11 Грудня, 2023

Заголовок

Від

Дякую за ваш твір! Оповідання мені сподобалося, персонажі інтригуючі, написано легко та цікаво. Але у творі, як на мене, є дві проблемки:

1. Кінець) Він хороший, але недостатньо описані мотиви головного героя та його сімї. Чому для них так важливо знищити Цісар? Знищення заради знищення не працює. Потрібні мотиви. Очевидно, що в цих людей є ресурси: вони дозволили висадити в повітря цілих три роботи, щоб досягти свого. Крім того, певно, якийсь час головний герой жив подвійним життям, а це ще один ресурс – час. Тобто перед нами група повстанців проти системи, яка досить довго працює і навіть вирощує наступне покоління)) Це все я собі додумала, бо в творі про це не йдеться, а мабуть необхідно, бо тоді неявний сюжет виходить. Крім того, для прояснення мотивів героїв треба, ну, якихось пару абзаців.
2. Я люблю, коли розповідь ведеться від першої особи, бо ми краще відчуваємо персонажа. І я б не хотіла, щоб ви це змінювали))) Але від вашого персонажа, якщо задуматися, відчувається певна психопатія)) Ми реально відчуваємо, як він переймається за свою родину: дружину та дітей, переживає, що з ними станеться, хоча потім стає ясно, що йому не було сенсу за них перейматися. Тобто це він типу грав? Перед ким? Якщо виходить він грав, ще тоді, коли не зявився офіцер безпеки. Тобто так, для ефекту “вау” та здивування ваша схема написання працює добре, але вона втрачає логіку, коли ми розуміємо, що герой то живе подвійним життям. Ми були в нього в голові, він не може від нас приховувати свою істинну сутність. Від офіцера – може, а від нас – ні, якщо розповідь ведеться від його імені.

Але мені все одно сподобалося) Оповідання драйвове, кайфове, герої класні. Я прочитала з реальним задоволенням! Тож дякую вам і бажаю успіху!

0
Відповіcти
Автор твору :
6 Грудня, 2023 о 21:42   (Редагувати)
Привіт, дякую за глибокий аналіз. Це дозволило переосмислити свою роботу. Дуже цінний подарунок, дякую). Тепер бачу свою легковажність, і ще симпатію до психопатів)).
Щодо переживань за сім’ю – саме цінне зауваження. Емоційно передав, а логіку – забув, хоча б акцент поставити
Отже, кіберсвіт, де стерлась грань між людським і кібернетичним. Герой живе подвійним життям. Жива сім’я – в нетрях, їхні кіберкопії – в мережевих будинках. Так , він усвідомлює їхею несправжність, проте вони живі і можуть відчувати. Це симулякри людей ( популярне в кіберпанкові слівце, їх ще можна назвати кібер-его. Натякається, що є такі, хто задовольняються такими сім’ями. І так, герой певною мірою психопат, бо не співчуває цим живим машинам, жертвує

1
Відповіcти
Myra Bo :
6 Грудня, 2023 о 22:05   (Редагувати)
Дякую за пояснення! Так, я це все так і зрозуміла, це ви добре написали. Хто уважний, то й не помилиться) Але знаєте, що я останнім часом зрозуміла? Що ми занадто розраховуємо на уважного читача, а більшість читає через рядок)) Тому напевно (це і для вас, і для себе) потрібно давати читачам більше натяків, щоб вони змогли розібратися.
Трошки додайте логіки і у вас буде просто смачнюча цукерка.
І хто не любить психопатів?) Хіба що, коли зустрічаєшся з ними в реальному житті…

1
Відповіcти
Автор твору :
6 Грудня, 2023 о 22:07   (Редагувати)
Дякую, щасти вам

1
Відповіcти
Автор твору :
6 Грудня, 2023 о 21:48   (Редагувати)
Жертвує ними. Мотивацію можна додати, гадаю кілька абзаців розкидати по тексту про прірву між високими технологіями і нехтування живими людьми.
Дякую за відгук, щасти вам.

