Жовте око дивилось в чорну безодню. Це напрочуд цікаво – спостерігати те, що ніхто, крім тебе, не бачить. Планети розсипались навколо, як неперебрана картопля – великі і малі, все в одній купі. Зірки народжувались і гасли, складалися у галактики і всесвіти, які згодом знов розсипалися на зорі, пил, газ, шматки планет та чорні дири. З цим безладом постійно треба було щось робити, тож Власник Жовтого Ока завжди мав багато роботи.
– Таак…Що у нас на сьогодні? – зазвичай питав Він.
– Два Великих вибухи, зміщення гравітаційної сінгулярності, галактичний вітер занадто розбурхався… Та, і ще чорна діра засмоктує зірку, що дає енергію двадцяти планетам, – відповідав Він сам собі. Коли ти – Єдиний на небесах, навчаєшся розмовляти сам з собою.
Жовте око оглядало своє господарство:
– Як же мене дістала ця постійна боротьба з ентропією…. – бубонів він собі під ніс. – Не встигнеш прибрати, як знову – суцільний хаос… Можна хоч трохи спокою?
Але то запитання було риторичним і не потребувало відповіді, навіть власної, бо Він знав, що спокій – це кінець всьому і перемога Великого Хаосу, тож поки триває Велике Прибирання – триває і Всесвіт. Та й взагалі, який сенс має запитання, направлене в Космос?
Тому, трохи побурчавши, що робота сама себе не зробить, Жовтоокий приймався поратись. Втихомирював магнітні бурі, відводив астероїди, розводив туманності, витягував планети з чорних дір. Це була безперервна праця, яку ніхто, крім нього, не зміг би виконувати – не тому, що Він був таким незамінним, а тому, що більше нікого і не було.
І, певно, ця робота перетворилася б на рутину, якщо б не творчий підхід.
Працюючи, Він уявляв себе диригентом оркестру: паличка вниз – і нова галактика приймає форму горішка кешью; паличка вгору – і вулканічна активність на призіркових планетах починає пульсувати в ритмі вальсу. А коли хотілось чогось зовсім нового та яскравого, утворював неонові спалахи та зірковий вітер. Або хімічив над новими елементами.
***
– Ффух, нарешті… – Він з насолодою потягнувся і примружив Жовте Око. Все заплановане на сьогодні було зроблене, тож можна трохи й перепочити. Погойдуючись на новоствореній туманності, як на гамаку, він зайнявся улюбленою справою: ліниво гортаючи сторінки галактик, вишукував планети, де щось впорядковувалось без його прямого втручання. Це тішило, заспокоювало і веселило одночасно: істоти, яким еволюція надала завеликий мозок, намагались навести лад на своїх планетах, хай невміло і подекуди топорно, але вони виконували його роботу, немов якісь мінібоги-практиканти.
– Ну, що тут у нас новенького? – Жовте Око вдивилося в маленьку блакитну планету на околиці молодої галактики у вигляді симпатичної спіралі. – Ага… Озоновий шар покоцаний, хмари космічного сміття на орбіті… Ох, горе-господарі… А що всередині? Так… Зміна клімату, забруднення повітря, вирубка лісів… Ще й нова війна! Та що ж їм не йметься, таку гарну планету мають, а все їм не так… А ці, маленькі, вперто так пручаються, от що значить – пасіонарії… Прямо хочеться допомогти… Але хто з них правий, а хто ні – холєра знає, як тут розбереш?
– Та дуже просто! – хмикнув Він у відповідь. – Відправ туди образ свій і подібність, та й побачиш, що до чого…
– Що, щось прекрасне і захоплююче?
– Навпаки! Негарне, проблемне і хворе. Бо прекрасне потрібне кожному, а проблемне візьме на себе лише той, хто вартий твоєї уваги.
– Хм… Схоже, маєш рацію, так і зроблю…
***
Крихітне руде кошеня, забившись в борозну ораного поля, тихенько нявчало, переступаючи з лапки на лапку.
Руденький і досі не міг усвідомити і прийняти тієї жахливої зміни обставин, що трапилась за якісь секунди. От щойно він всмоктував це прекрасне життя, в якому нещодавна з’явився, разом із густим, солодким молоком кішки, і здавалось, що єдина проблема в цьому світі – це відвоювати місце у теплої маминої цицьки. І раптом його маленький, затишний, безпечний світ впав у чорну безодню, перевернутий вибухом догори дригом. Спалах, вогонь, біль – він і сам не зрозумів, як вибрався з палаючої хати і опинився тут, на пшеничному полі, яке теж було зайнято вогнем.
