Великомученика, покровителя мандрівників, торговців й укладачів доріг. Ви пропонуєте мені зневажити пам’яттю святого й провести цей блаженний день за працею? Це наруга!»
Підмайстер погодився, вони випили по чарці, і того дня нічого не було зроблено.
Наступного дня підмайстер знову звернувся до майстра Оліоля: «Уже завтра станеться Савина ніч, і ми почнемо літочислення нового року. Чи ви вже закінчили складати лекції для нового триместру?»
Той відказав: «Ти сам відповів на своє запитання. Завтра такий знаменний день, тож ми не в праві псувати свої приготування нашими мирськими турботами, а тим паче — працею».
Підмайстер знову був вражений мудрістю свого майстра, вони випили по чарці, і того дня нічого не було зроблено.
Тоді минула Савина ніч і розпочався новий рік. Встав підмайстер зранку після обіду й пішов шукати майстра Оліоля. Дивиться в келії — немає, в авдиторіях — немає, у бібліотеці — немає. Усю академію підняли, а його ніби земля з’їла. І ворожили, і ладнали пошукові ритуали, і собак спускали, але за тиждень жодної звістки. Уже вирішили ховати його, як раптом він з’являється при воротах академії, осяяний життєдайним запахом спирту.
Стали його розпитувати, а майстер Оліоль подивився гнівно й мовив так: «Ви святотатці чи просто дурні?! Минулося велике свято, колесо року розпочало новий оберт, і з ним усі ваші душі очистилися від гріхів. То великий тягар для ваших земних тіл! А ви вирішуєте цілий тиждень займати безглуздим хвилюванням і зрадливою працею!»
Багато років потому майстра Оліоля канонізували, а в нас досі прийнято не працювати перший тиждень після початку нового року. Сподіваюся, ви теж не будете зневажати пам’яттю святого, але на тому маю з вами попрощатися. Зовсім забув, що сьогодні День святої Махи Провидиці, тож маю кинути роботу, піти до шинку й спокутувати мій ненавмисний гріх.
Авторе, спасибі за історію. Ії можна розібрати на цитати)))
Дуже гарна оповідка, красно за неї дякую!
Ох, оцьому святому майстрові у нас і дотепер чимало хто поклоняється! І ще нічого, коли це лише перший тиждень після Нового року. Але ж є й більш запеклі послідовники, в яких таке мало не цілоріч!.. Дуже влучно, і чудово написано!
Успіху на конкурсі! )))
Ще в нього родич є – святий і блаженний Післясвят, божество прокрастинаторів )))
Ну шо? Смішно було. Оліоль тепер мій покровитель
От пишуть, що фантастики нема – не слухайте, авторе.
У вас побутова казка, тобто фантастика.
Цікаве й кумедне оповідання, незважаючи на те, що всі герої бухі. Головне – оптимізм!
Удачі на конкурсі!
Здається, впізнаю руку майстра! Руку, що написала “Записки мого предка пани Ринви”))))
Фантастики катма, але йой, най буде! Бо ржачно))
Мені теж той автор згадався, може, через назву 🙂
Стиль – це не проп’єш! (до речі, люблю таке)
Це альтернативна історія 😉
Кумедно. Але де ж фантастика?
Зеник Євроремонт схвалює =)))
Цікава оповідка)
Єдине що не надто хотілося би закріпляти в українській ментальності звичку не просихати.
Але як окрема історія, доволі кумедно)
Успіхів, Авторе!
Майже “365 новорічних свят” 🙂