1
Відповіcти
Птах :
6 Грудня, 2023 о 13:51   (Редагувати)
Цікаве оповідання, о цей прекрасний світ новий, хех. Стиль гарний, легко читається. Єдине що бракує наприкінці опису мотивації персонажа – чому він робить ці кібератаки на систему? Оповідання дуже коротке, вам би точно вистачило місця це описати. Звісно, всі на конкурсі прочитали визначення жанру кіберпанк, але все одно в тексті це має бути, мені здається, просто опису бідного району наприкінці недостатньо для цього.

0
Відповіcти
Автор твору :
6 Грудня, 2023 о 14:38   (Редагувати)
Вітання. Нарешті я вже дописався до того, що хвалять мій стиль). Отже є прогрес. Щодо мотивації гг. : Це ж панки , анархісти, вони проти системи при будь-якому режимі. Через любов до рок і панк- музики для мене це все очевидно (Та ще й у власному тексті) – /самоіронія/. Дякую за підказку. Якщо все буде гут, скористаюсь обов’язково. Щасти вам.

0
Відповіcти
Валерія Малахова :
1 Грудня, 2023 о 6:18   (Редагувати)
Цікава дуже історія, колоритні персонажі (особливо сподобався старий особист – каюся, люблю гарно прописаних психопатів). Напруга зберігається протягом всього оповідання. І оце “хло” в якості звернення таке… правильне – щось середнє між “хлопом” і “х…лом”)) Відразу видно ставлення до того, з ким розмовляють.
На жаль, фінал став зрозумілим тільки з коментів. Ну, то таке, може, це читач неправильний попався.
В будь-якому випадку, бажаю успіху на конкурсі!

1
Відповіcти
Автор твору :
1 Грудня, 2023 о 7:27   (Редагувати)
Вітання, дякую за критику. Ваші відгуки завжди доречні і фахові. Психопатів пишу з себе. Тим приємніше, що він вам сподобався.
З приводу фіналу, який зрозумілий з коментарів. Дякую, що вказали. Додам кілька абзаців після завершення конкурсу. Перенедозаінтригувався)).

1
Відповіcти
Кас Флорес :
23 Листопада, 2023 о 0:55   (Редагувати)
Вітання!
Оповідання цікаве, але я, мабуть, була не надто уважна й тому мені здалось, що спочатку герой жив з кіборгами, а в кінці повернувся до справжньої сім’ї, з якою вони ламають систему. Але в іншому дуже приємні описи та сюжет рівномірно йде, однак, не дає занудьгувати. Більше б такого на конкурсі)
Я, як людина не в темі, хотіла б трохи пояснень щодо того, як функціонує цей світ, але й без того основний кістяк зрозумілий, можна просто насолоджуватись картинкою й не намагатись чітко розуміти усе)
Щасти!

1
Відповіcти
Автор твору :
23 Листопада, 2023 о 7:53   (Редагувати)
Привіт. Ви дуже уважні. Дякую за теплі слова. Я навмисне обрав розповідь від першої особи, щоб не було ефекту “всезнання”. Бо це для мене експеримент. Вікіпедія описує основні ознаки кіберпанку: високі технології, соціальна нерівність, диктатура корпорацій, “знелюднення” людського, зникнення межі між людським і кібернетичним. Таку картинку намалював. І щасливий, що вам сподобалось.
Щодо сюжету. Приблизно так і вийшло, як ви описали. Принаймні, ідея така. Додам лише, що сім’я кіборгів – це копії його справжньої сімї. Все було сплановано, ними пожертвували, щоб здійснити кіібертеракт.
Дякую за увагу, щасти вам на конкурсі

0
Відповіcти
Lana9 :
18 Листопада, 2023 о 16:17   (Редагувати)
на одному диханні читається, ідея теж прикольна.. Ісус в таблетках – то тема для цілої книги)))
є моменти, які здаються зайвими (спотворені назви продуктів, імена колег на початку), але в цілому дуже сподобалось) позитивненько) успіху на конкурсі!)

1
Відповіcти
Автор твору :
18 Листопада, 2023 о 18:25   (Редагувати)
Дякую, вам теж успіхів)).