Він нявчав, притискаючись до висушеної Херсонської землі, направляючи свій тихий крик в нікуди, в космос, з дитячою наївністю віря, що десь існує той Прекрасний Великий Кіт, що здатен його врятувати.
Вогонь підступав все ближче, він тріщав і шипів, як зміїне кубло, але кошеня залишалось на місці – бо нема було, куди бігти.
Раптом велика тінь затулила палаюче сонце, кошеня підхопили і здійняли в повітря. Сині очі уважно роздивлялись брудний пухнастий жмутик.
– Ти хто такий? – посміхнувся Чоловік в оливковому пікселі і обережно погладив тремтяче створіння засмаленим мізинцем, затиснувши автомат собі під пахвою. – Ну що ти, заспокойся…
Сховавши маленького знайду за пазуху, Чоловік звичним нечутним кроком попрямував далі. Кошеня замовкло, немов відчуваючи потребу тиші. Пекло обгоріле вухо і ніс, дуже хотілося пити, але йому було спокійно і тепло у цій пазусі, де пахло порохом і потом, а через убакс стукотіло велике серце. Заколисаний цим стукотом, кошеня непомітно заснуло.
А невдовзі його витягли з пазухи і явили на білий світ. Прокинувшись, кошеня озиралося навкруги, роздивляючись свою нову обитель й прислуховуючись до голосів:
– Це що за кавелик?
– Сам ти кавелик, а це кіт! Тільки брудний і обгорілий…
– Йому до кота ще рости й рости… Давай його сюди, бач, пищить, певно, води хоче… Така мала дрібнота, думаєш, виживе?
– Звичайно, виживе, диви, як сьорбає! Він боєць… Бачив щойно корову, що до згорілої хати прибилась, тож молоко, вважай, маємо..
– І як назвемо цього «сина взводу»?
– Хай буде Джоні…
– Джоні, так Джоні… Ходи-но сюди, Джоні, змащу тобі носа пантенолом…
Змащений, нагодований, заглажений Джоні солодко спав, скрутившись клубочком в гніздечку із балаклави. Його світ повертався, а безодня відступала. Чоловік в оливковому пікселі не був схожий на Прекрасного Великого Кота, але відтепер це була його Людина.
***
Власник Жовтого Ока позіхнув і відкинувся в гамаку, мрійливо спостерігаючи наднову зірку, що перлилася повним спектром кольорів.
– Ну що, розібрався? Допоможеш їм?
– Та да… Допоможу, чому б ні? Тим більш, що їхні супротивники – то така гидота… От тільки як? Або по-швидкому – як раз он підходящий астероїд до їхньої планети летить, можу його спрямувати як треба… Або наділю їх енергією наднової, щоб вони ніколи не втомлювались і не втрачали віри… Треба подумать. Але спочатку – посплю!
Він вибрався із Туманності Гамака, лизнув Молочний Шлях і заскочив у Сузір’я Коробки, згорнувшись чорним клубком.
Жовте Око закрилося, і за хвилину в бездонній зоряній коробці безтурботно спав Прекрасний Великий Одноокий Кіт.
Дуже файна історія – і зворушлива, і смішна, і вправно написана. Дякую!
вона написана на реальних подіях:) дійсно, було таке кошенятко Джоні, якого врятував побратим чоловіка під Херсоном
Просто чудово! Аж шкода, що таке невеличке оповідання, хотілося читати і читати.
ой, дякую, дуже приємно:)
Отже ж, отже ж, може, справді, наш Бог – то Прекрасний Великий Одноокий Кіт? Тому й дива так нечасто трапляються? Коли аж Божі лапки догортають до галактичної сторінки з нашою планетою, ну, і звісно ж, після Котячого сну, який теж довгий.
кіт – тваринка майже досконала, то чому б і ні?:) на то нам і дана уява, щоб створювати всілякі вищі сутності в різних обличчях:) так життя цікавіше
Гарна історія. От тільки щодо астероїду… Якщо він буде завбільшки з країну-супротивника, то всій планеті вила. Так що хай дає енергію 🙂
впевнена, що Жовтоокий знає, що робить:)
вчора як раз пролетів повз Землі:) за даними NASA – невеличкий, всього 137 метрів, як раз добре було б його жбурнути на східні болота. Але Жовтоокий, бачте, вирішив по-іншому
Файна історія! Дякую Вам, читала з посмішкою)
дякую! жити треба з посмішкою:)
Яка смачна історія!!! Мммм! Дякую, Авторе/Авторко! Удачі на конкурсі!
так тема смачна!:) дякую на доброму слові