9 Березня, 2021

207 річниця від дня народження Т.Г. Шевченка

Від Фантом
Макс «Фантом» Пшебильський

Макс «Фантом» Пшебильський

Войовнича меншість. Адмін фб-спільноти, редактор.

Усі дописи

Сьогодні виповнюється 207 років від дня народження великого Кобзаря. Це визначна дата не тільки для українців – у світі чудово знають і шанують Тараса Григоровича Шевченка.

Зараз Шевченко для нас не просто поет – він став символом боротьби українців за незалежність і кращу долю. Бунтар і пророк, рядки якого не втрачають актуальності і в наш час. Вірші його досі живі, здатні підтримати і дати настанову, додають сил боротися за вільну і сильну Україну.

Окрім загальновідомих знаків вшанування таланту Кобзаря, як то пам’ятники та погруддя, численні графіті та мурали, про широке визнання поета у світі може свідчити використання його портретів у філателії. Звісно, Кобзар присутній на поштових та непоштових марках України усіх історичних періодів – УНР, УСРР, випусках Підпільної Пошти України, періоді радянської окупації, незалежної України, Польової Пошти Майдану. Однак, окрім логічної пошани вдома, Шевченко широко представлений далеко за межами Батьківщини. Зокрема на марках Парагваю, Грузії, Болгарії, колишньої Чехословаччини, невизнаного світом Придністров’я, США, Канади, Великобританії.

Музична культура також не стоїть осторонь. Все нові й нові рядки Кобзаря перетворюються на пісні. При тому, Шевченко співає як вустами зірок, так і маловідомих виконавців. Можна згадати «Тартак», «Піккардійську Терцію», «Кому Вниз», Кузьму Скрябіна, «Мертвого півня», «Kozak System». Із менш відомих уваги заслуговує «Заповіт» у виконанні Миколаївського музиканта Миколи Осадчого. Звісно ж, цей перелік далеко не повний і щороку збільшується.

Усі ми пам’ятаємо Лицаря Небесної Сотні Сергія Нігояна, що цитував Кобзаря на барикадах Майдану. Бійці на Сході пишуть рядки віршів на бронежилетах.

Відтак, можна сміливо стверджувати, що серце Тараса Шевченка б’ється на повну. Він живий, допоки ми пам’ятаємо і любимо його вірші.

Шануємо твою пам’ять, Кобзарю! З днем народження, Пророку!

Любима тобою і нами Україна обов’язково буде сильною, незламною і непереможеною. Оновиться і звільниться від колоніально-меншовартісних комплексів. І врешті справдиться пророцтво:

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати

І будуть люде на землі.

Титульне зображення допису від Нікіта Тітов

Поділитися