0
Відповіcти
Юлес Скела :
7 Листопада, 2023 о 19:23   (Редагувати)
Вітаю, Авторе!
Коротко і ясно. Нічого зайвого. Справжній кібер. Справжній панк. Сподобалось. Дякую)))
Бажаю успіху на конкурсі!

2
Відповіcти
Автор твору :
7 Листопада, 2023 о 19:58   (Редагувати)
Після таких відгуків легко пишеться. Дякую. Вам теж удачі.))))

0
Відповіcти
Юлес Скела :
7 Листопада, 2023 о 20:09   (Редагувати)
Маленький баг – пістолет і револьвер – не одне й те саме)))

1
Відповіcти
Автор твору :
7 Листопада, 2023 о 20:31   (Редагувати)
Ясно, дякую. Я згадав, що у Кінга Стрілець завжди називав свій ствол тільки так, і заряджав його саме револьверними патронами, але подумав, що це просто понти. Обов’язково підправлю, дякую

0
Відповіcти
Юлес Скела :
7 Листопада, 2023 о 20:36   (Редагувати)
Чи можна заряджати пістолет револьверними патронами? Не знаю, можливо, якщо калібр підходить. Але як стрілецька зброя – пістолет і револьвер різні системи. Навіть зовнішньо.

0
Автор твору :
7 Листопада, 2023 о 20:55   (Редагувати)
Стандарт міністерства внутрішніх справ України
пістолети, револьвери та інші короткоствольні пристрої несмертельної дії
Загальні технічні умови
СОУ 78-19-001:2007
3.4 Пістолет (пистолет) – зброя, конструкція якої передбачає утримання її і керування нею під час стрільби однією рукою.

3.5 Револьвер (револьвер) – пістолет з блоком патронників або стволів, що обертаються.

3.6 Пістолети, револьвери та інші короткоствольні пристрої, призначені для стрільби патронами, спорядженими еластичними снарядами

0
Відповіcти
Автор твору :
7 Листопада, 2023 о 20:55   (Редагувати)
Стандарт міністерства внутрішніх справ України
пістолети, револьвери та інші короткоствольні пристрої несмертельної дії
Загальні технічні умови
СОУ 78-19-001:2007
3.4 Пістолет (пистолет) – зброя, конструкція якої передбачає утримання її і керування нею під час стрільби однією рукою.

3.5 Револьвер (револьвер) – пістолет з блоком патронників або стволів, що обертаються.

3.6 Пістолети, револьвери та інші короткоствольні пристрої, призначені для стрільби патронами, спорядженими еластичними снарядами

0
Відповіcти
Юлес Скела :
7 Листопада, 2023 о 21:27   (Редагувати)
Дякую, що написали двічі. Щоб дійшло)))
Най буде так. Але особисто я, на відміну від неідеальних авторів стандартів (колись навіть був причетний, але геть в іншій сфері) пістолет називатиму пістолетом, арбалет – арбалетом, револьвер – револьвером.)))
А Ви тепер можете нічого не виправляти в оповіданні)))
(але якщо звів курок, а не пересмикнув затвор – то це принципова різниця)))
І так, у Вас точно револьвер, бо якщо не вистрілив, все ж таки маючи один бойовий – то пістолет так не зможе, хіба що через осічку)))

1
Автор твору :
7 Листопада, 2023 о 21:36   (Редагувати)
Виправляти ліньки, для того й старався)) про принципову різницю знаю тільки з фільмів і книжок. А тепер, завдяки вам почитав статтю з історії зброї, та ще й в ГОСТ заглянув.За це вдячний, щасти вам)))

0
Відповіcти
Юлес Скела :
7 Листопада, 2023 о 21:41   (Редагувати)
Навзаєм)))

0
Ina Igel :
5 Листопада, 2023 о 9:59   (Редагувати)
Це, напевне, п’яте прочитане на конкурсі і поки найцікавіше.) Успіхів.

1
Відповіcти
Автор твору :
5 Листопада, 2023 о 10:13   (Редагувати)
Спасибі ))))Щасливий, що вам сподобалось. От побачите, у фіналі буде важко визначити, що все-таки найцікавіше. Хай вам щастить.

1
Відповіcти
Літаючий Броколі :
5 Листопада, 2023 о 8:51   (Редагувати)
Вітаю! Цікавий сюжет. Мені також сподобалось. Бажаю успіхів.

0
Відповіcти
Автор твору :
5 Листопада, 2023 о 9:10   (Редагувати)
Дякую, це мене добряче мотивує. Бажаю вам успіху

0
Відповіcти
Сокира :
4 Листопада, 2023 о 21:42   (Редагувати)
Цікаво, мені сподобалося! ))) Гарна родина, а головне, що оту корпорацію вони таки приколошкали. Тільки от не дуже зрозуміло: той перший збій системи, після якого все закрутилося, спровокував саме котопес?
І ще момент, який варто виправити: дітей звуть Леся і Вітя, але в одному місці вигулькує “Леся і Сашко”.
Успіху на конкурсі! )))

1
Відповіcти
Автор твору :
4 Листопада, 2023 о 22:52   (Редагувати)
Я вам дуже вдячний. Завжди приємно читати ваші відгуки. Так, неуважність може стати особистою прикметою, і тоді – плакала моя анонімність. Вдячний за підказку, обов’язково виправлю. Скільки свій текст не вичитуй, а все одно мало. Хоча можна було б себе заспокоїти: “це ж панкуха ;- ), тут головне- протест!”
Щодо першої атаки – вона спланована родиною кібер-терористів. Основна ідея така: крупним планом герой- тюхтій, потім штрихами – його сімейка , так , ніби жити з кіборгами – це ніяке не збоченя. Потім – вибігає справжня, жива сім’я анархістів і з криками” маздай” робить всім козлам “бабах”.
А тепер, завдяки вашій спостережливості, я думаю: “Може, тут є ще якийсь сенс?” Та нє, це ж “панкуха” 😉

0
Відповіcти
Автор твору :
4 Листопада, 2023 о 23:11   (Редагувати)
Відповідаю на запитання: герой приймає троян на витатуйований на скроні соціальний чип під час розглядання графічного qr- коду на піратському сайті. Виглядає все випадково, хоча могло бути і сплановано, просто читачу про це не уточнюється. Вірус потрапляє в систему під час авторизації в меню”розумного будинку” коли замовляє каву. Як гадаєте, варто в кінці додати одне – два речення пояснення? Чи дати натяк по ходу подій..?

0
Відповіcти
Сокира :
5 Листопада, 2023 о 0:18   (Редагувати)
Що саме кьюар-код дав троян – це по тексту зрозуміло, але позаяк у той момент ніде не сказано, що ГГ має соціальний чіп, і щось таке може передатися через очі, то складається враження, що троян мав отримати саме котопес, а потім уже занести його до будинку. Чи мені так здалося, бо я в електрониці “чайник”? ))) Але якщо ГГ сам запланував усю заваруху… Мені здається, що якесь коротеньке теоретичне уточнення щодо взаємодії смарт-будинку, чіпа і сітківки ока таки б було не зайве – саме для “чайників”. А от із сюжетом, як на мене, все гуд, гарно закручено, і сцена з офіцером бомбезна ))) Ще раз побажаю успіхів )))

1
Відповіcти
Автор твору :
5 Листопада, 2023 о 6:51   (Редагувати)
Дякую, так і зроблю. Вам хай щастить))))

1
Відповіcти
Закохана :
4 Листопада, 2023 о 0:10   (Редагувати)
Нічого не зрозуміло, але дуже цікаво.
Удачі на конкурсі!

1
Відповіcти
Автор твору :
4 Листопада, 2023 о 6:25   (Редагувати)
Дякую. Якщо не зрозуміло, значить моя вина. Врахую на майбутнє. Вам теж удачі.

1
Відповіcти
Автор твору :
4 Листопада, 2023 о 7:04   (Редагувати)
Сподіваюсь, цікавого більше, ніж незрозумілого 😉